LUIfmeiDS T uinbouwoverzicht ADVERTENTIES Hi ENSAID help* U tijd, geld en punten besparen! E EENZAAM? Taxatie markten paarden De L.C.O. voor Zeeland maakt bekend, dat 'in verband met een door den Voedselcommissaris te houden navordering van paarden in de taxatie- markten welke nog in Maart 1942 gehouden zul-' len worden, eenige wijzigingen zijn aangebracht. De data zijn definitief als. volgt vastgesteld: Axel Hulst Goes 21 Maart 23 Maart en 31 Maart Belanghebbenden dienen hiervan goede nofa te nemen. Bond van Boerinnen e.a. pl.vr. Dezer dagen vergaderde de afd. Zuid-Beveland van den Bond van Boerinnen en andere Platte landsvrouwen onder voorzitterschap van Mej. L. J. W: Welleman te Krabbendijke. Na een inleidend woord van haar trad na de pauze de heer Bartelse van Kloetinge op en droeg eenige gedichten voor in Zuidbevelandsch dialect, welke bij de leden zeer in den smaak vielen. Na het zingen van het Zeeuwsch volkslied sloot de voorzitster deze goed geslaagde ver gadering. Musschengilde te Burgh Onder voorzitterschap van den heer M. Blom werd de vergadering gehouden. Het in 1941 in geleverde aantal musschen en duiven, met de respectieve eieren was weer zeer 'bevredigend en bijna gelijk aan dat van 1940. 'Van de Landbouwvereeniging C.A.C. was bericht ingekomen, dat de subsidie voor 1942 was ver hoogd tot een maximum van ƒ100.—, waardoor het Bestuur in staat gesteld wordt de vergoeding- voor musschen en duiven belangrijk té verhoogen, hetgeen noodzakelijk is omdat, nu we geen ge weren ter beschikking hebben, getracht moet worden op een andere wijze aan de uitbreiding van musschen en duiven paal en perk te stellen, opdat het eenmaal mogelijk worde, dat hier koolzaad V/ordt verbouwd, wat niet vernietigd wordt door de duiven. Wij betreuren alleen, dat er niet meer boeren lid zijn vap deze nuttige instelling. Het aantal kan verdubbeld worden. I ET beeld aan de veilingen wordt reeds van dag tot dag bonter. In de glasgebieden komen al overal de jonge peentjes, kropslag, raapstelen, spinazie, radijs en rabarber in weliswaar nog zeer beperkte hoeveelheden ter markt. De handel heeft' nog geen grooten omvang aangenomen het zal zeker nog drie, vier weken duren, voor de aangevoerde hoeveelheden in zooverre zijn toegepomen, dat men van een regélmatigen han del kan spreken, doch alels wijst erop, dat de tuinbouw hoe lang en hoe streng de winter ook was, paraat gebleven is, en dat vele tuinders kosten noch moeite gespaard hebben, om zoo vroeg mogelijk aan de markt te komen, hoewel reeds vroegttijdig maximumprijzen zijn vastge steld. Zelfs voor komkommers zijn thans reeds maxi mumprijzen vastgesteld; de veiling Honselers- dijk in het Westland, die één der grootste, zoo niet de grootste leverancier van kaskomkommers is meldde reeds de eerste aanvoer van dit pro duct, wat zoo kort na een dergelijken winter een prestatie mag heeten. Hetzelfde mag gezegd worden van de eerste aardbeien, die de veiling Utrecht te verhandelen kreeg; deze brachten 18 cent per stuk op. In de glasdistricten wordt thans koortsachtig gewerkt. Binnen weinige weken zal nu de arbeid gedaan moeten worden, die gedurende de geheele maand Februari en ten deele ook in Maart niet mogelijk is geweest. Bij een laat voorjaar, zooals wij thans beleven, hebben de voorjaarsgroenten slechts weinig tijd om te rijpen; hoe later alles geplant en gezaaid wordt, hoe sneller alles zal groeien en dat komt kwaliteit en kwantiteit ten goede. Vopral de glassla zal haast moeten maken, omdat de sla van den vollen grond hem dit jaar dicht op de hielen zal zitten, en zoodra de aanvoeren van den vollen gro'nd van beteekenis worden, zakt de belangstelling voor de glassla als een baksteen. In de vollegrondsgebieden is van werk nog niet veel sprake. Daarvoor zit de hal nog te diep in den grond, terwijl de bovenste laag geheel moe rassig is van het vele dooiwater. In normale, jaren waren er om dezen tijd al heel wat aardappelen in den grond; op de hooge velden zal men nu op zijn vroegst over enkele weken daarmede kun nen beginnen. De handel in bewaarproducten aan de Noordhol- landsche veilingen ondervond nog ernnstige