Doel van het project Het gaat namelijk niet zo goed met de bruine kiekendief in Zeeland. Door ver droging en verruiging gaat de natuurlijke broedhabitat, zoals rietkragen en rietvel den sterk achteruit. Daardoor is het broedsucces van de bruine kiekendief sinds de eeuwwisseling met de helft gedaald. Steeds meer bruine kiekendie ven wijken na een mislukte broedpoging in het riet uit naar landbouwpercelen om daar te broeden. Het heeft namelijk wel wat weg van een groot rietveld. Het broe den gaat meestal goed, tot het moment dat er geoogst wordt. Dan bestaat het Terwijl de meeste bruine kiekendieven op dit moment in West-Afrika vertoeven, loopt het project'Steunpunt Bruine Kiekendief' langzaam op zijn einde. Het project ging eind 2019 van start, waarbij een samenwerking is aangegaan tussen de Roofvogelwerkgroep Zeeland, ZLTO, Het Zeeuwse Landschap, Poldernatuur Zeeland en Stichting Landschapsbeheer Zeeland om de bruine kiekendief in Zeeland beter te beschermen, financieel ondersteund door de Provincie Zeeland. Hoewel het project eind 2021 officieel stopt, houdt het Steunpunt natuurlijk niet op te bestaan. Filmpje YouTube waar iedereen meldingen kan doorge ven. Op de website is tevens een informatieve video te vinden waarin de nestbescherming in woord en beeld wordt uitgelegd. En tot slot pik ten maar liefst 22 verschillende media het nieuws op, zodat men ook via de pers de oproep kreeg een oogje in het zeil te houden. risico dat nesten of de jongen worden verstoord of onbedoeld uitgemaaid. Om dit te voorkomen is het Steunpunt Bruine Kiekendief opgericht. Het doel: door middel van voorlichting, kennis uitwisseling en fysieke nestbescher ming, de bescherming van de bruine kiekendief bevorderen. Voorlichting en kennisuitwisseling Veel mensen weten niet dat de bruine kiekendief in landbouwpercelen kan broeden. Daarom is een voorlichtings pakket gemaakt. Zo werd een infor matiebrochure en flyer samengesteld en uitgedeeld aan boeren, loonwer kers, natuurliefhebbers en andere geïnteresseerden. We lanceerden de websitewww.steunpuntkiekendief.nl 10 Landschapsbeheer Zeeland Winter 2021 Samenwerken aan ons cultuurlandschap

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 2021 | | pagina 6