V eul enkeuringen De merrie-premie keuringen in Zeeland in 1942 Bond van paardenfokkers op liet eiland Tholen Bond van Zuid-Bevelandsche paardenfokkers De Bond van Paardenfokkers op» het eiland Tholen heeft op 1 Juli j.l. haar jaarlijksche veulenkeuring gehouden op het weiland van den heer M. P. Pol derman te Oud-Vossemeer. Onder de vele belangstellenden was ook aanwezig de voorzitter van de Vereeniging „Het Nederland- sche Trekpaard", Jhr. J. van Vredenburgh. De jury bestond uit de heeren P, Scheele—de Putter te Biezelinge, J. Groenewege te Hoedekenskerke, J. van 't Westeinde te Nieuwedorp en A. Wisse te Nieuw- en St. Joosland. De volgende prijzen werden toegekend: Merrieveulens, kleine maat: 1. Flora, eig. J. van Gorsel, Tholen; 2. Een Bruinschimmel, eig. M. J. Stoutjesdijk, Tholen; 3. Maja, eig. C. J. Kooyman, St. Annaland4. Cora, eig. B. G. Friderichs, Oud- Vossemeer; 5. Cora van Buitenzorg, eig. J. van Gorsel, Tholen; 6. Mi«a, eig. B. G. Friderichs, Oud- Vossemeer; 7. Beatrix, eig. M. J. Flenbaas, St. Annaland. Merrie veulens, groote maat: 1. Naamloos, eig. Wed. V. Plandsoen, Oud-Vossemeer; 2.--Mirza van Buiten zorg, eig. J. van Gorsel, Tholen; 3. Vosbles, eig. J. W. Hage, Oud-Vossemeer; 4. Irène, eig. M. J. C. Geluk, Oud-Vossemeer; 5. Emma, eig. P. Goorden, Oud-Vossemeer; 6. Amanda van Dijkzicht, eig. M. Geluk, St. Maartensdijk; 7. Hermine van de Bosch hoeve, eig. Gebr. van Tilbeurgh, Oud-Vossemeer; 8. Cora van Vosmeer, eig. W. van Engelen, Oud- Vossemeer. Hengstveulens, groote maat: 1. Bruinschimmel. eig. M. J. Stoutjesdijk, Tholen; 2. Dragon van Emma, eig. C. H. C. de Wit, Oud-Vossemeer; 3. Zadon van Bleijendaal, eig J. F. Brooijmans, St. Annaland; 4. Vosschimmel, eig. M. J. Stoutjesdijk, TfTolen; 5. Bernhard, eig. M. J. Flenbaas, St Annaland6. Frits van Frieda, eig. C. H. C. de Wit, Oud-Vossemeer. -Hengstveulens, kleine maat: 1. Frits, eig. J. P. Kloet, St. Maartensdijk; 2. Clairon van de Bosch hoeve, eig. Gebr. v. Tilbeurgh, Oud-Vossemeer; 3. Clairon van Cora, eig. C. H. C. de Wit, Oud-Vosse meer; 4. Barres, eig. P. J. Goorden, Oud-Vossemeer. Eenjarige merries: 1. Gré, eig. M. J. C. Geluk, Oud- Vossemeer 2. Hertha v. d. Peukepolder, eig. M. J. Stoutjesdijk, Tholen; 3. Floor, eig. D de Rijke, St. Maartensdijk; 4. Meta van Vosmeer, eig. Gebr. v. Tilbeurgh, Oud-Vossemeer; 5. Cato van Bolle, eig. Jac. Boonman, Oud-Vossemeer; 6. Wilhelmina van Vosmeer, eig. W. J. van Engelen, Opd-Vossemeer 7. Irène van Vosmeer, eig. idem; 8. Emma van de Peukepolder, eig. M. J. Stoutjesdijk, Tholen9. Hilda, eig. B. G. Friderichs, Oud-Vossemeer; 10. Fleur, eig. A. Gaakeer, St. Maartensdijk; 11. Metha van Bui tenzorg, eig. J. van Gorsel, Tholen; 12. Marie, eig. J. W. Hage, Oud-Vossemeer; 13. Beatrix van Vos meer, eig. W. J. van Engelen, Oud-Vossemeer. Éénjarige hengsten: 1. Yto van Bleijendaal, eig. J. F. Brooymans, St. Annaland; 2. Dirk van 't Sasput, eig. idem; 3. Carlo, eig. Gebr. v. Tilbeurgh, Oud- Vossemeer; 4. Marnix van Vosmeer, idem. 2-jarige merries, kleine maat: 1. Juliana v. d. Peuke polder, eig. M. J. Stoutjesdijk, Tholen2. Martha v. d. Peukepolder, eig. idem; 3. Burette, eig. J. F. Brooijmans, St. Annaland; 4. Sardy, eig. Adr. Gaa keer, St. Maartensdijk; 5. Flora, eig. Gebr. v. Til beurgh, Oud-Vossemeer; 6. Sylva v. d. Peukepolder, eig. M. J. Stoutjesdijk, Tholen7. Delvora, eig. D. de Rijke, St. Maartensdijk; 8. Dora van de Lente, eig'G. A. de Hónd, Tholen. 2-jarige merries, groote maat: 1. Sylva, eig. A. P. Geluk, St. Maartensdijk; 2. Kenia van Bleijendaal, eig. J. F. Brooijmans, St. Annaland; 3. Cora, eig. A. C. P. Timmermans, Oud-Vossemeer; 4. Carlien van 't Leguit, eig. Jac. Boonman, Oud-Vossemeer; 5. Sylva, eig. B. G. Friderichs, Oud-Vossemeer; 6. Silvie van Buitenzorg, eig. J. P. van Gosel, Tholen; 7. Pauline, eig. J. M. F. Goorden, Oud-Vossemeer. 2-jarige hengsten: 1. Majeur van de Boschhoeve, eig. J. F. Brooijmans, St. Annaland. Merries met afstammelingen: 1. Lina van Tholen, stamb.nr. K 19653, eig. M. J. Stoutjesdijk, Tholen 2. Cora, Stamb.nr. K 18014, eig. C. H. C. de Wit, Oud-Vossemeer3. Ada, stamb.nr. K 20842, eig. Gebr. v. Tilbeurgh, Oud-Vossemeer; 4. Selma Lager- löff, eig. A. C. P. Timmermans, Oud-Vossemeer; 5. Emma, stamb.nr. K 24919, eig. B. G. Friderichs, - Oud-Vossemeer; 6. Georgette, stamb.nr. K 2Ó843, eig. M. J. Flenbaas, St. Annaland. Ook werd rondgelend de machtige hengst, extra vaderpaard, Majeur van 't Kerkje, stambnr. K 1548, met zijn afstammelingen. Vader: Majeur de Gaes- beek K 1225. Moeder: Cambrina de Laboureur K 11059. Eigenaar: J. F. Brooijmans, St.. Annaland. Onder de afstammelingen waren zeer beste merries. Ook een beste hengst van hem mocht gezien worden. Hij behaalde welverdiend een eerste prijs. KEURING TE KRARBENDIJKE. Merries, geb. in 1940: 1. Lora van Waarde, eig.. C. Mol, Waarde; 2. Lotta van Waarde, eig. idem; 3. Cora, eig. L. J. Boot, Kruiningen; 4. Carla van Erna, eig. A. J. Boone, Kruingen; 5. