De Landstand eilanden Van en over onze „De boog kan niet altijd gespannen zijn" Bureau Pacht- Eerstelingen in Zeeland INHOUD OOALS een kind, nog- onbedorven, „échte" vreugde kan smaken, zoo kinderlijk konden ook voorheen onze voorouders van hun kermis sen genieten, zooals dat uit hun opgetogen verhalen kan blijken. Ook wij konden ons als kind nog storten in de kermis-vreugde. Een geheel jaar werd er hunkerend naar uitgezien, cent bij cent werd zorgvuldig op zij gelegd1en als de groote dag er eenmaal was, bestegen we als een ridder een schimmel of draaiden in de „malie-molen"... De oogen van de dorpsjongens schitterden; fier rechtop zaten ze op hun „vurig" rosen de ouderen stonden glunder-laehend mede te ge nieten. Gelachgejoelvreugdekretenblijd schap...... levensvreugde..dat alles was op zoo'n dag niet van de lucht! In dezen tijd, waarin we de worsteling beleven om oude verloren waarden weer te doen her leven, vraag ik me af waarom dteze kermis vreugde moest worden weggevaagd. Is ons volk zoo verzuurd, in zich zelf verdeeld, dat ze dit vermaak niet meer kon scheppen?Is echte levensvreugde niet een uiting van gezondheid? Dan moeten we dus wederom constateeren, dat ons volk geen kracht meer had tot „echte" levensblijheid. Het komt me wel eens voor, dat wij menschen met onze z.g. „vrije wil" het spoor zoo vree- selijk ver „bijster" kunnen worden, zoo ver afdwalen van den juisten weg, de wetten der gezondheid overtreden, de wetten van bloed en bodem verloochenendat we zelfs ©nze Schepper en Zijn wil vergetentot we als ondeugende afgedwaalde kinderen op den „juisten" weg worden gedreven. Niet altijd met lieve woordjes... maar forsch en grondig. „De vader die zijn kinderen liefheeft kastijd ze." Deze tgd met zijn geweldige gebeurtenis sen is een grootsche tijd, een tijd van grondige zuivering, waarin met alles wat tegennatuurlijk en verdorven is wordt afgerekend of uitgedre ven. Vooral het landvolk, dat het dichtst bij de natuur bleef, zal als de grootste verbijste ring voorbij is, de zegeningen van onzen tijd erkennen. Oude waarden, die ondergingen, zullen herleven. Waarom zouden dan ook niet de kermissen of dorpsfeesten of hoe men ze ook wil benamen, herleven Een gezond volk is een blij volk en zal naast de stoere arbeid', echte levensvreugde willen genieten. De wijze, waarop een feest gevierd zal worden, zal verband houden met de geeste- WALCHEREN Onze rechtskundige medewerker zal voor het geven van rechtskundige adviezen, voornamelijk Pachtzaken, zitting houden op het kantoor van den Nederlandschen Landstand in Zeeland, Groote Markt 28 te Goes, op d^ onderstaande data en tijden Dinsdag 14 Juli a.s. van 14.0017.30 uur. Woensdag 15 Juli a.s. van 9.00 12.30 uur en van 14.0017.30 uur. De aandacht wordt erop gevestigd, dat de adviezen geheel gratis worden gegeven. Aan. de Veiling te Goes werden in de week van 2227 Juni de eerste kersen geveild. Aangevoerd werden circa 150.000 kg. kruisbessen, 80.000 kg. aardbeien, 10.000 kg. kersen en ver der groenten. De prijs der aardbeien voor de consumptie was 40 cent, en voor het vat 30 ct., de prijs der kersen bedroeg 2555 cent. In de week van 29 Juni tot 4 Juli worden de eerste zwarte bessen verwacht. Waterschap Hengst- en Rummersdijk Op de vergadering van stembevoegd Ingelanden van het waterschap Hengst- en Rummersdijk, werd de rekening over het dienstjaar 1941'42 vastgesteld in ontvangsten op 13635.36 en uit gaven op 11495.90. De polderlasten bedroegen 10.— per H.A. lijke gezondheid van ons volk. Grove uitspat tingen hebben bij een gezonde feest-vreugde geen plaats. Wij hebben als kind onuitsprekelijk genoten van de kermisleut en velen met mij, die daarvoor eerlijk willen uitkomen, zullen beamen, als ze in hun schatkamer der herinnering willen del ven, dat ook zij met dankbaarheid op een kermis-dag terug zien. v. R. Mee de 7nilkkarre in de we je (teekeningen Louwerse) Redactie-adres GROOTE MARKT 28, GOES Advertenties: Losse plaatsing 75 cent per m.m. Vraagt tarieven aan voor contracten en plaatsing in gedeelten van de oplaag. Abonnementen: Voor niet-leden van den Ned. Landstand 5.— per jaar of 1.25 per 3 maanden. Alle briefwisseling betreffende exploitatie, ad vertenties en abonnementen, aan postbus 281, Den Haag, tel. 33.67.51. No. 26 Vrijdag 3 Juli 1942 Pag. 1. Aan hen die niet medewerken. 1. Het oogsten van koolzaad. 2. Opname van jongens en meisjes in de „Reichsschulen". 2. Achter den ploeg. 3. Van en over onze eilanden. 4. Af deeling Jachtwezen. 4. Veulenkeuring te Oostburg. 5. Het dorpshuis. 5. De Bisamrat. 6. Opvoeding van onze boerenkinderen. 6. De hof bij de boerderij. 6. Wat is heemkunde? 7. Voederwinning. 7. Wat „Land en Vo<k" brengt. 8. Landhulp biedt zich aan. 8. Benoemingen in het gewest. 9. Proefneming met ruiteren enz. 10. Rassenkeuzt koolzaad Boekbespreking Officieele berichten. 11. Officieele tandbouwmecledeelingen. 11. Veulenkeuring ver. Hippos. 12. Handelsberichten. 16. Nederland voedt zich zeil.

De landstand in Zeeland, geïllustreerd weekblad. | 1942 | | pagina 3