Officieele Landbouwmededeel ingen pE2ön2H% Veulenkeuring I voor de provincie Zeeland 5.850.000.000- van de paardenfok- vereeniging „Hippos" f ONDERLINGE A T VERZEKERING MAATSCHAPPIJ 8EVESTIQ0 TE 'S-QRAVENHABE SESTUUR: L C. F. E. VAN HELDEN TUCKER, A. A. B. BOCKER. NR. J. J. MONTIJN. N. J. J. 6R0BBEN, F. L EVERS Totaal i§ thans bg de Maatschap p verzekerd voor (Vijf milliard achthonderdvijftig millioen) als volgrt over de afdeelingei verdeeld: Afd. A.: 3.990.000.000.— Afd. B.: l.OJO.OOO.OOO— Afd. C.: 180.000.000.— Afd. D.: 315.000.000.— Afd. E.: f 181.000.000.— Afd. G.: 14.000.000.— Halfjaarlijksche Schaderegeling Afd. L: 100.000.000.— Driemaandel. Schaderegeling Voegt ook Uw belang bij hei groote geheel en neemt deel in de steeds groeiende risico-spreiding VRAAGT INLICHTINGEN mjm AAN UW ASSt'HANTrE- W BEZORGER! WAT IEDERE BOER MOET WETEN: Levert U voldoende melk/room? Iedere veehoüder, die niet in het bezit is van een karnvergunning is verplicht, de op zijn bedrijf gewonnen melk en voorzoover een roomvergun- ning is uitgereikt, de gewonnen room, aan de fabriek af te leveren. Wat de melk betreft wordt een uitzondering gemaakt voor de normale kwanta, welke een melkveehouder noodig heeft voor eigen gezin en opfok van kalveren, alsmede voor de kwanta welke ingevolge een geldige ver gunning worden afgeleverd in burenplicht of aan slijters. Een vluchtige controle heeft reeds uit gewezen, dat, in aanmerking genomen, het aan tal koeien, de gezinsgrootte, het, aantal jonge kalveren en de geldige vergunningen voor den zoet-verkoop aan slijters en in burenplicht, door meerdere bedrijven een belangrijk kwantum melk of room te weinig aan de fabriek wordt afge leverd. In verband hiermede zullen in de toekomst de fabrieksleveranties zeer nauwlettend woitfen ge controleerd, waarbij vanzelfsprekend het kwan tum melk of room, dat per koe wordt afgeleverd, van zeer groote beteekenis zal zijn. Er wordt zeer nadrukkelijk op gewezen, dat tegen degenen, van wie na ingesteld onderzoek blijkt dat gegronde vermoedens bestaan, dat met de aflevering aan de fabriek wordt gefraudeerd, zeer streng zal worden opgetreden. Goed nieuws voor rundveehouders. 1. Zooals reeds door de Bedrijfsorganisatie is bekend gemaakt is de verplichting tot het leveren van melkkoeien vervallen. De aanslag voor te leveren kg. vleesch blijft bestaan, doch men kan naar keuze jongvee of koeien leveren. 2. Wellicht wordt de vleeschaanslag voor de Pro vincie Zeeland eenigszins verlaagd. Déze verla ging zal ten goede kpmen aan veehouders die thans zeer hoog zijn aangeslagen. Voor velen zal dat eenige verlichting b^eekenen. Men zij echter gewaarschuwd voor een te groot optimisme. DE PLV. PROV. VOEDSEL- COMMISSARIS V. ZEELAND Vroeg rooidata A-gewassen. Het bestuur van den Keuringsdienst Zeeland brengt onder de aandacht van belanghebbenden dat de perceelen aardappelen, welke voorloopig in klasse A zijn geplaatst slechts in klasse A blijven gehandhaafd, indien zij zijn gerooid vóór onderstaand vermelde data: Eersteling vóór 9 Juli 1942; Roode Eersteling vóór 9 Juli 1942; Bintje vóór 16 Juli 1942; Eigen heimer vóór 16 Juli 1942; Blauwe Eigenheimer vóór 16 Juli 1942; Duivelander vóór 16 Juli 1942; Ideaal vóór 16 Juli 1942. Op het rooien zal vanwege het bestuur van den Keuringsdienst Zeeland controle worden uitge oefend. A. perceelen of gedeelten daarvan, welke niet vóór den gestelden datum zijn gerooid, worden teruggebracht naar Klasse B en worden weer opnieuw gekeurd tot het loof is afgestorven. Indien dergelijke perceelen na de vroeg rooi- datum bij