be lemmering door dé transportmoeilijkheden; wan neer de huidige weersgesteldheid echter aanhoudt, is het een kwestie van hoogstens een, twee weken en het verkeer te water zal weer heel wat kunnen verwerken. Er blijkt nogal wat bevroren kool te zijn, die als gebokte kool geveild wordt; de tuinders zijn over het algemeen weinig geest driftig over de belangrijke aftrek in prijs, die op gebokte kool wordt toegepast, omdat de uit komsten van de bewaarkool, gezien de hooge kosten en de vele moeilijkheden, toch al niet bijzonder zijn geweest. Van zaaien voor koolplant in de broeibakken is tot dusverre ook nog geen sprake geweest, doch voor de tijd van oogsten daar is, kan dit product nog heel wat inhalen. Het nog aanwezige fruit wordt snel geruimd. Vooral van de minder houdbare soorten, zooals bellefleur en goudreinetten heeft de Utrechtsche veiling nogal wat aanvoer. Andere soorten, die langer houdbaar zijn, laat men nog zoo lang mogelijk, in het koelhuis liggen. De geest wil slechts de stof doordringen, niet haar vernietigen DAMES EN MEISJE:* MAAIvT NU ZELF UW KLEEDING THUIS Zendt een briefkaart aan INSTITUUT E. N. S. A. I. D. TOLSTEEGSIN GEI. UTRECHT 54 voorzienvan een duidelijk adres, beplakt met 35 cent aan postzegels (porto briefkaart inbegrepen, zie model) en wij zenden U een mooi boek met ruim 100 maten en modellen, en tevens een gratis apparaat om U te laten zien hoe ge makkelijk onze methode is om THUIS zonder rekenen en teekenen alle kleeding te leeren maken en vermaken. BEDRIJFSLEIDER- VOORWEKKEK Steller dei advertentie No 16 dd. 17 Februari, bedankt de talrijke sollicitanten. In de vacature is voorzien Vierlingsbeek A213. TE KOOP OF TE HUUR GEVRAAGD 1 H.A. Boomkweekerij-ver gunning, alsmede 0.30 H.A vergunning rozen zaailingen Brieven onder no.. 82, Uitg „Volk* en Bodem", Korte naerkade 10, Den Haag. TE KOOP volbloed stierkal veren, af stammende van moeders van tegen de 4 pCt. vet en een volbloed lfy jarigen stier met hoog vetgehalte, P. J. v. d. Ban, Tolweg A23i Nieuw-Helvoet. H.H. LANDBOUWERS Wij kunnen nog uit voor raad leveren Binderdoeken oude kwaliteit, voor alk merken binders. Bekkering Zonen N.V., Telef. 607 Musselkanaal. U houdt van de rust en de wijdheid van Uw land, waarop het zwaar maar goed werken en leven is. Doch U zou niet te eenzaam en zonder verbinding met de buiten wereld kunnen en willen zijn. Daarom heeft U radio in huis. Maar U zult hier pas ten volle van kunnen genieten als U den Luistergids heeft, want met den Luistergids in huis bent U in den aether thuis! Laat U daarom NU inschrijven. PROGRAMMARf AD VAN DF N Óp'glrorek: 400 000HNrf«rlm Omroep, abonn'emente^n 8 cc. per °p feM K4r« Luistergids ook Brailleschrift, f ISO „n I Apnl t/m December 1942. TELERS GEVRAAGD tegen goede betalingscon dities, voor zaden van erw ten, boonen, wortelen en spi nazie. Voor besprekingen wende men zich tot den ver tegenwoordiger W. G. Lom- merse, Wipperplein no. 5, Heemstede, TE KOOP GEVRAAGD goed onderhouden boerderij, ter grootte van 10-15 H.A. 't Liefst iil de prov. Utrecht. Geen tusschenpersonen. Br. met opgaaf van ligging .enz. onder no. 85, Uitg. „Volk en Bodem", Kortenaerkade 10, Den Haag. TE HUUR GEVRAAGD een bestaand fruitteeltbe- drijf, 't liefst met enkele druivenkassen, doch niet noodzak. Vollegronds fruit teelt ter grootte van pl.m. 5 H.A. Moet levensvatbaar be drijf zijn, met uitstekenden grond, anders onnoodig te reflecteeren. Brieven onder no. 04, Uitgeverij „Volk en Bodem", Kortenaerkade 10, Den Haag. TE KOOP een zich in z. g. als nw. st. bevindende dorschkast, ge heel op kogellagers. Merk Hanz, capaciteit 25 Hh. Uitgerust met Kaf blazer, kortblazer, arenzuigei en erwtenpoelics. dus geheel compleet. Br. onder No. 64, Uitgeverij ..Volk en Bodem" Kor tens erka.d<- 10, 's-Hage. TE KOOP GEVRAAGD pl.m. 10 H.A. uitstekende grond, 't' liefst kleigrond. Moet in elk geval goed vochthoudend zijn v, fruit- kweekerij en tuinderij. In de provincies Gelderland, Nrd.- Brabant of .Limburg. Br. ond. no. 83 Uitgeverij „Volk en Bodem". Kortenaerkade 10, Den Haag.

De landstand in Zeeland, geïllustreerd weekblad. | 1942 | | pagina 14