40 jaar Stichting Landschapsbeheer Zeeland lip;?; Vooraankondiging jubileumactiviteiten SLZ Door: Paulien van't Westeinde, SLZ Stichting Landschapsbeheer Zeeland bestaat 40 jaar. Mede dankzij de inzet van meer dan 3.000 vrijwilligers kunnen Zeeuwen en hun bezoekers genieten van knotwilgen, bloeiende hoogstam fruit bomen en karakteristieke boerenerven die het landschap in Zeeland identiteit geven. Zuinig zijn We leven in tijden van grote veranderin gen en uitdagingen. De biodiversiteit staat onder druk. We moeten zuinig zijn op wat we hebben en hebben een opgave om extra (robuuste) natuur te ontwikkelen. Omdat elke vierkante meter grond in Zeeland al een bestemming heeft, is dat best een puzzel. Zeker omdat we ook een belangrijke opgave hebben om de natuur te herstellen en Zeeland klimaatrobuust in te richten. Overheid, inwoners en organisaties hebben elkaar daarbij hard nodig. Want alleen met een brede samenwer king van terreinbeheerders, vrijwilligers, particulieren kunnen we het landschap pelijk schoon, ons cultuurhistorisch erf goed en de biodiversiteit behouden en verder ontwikkelen! De eerste CD die Philips op de markt bracht:'Visitors'van ABBA; De prachtige nieuwe guldenbiljetten van bv 50 (zonnebloem), 100 (snip) en 250 (vuurtoren) die in de prijzen vielen als beste ontwerp van de 20e eeuw; De beste speelfilm van 1982 was E.T.; De Nederlandse wielrenner Jan Raas wint de klassieker Parijs-Roubaix Ruud Lubbers wordt ministerpresi dent van Nederland; Taak Voor SLZ met al haar vrijwilligers zie ik hier een schone taak weggelegd. De afgelopen jaren heeft de stichting veel inwoners en vrijwilligers enthou siast gemaakt voor thema's als biodi versiteit en natuurinclusieve land bouw. Van dat sterke netwerk maak ik graag gebruik! Samen kunnen we ervoor zorgen dat Zeeland over Als je het zo bekijkt is het zeker al lang geleden. Als we naar SLZ kijken is er ook veel veranderd: 40 jaar gele den trokken de eerste medewerkers erop uit en knoopten gesprekken aan met landbouwers en plattelands bewoners over landschap, het onder houd en de aanplant van bomen, hagen en houtkanten, over poelen graven. Landschapsverzorging werd Landschapsbeheer Zeeland. De jaren daarna volgde de professionalisering: steeds beter onderbouwde adviezen, kwalitatief hoogwaardigere ontwer pen en de ontwikkeling van sterk ontzorgende bedieningsvormen om projecten bij doelgroepen gereali seerd te krijgen. We mogen met trots kijken naar wat we bereikt hebben en wie we als organisatie zijn. 40 jaar nog steeds een fijne plek is om te leven. Met robuuste natuur, een gevarieerd landschap en een schat aan cultuurhistorisch erfgoed. Door: Anita Pijpelink, Op 27 september 1982 werd de akte van oprichting getekend en in 1983 gingen de eerste werkzaamheden onder de noemer van Landschaps verzorging Zeeland van start. Laten we even terug gaan naar het jaar 1982, herinner je je deze nog? - -iSh I Landschapsbeheer Zeeland Najaar 2022 Samenwerken aan ons cultuurlandschap 4 5 "ft

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 2022 | | pagina 3