de keuring het ziektegetal voor klasse A behouden, wordt aan deze perceelen klasse B toegekend; wordt het ziektegetal grooter dan kunnen ze in klasse B of C worden teruggebracht of eventueel worden afgekeurd. De niet vroeggerooide A-perceelen, moet men dus evenals alle andere voorloopig goedgekeurde per ceelen aardappelen blijven selecteeren. Ten overvloede vermelden wij nog dat dood- sproeien van het gewas of optrekken van het loof niet gelden als vroeg gerooid. De rooidata voor de A-perceelen der late rassen zullen later worden bekend gemaakt. Verplicht rooien ldasse A. Uit bovenstaand bericht blijkt dat uitsluitend voor klasse A verplichte rooidata zijn vastgesteld. In verband met de maatregelen, welke in andere provincies zijn genomen dient er rekening mede te worden gehouden dat het bestuur van den Keuringsdienst Zeeland in de toekomst wellicht het besluit zal nemen, dat ook voor klasse B een verplichte rooidatum wordt ingevoerd. De ver melding „vroeg gerooid" op het certificaat van partijen, goedgekeurd in klasse B of C, wordt verleend voor perceelen goedgekeurd in Klasse B of C, welke uiterlijk 7 dagen na de voor Klasse A vastgestelde datujn zijn gerooid. Zooals bekend is het vroeg rooien een uitstekend hulpmiddel voor het verkrijgen van een gezonde nateelt van een aardappelgewas, mits het perceel een goede gezondheidstoestand heeft en tijdig is geselecteerd. Vroeg rooien van niet voldoend ge zonde of niet geselecteerde velden geeft geen gunstig resultaat. Het vroeg rooien voor eigen gebruik verdient alle aanbeveling, liefst zoo vroeg mogelijk, b.v. 2 weken vóór de voor klasse A vastgestelde rooi datum, In dit geval dient niet de opbrengst de doorslag te geven, doch de noodzakelijkheid om voor het eigen pootgoed een zoo goed mogelijke gezond heidstoestand te verkrijgen. Elke dag dat vroeger wordt gerooid geeft voor de nateelt betere ver wachtingen, vooropgesteld dat het te rooien ge was gezond is. DE KEURINGSDIENST ZEELAND. Meldingsplicht aan- of verkoop van z.g. „vrije" paarden. Er wordt nogmaals op gewezen, dat de aan- en verkoop van z.g. vrije paarden, binnen 3 dagen moet worden gemeld bij den Plaatselrjken Ver tegenwoordiger. Als „vrije" paarden zijn te be schouwen: premie merries, jonge en oude inge schreven hengsten (de oude hengsten alleen in dien zij voor het Stamboek of voor dekking zijn goedgekeurd) en ingeschreven concourspaarden en -harddravers. De paardenhouders Wórden in hun eigen belang aangeraden, hieraan stipt de hand te houden. Levering schapen. Aangezien verschillende schapenhouders wegens voedselschaarschte vroegtijdig schapen willen af leveren, worden zij in de gelegenheid gesteld om op te geven, wanneer en hoeveel schapen zij wil len leveren. Dit geldt uiteraard alléén voor ge schikte slachtschapen. De betr. schapenhouders ontvangen dan binnen 14 dagen bericht, waar geleverd zal kunnen worden, wanneer tenminste het aanbod groot genoeg is. DE PLV. PROV. VOEDSEL- COMMISSARIS V. ZEELAND Categorie Ia. Merrieveulens gel», vóór 1 Mei 1942 1. Cora van Molenperk, eig. P. J. Abrahamse, Se- rooskerke (W.)2. Edith van de Linge, eig. Andr. de Buck, Grijpskerke; 3. Irene. eig. A. van Malde- gem4. Trui, eig. P. Lampert, Biggekerke5. Lydie van Domburg, eig. J. de Visser, Domburg; 6. Brenda, eig. H. M. Dekker, Middelburg7. Trixie van Groe- nenburg, eig. A. A. van Nieuwenhuizen, N. en St. Joosland8. Clairona van Hoogelande, eig. K. Din- gemanse, Grijpskerke. Categorie Ib. Merrieveulens, geb. na 1 Mei 1942 1. Emma van de Eendracht, eig. C. Meus, N.