i Vrijwilliger aan het woord Prijs voor Luciën Calie Drie edities Ve< redactie< wenst cdlc Lezers dit tijdschrift een keel \noob engezond 2022. "We komen op prachtige plekken, soms dicht bij huis, waar ik het bestaan niet van wistt Op 7 oktober heeft Luciën Calle de Goessche Diepfondsprijs 2020 van het Prins Bernard Cultuurfonds ontvangen "als blijk van waarde ring voor excellent werk op het gebied van natuur of cultuurbehoud in Zeeland". De uitreiking vond plaats door Han Polman commissaris van de Koning en voorzitter van Foto: Sandra Dobbelaar het Prins Bernard Cultuurfonds Zeeland en Chiel Jacobusse bestuurslid Prins Bernard Cultuurfonds Zeeland en voormalig collega van Luciën bij Stichting Het Zeeuwse Landschap. SLZ vindt dit een mooie erkenning voor het enorme enthousiasme en werk van Luciën voor natuur en landschap. Foto: Joan van der Velden Vanaf 2022 verschijnt ons tijdschrift landschapsbeheer Zeeland' met drie edities per jaar. Ons meest recente nieuws en activiteiten kunt u altijd terugvinden op onze website www.landschapsbeheerzeeland.nl of volg ons via Facebook, Twitter, Instagram of Linkedln. 34 Jan Hooijsctwvr. Foto: Peter van Geel Mijn naam is Jan Hooijschuur en ik woon in Heinkenszand. Geboren op het Wadden eiland Texel, aan de voet van de duinen. De duinen en het erachter gelegen natuur gebied De Slufter was het speelterrein van mij en mijn broers en zussen. Daar is het ''buitenmens" in mij ontstaan en dat is altijd, tot op de dag van vandaag, zo geble ven. Het was dan ook glashelder voor mij dat ik na mijn pensionering iets in de "bui tenlucht" zou gaan doen. In 2019 ben ik bij SLZ als vrijwilliger aan de slag gegaan in de vrijdagploeg. Vanaf oktober tot eind maart gaan we iede re vrijdag op pad. We beginnen meestal rond 1 oktober met naseizoen werk zoals afharken, muraltmuurtjes vrijmaken en het verwijderen van prunus. Vanaf 1 november start het wilgenknotten wat we tot eind maart blijven doen. Het knotten doen we op een ladder met een handzaag en tak- kenschaar, dat is fysiek werk in de buiten lucht waar ik persoonlijk erg van geniet. We werken voor particuliere eigenaren en voor terreinbeheerders in delen van midden Zeeland zoals Schouwen-Duiveland, Noord en Zuid-Beveland, Walcheren en Tholen. We komen op prachtige plekken, soms dicht bij huis, waar ik het bestaan niet van wist. Een ander belangrijk punt voor mij was dat ik vrijwilligerswerk zocht waar in een team verband wordt gewerkt. In een team heb je aanspraak en de gezelligheid van de men sen om je heen. Daarnaast leer je ook veel van elkaar omdat er binnen een team "erva ringsdeskundigen" zitten die de betreffen de werkzaamheden al jaren achtereen gedaan hebben en nog doen. Daarnaast bied SLZ ook cursussen aan om je kennis te vergroten over werken m de natuur. Enkele cursussen heb ik dan ook gevolgd en die waren voor mij zeer leerzaam. Zolang het kan zal ik mijn bijdrage blijven leveren aan ons Zeeuws landschap. Vrijwilligers zijn onmisbaar voor het Zeeuwse cultuurlandschap Wil je zelf ook vrijwilliger worden? Kijk op www.natuurwerkzeeland.nl voor vacatur 35

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 2021 | | pagina 18