Ruim de reageerders op N°57 Productieslag 1942 Welke koe van dé vijf zult U echter leveren? Reageerders vormen echter- een ernstig gevaar voor de volks gezondheid. Reageerders moeten daarom in de eerste plaats worden opgeruimd. Sluit U daarom, zoo gij dat nog niet hebt gedaan, vandaag nog aan bij de Lb.c.-bestrijdingsvereeniging of den gezondheidsdienst voor vee in Uw provincie. Bedenk U niet langer. De t.b.c. is de belager van de volksgezondheid. Bindt de strijd aan en wordt overwinnaar Boekbespreking v „NEDERLAND VOEDT ZICH ZELF" Een nieuwe veelevering staat voor de deur. Voor het drachtige vee is de aanslag zoodanig gesteld, dat slechts de normale uitstoot ge leverd zal moeten worden. En dat zal ongeveer één op elke vijf koeien zijn. Dat moet de koe zijn, die we het beste kunnen missen. Het kan zijn de koe met het laagste vetgehalte. Het kan zijn de koe met de laagste melkopbrengst, maar dat kan ook zijn de reageerder. Slechte melkgeefsters kunnen best gemist worden, daar het voer beter besteed is aan "goede productiedieren. Reageerders kunnen goede productiedieren zijn, hoewel ze meer voer kosten dan even goede, maar gezonde koeien. LEVER DAAROM UW REAGEERDERS. Hebt gij er méér dan U behoeft te leveren, probeer dan niet-reageerders, welke een ander levert, in ruil te krijgen. Ruim alle reageerders op. MAAK UW STAL T.B.C.-VRIJ! Maak nu nog gebruik van de kans, die U geboden wordt om vrijwillig en op de wijze, welke U het beste past, een t.b.c.-vrij bestand te krijgen. De invoering van een verplichte t.b.c.-bestrij ding zal zeer waarschijnlijk dit jaar nog ge schieden. Maar wacht niet tot gij verplicht wordt om de t.b.c. te bestrijden. Nil is het de hoogste tijd, dat gij de kans benut om uw stal door middel van de veelevering en ruiling vrij te maken. Mededeelingen van den Tuinbouw- vocrlichtingsdienst No. 28. De teelt van tabak door Ir. H..J. A. Slits, 23 blz., prijs 32 ct. Tengevolge van de oorlogsomstandigheden is de belangstelling voor deze teelt sterk toegenomen. De bij uitstek deskundige voorlichting zal dan ook zoowel den practicus als den liefhebber zeer welkom zijn. - Achtereenvolgens worden de verschillende cul tuurmaatregelen behandeld, waarna aan het slot het fermenteeren wordt besproken. :ïef blijkt, dat men bij een juiste soortenkeuze en een goede behandeling een zeer behoorlijke kwaliteit tabak kan voortbrengen. Bovengenoemde drie publicaties zijn op fraaie wijze geïllustreerd. Ze kunnen besteld worden bij de rijksuitgeverg te Den Haag, terwijl men zich voor toezending ook kan wenden tot de post kantoren. Voedingsgewassen in eigen tuin, 31/. blz., prys 25 ct. Bij grootere afname reductie. Dit boekje beoogt een handleiding te zijn voor het aanleggen-van een Volkstuin. Hiervoor wor den een drietal teeltplannen gegeven. Men treft er voorts een bespreking aan van de navolgende onderwerpen: de benoodigde hoeveelheid zaad- en pootgoed, de rassenkeuze, -de zaai- en planttrjden en plantafstanden, terwijl aan het slot nog eenige wenken voor ziektenbestrijding en voor winter- bewaring worden gegeven. Het werkje, dat met vele geestige teekeningen is versierd, zal ongetwijfeld zijn weg wel vinden, No. 25. Over groeistoffen en hun toepas sing in den tuinbouw, in het bijzonder bij het stekken, door dr. H. A. A. van der Lek en Ir. E. Krijthe, 113 blz., prijs 32 ct. Over dit onderwerp, dat nog zeer nieuw is, ver schenen reeds zeer vele publicaties. De verkregen gegevens zijn in dit- boekje verwerkt tot overzch- telijke tabellen, welke den practischer. kweeker zéér welkom zullen zijn. De publicatie geeft ech ter meer. In het bijzonder wil het den kweeker inzicht verschaffen in de werkwijze, zoodat het naast een receptenboek tevens een prachtig stu diewerk is gewbrden. No. 21. De belangrijkste voorteelten in kassen en warenhuizen door Ir. J. M. Rie- mens, 1/8 blz., prys 32 cent. Dit werk dankt zijn ontstaan aan de bijzondere verplichtingen, welke dit jaar de groenten- en bloemenkweekers zgn opgelegd. Voorlichting was derhalve noodig, in het bijzonder voor de bloe menkweekers, voor wie de groententeelt geheel nieuw is. In het kort worden behandeld: grondbewerking, bemesting, gieten, temperatuur en licht, en het luchten en schermen. Vervolgens wordt op zeer overzichtelijke en dui delijke wijze de teelt in warenhuizen en kassen besproken van: kropsla, andijvie, snrjsla of dun sel, spinazie, bloemkool, radijs, raapstelen, selderij, peterselie en koolrabi. In.

De landstand in Zeeland, geïllustreerd weekblad. | 1942 | | pagina 15