- en St. Joosland2. Gerda van 't Hof Nieuwland, eig. A. Wisse-Vogelaar, N.- en St. Joosland3. Cora, eig. J. Schout Gzn., Biggekerke4. Bertha van Krom- menhoeke, eig. A. de Voogd, Biggekerke. Categorie Ila. Hengstveulens, geb. vóór 28 April 1942. 1. Jan, eig. A. P. Koster, Grijpskerke2. Coureur van Larenburg. eig. A. Janse, Koudkerke3. eig. Gebr. Wisse, Ritthem4. Paul van Poppendamme, eig. J. H. Geschiere, Grijpskerke5. Egbert van de Linge, eig. Andr. de Buck, Grijpskerke6. Benno van Serooskerke, eig. H. J. Allaart, Serooskerke. Categorie lib. Hengstveulens, geb. na 28 April 1942. 1. Martin van Groenenburg, eig. A. A. van Nieuwen- huijzen, N.- en St. Josland2. Certain van de Een dracht, eig. C. Veus, N.- en St. Joosland3. Johan van 't Hof Nieuwland, eig. A. Wisse, N.- en St. Joosland; 4. Clairon van Mirza, eig. J. Vos, Koude- kerke. C.ategorfle III. Éénjarige merries, geb. in 1941. 1. Diana van de Eendracht, stamb.nr. 107875, eig. C. Vesu, N.- en St. Joosland; 2. Diana van de Linge, stamb.nr. 107199, eig. Andr. de Buck, Grijpskerke 3. Suze van Domburg, stamb.nr. 107239, eig. J. de Visser, Domburg4. Corrie van Domburg, stamb.nr. 107234, eig. J. de Visser, Domburg; 5. Willy van Nieuwland, stamb.nr. 108225, eig. N. J. Mol, N.- err St. Joosland; 6. Derline van de Linge, stamb.nr. (Ingezonden mededeeling). Categorie IV. Éénjarige hengsten, geb. in 1942. 1. Arie van de Eendracht, stamb.nr. 107200. eig. C. Mesu, N.- en St. Joosland; 2. Karei, stamb.nr. 107882, eig. Gebr. Wisse en L. J. Boone, Ritthem. Categorie Va. Tweejarige merries, geb. in 1940, kleinè maat. 1. Erna. stamb.nr. 103772, eig. C. Meus, N.- en St. Joosland; 2. Hermine, stamb.nr. 103671, eig. P. de Buck, Serooskerke; 3. Marie, stamb.nr. 103834, eig. P. Lampert, Biggekerke4. Desserta van Domburg, stamb.nr. 103813. eig. J. de Visser, Domburg: 5. Willy van Zeeduin, stamb.nr. 101890, eig. J. Maljars, Oostkapelle; 6. Darina, stamb.nr. 104479, eig. W. A. Kloet, N.- en St. Joosland; 7 Irma, stamb.nr. 106533, eig. J. H. Janse, Kleverskerke. Categorie Vb. Tweejarige merries, geb. in 1940, groote maat. 1. Elza, stamb.nr. 102088, eig. C. Meus, N.- en St. Joosland; 2. Erna, stamb.nr. 104481, eig. A. Wisse- Vogelaar, N.- en St. Joosland3. Addie, stamb.nr. 102629,, idem; 4. Calista van de Linge, stamb.nr. 106526, eig. Andr. de Buck, Grijpskerke5. Carla van de Linge, stamb.nr. 102336, eig. idem; 6. Irène van Kievitshoek, stamb.nr. 106528, eig. P. de Buck, Se rooskerke. Categorie VI. Tweejarige hengsten, geb. in 1940. 1. Johan. samb.nr. 106326, eig. A. A. van Nieuwen- huijzen, N.- en St. Joosland: 2. Henk van Zeeduin, stamb.nr. 104822, eig. J. Maljaars, Oostkapelle. Categorie VII. Merries met minstens twee afstammelingen. 1 Bertina Oranje, stamb.nr. K 17686, eig. Andr. de Buck, Grijpskerke; 2. Tulpine, stamb.nr. K 20950, eig. idem; 3. Mina, stamb.nr. K 20941, eig. C. Mesu, N.- en St. Joosland; 4. Herta, stamb.nr. K 25062, eig. J. de Visser, Domburg; 5. Nobel, stambnr. K 22063, eig. J. H. Gèschiere, Grijpskerke. Gehouden te Middelburg op 107202, eig. Andr. de Buck. Grijpskerke; 7. Wilma, stamb.nr. 108639, eig. A. Wisse-Vogelaar, N.- en St. 25 Juni 1942 Joosland; 8. Gerta van. Groenenburg, stamb.nr 109973, eig. A. A. van Nieuwenhuijzen, N.- en St. Joosland; 9. Ronnie van Nieuwland, stamb.nr. 107221, Hieronder geven wij de volgorde, waarin in de eig. N. J. Mol, N.- en St. Joosland; 10. Bertha, verschillende categorieën de veulens werden be- stamb.nr. 110949, eig. P. G. de Lange, N.- en St. kroond. 'joosland.

De landstand in Zeeland, geïllustreerd weekblad. | 1942 | | pagina 11