Woensdag Walcheren groep 25 jaar! "Hoeveel adressen in die 25 jaar bezocht zijn is bijna niet te tellen Door: Cees Schipper, vrijwilliger 35 Vijfentwintig jaar geleden, SLZ had nog maar een paar personeelsleden in dienst, werd een groep opgericht, die wereldbe roemd zou worden in heel Walcheren: de Klaplopers, Simon Klap was een van de initiatiefnemers dus de naam was voor de hand liggend. Niemand kon vermoeden dat deze groep in wisselende samenstelling zoveel jaar later nog steeds iedere winterwoensdag het landschap zou proberen te beheren. Hoeveel adressen in die 25 jaar bezocht zullen zijn is bijna niet te tellen, veel adres sen en plekken komen om de zoveel jaar terug, al dan niet met goede ontvangst door de eigenaren in de vorm van bolussen Vrijwilligers zijn onmisbaar voor het Zeeuwse cultuurlandschap. Wil je zelf ook vrijwilliger worden? Kijk op www.natuurwerkzeeland.nl voor vacatures. bij de koffie en soep tussen de middag. Ondanks de hoge gemiddelde leeftijd is de arbeidsethos nog steeds hoog, de productiviteit nauwelijks gezakt, waar de spierkracht vermindert, wordt dit ruimschoots gecompenseerd door de jaren ervaring. Twee vaste krachten zijn vanaf de oprichting nog steeds actief. Deze twee senioren gaan een aanval doen op het record van de oudste knottende vrijwilliger, Jo van de Klooster die pas stopte bij 91 jaar. Helaas is Jo niet meer onder ons. Jan Dingemanse en Kees Wisse zijn de pretendenten. Beiden al flink in de 80 dus dat moet lukken. Dit geeft eens te meer aan hoe gezond werken in de natuur is. We hopen nog lang door te kunnen gaan. ter Velden

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 2022 | | pagina 35