Zo do Met name in de hoge houtrillen 2,5 m) nestelen vele soorten vogels zoals merels, winterkoning, holenduif en eenden. Onder de houtrillen treffen we de kleine zoogdieren aan, waarbij met name de door ons geliefde mar- terachtigen als bunzing, hermelijn en wezel, een veilige verblijfplaats heb ben gevonden. Kardoen Op het erf is een "huisboomgaard" waar we peren, appels en pruimen oogsten. De bomen vormen in het bij zonder voor putters, groenlingen en vinken een nest- en pleisterplaats. In het najaar en winter snoeien we deze bomen. Langs de boomgaard ligt een grote moestuin 350 m2) omringd door hagen van struikkamperfoelie: een groenblijvende struik met grote groeikracht, welke 2 tot 3 keer per jaar moet worden gesnoeid. In de moes tuin kweken we (biologisch) aardap pelen en verschillende groenten, maar ook bloemen. Er zijn vaste bedden voor artisjok, kar doen, asperges, rabarber en zeekool. Leven nabij de natuur Het natuurgebied langs de waterloop heeft natuurvriendelijke oevers; in het jaar 2000 een primeur voor Schouwen-Duiveland. Het is deels omgeven door ruim 60 knotwilgen, die door ons om de 4 tot 5 jaar wor- Tekst en foto's: Ruud van den Berg en Gerard Barendse Onze boerderij "de Kievitshoek"is gelegen aan de rand van de Grevelingen in de pol der van Dreischor. Het wordt deels omslo ten door de waterloop naar het nabij gele gen gemaal. Behalve het oorspronkelijke erf met woonhuis en schuren is er ruim 1,5 ha natuurgebied. Wij streven er naar het karakter van de begin 20e eeuwse boerde rij zoveel mogelijk te handhaven. In de artikelenserie 'Zo doen wij datvertelt iedere editie een andere erf eigenaar over het onderhoud van zijn of haar Zeeuwse boerenerf Deze keer zijn dat Ruud van den Berg en Gerard Barendse uit Dreischor. Houtrillen Het verblijf van vogels en andere (zoog) dieren wordt door ons op velerlei wijze gestimuleerd. In de (historische) schuren nestelen een groot aantal boerenzwalu wen 10 nesten per broedseizoen). Het erf is omringd door Zeeuwse hagen en houtrillen, de kraamkamers van vogels en kleine zoogdieren. Ook de bloemen tuinen worden door deze structuren omsloten. Snoeien van de hagen gebeurt na de nestperiode rond medio juli. 20 i adftOflKi&uurtandschap 21

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 2021 | | pagina 11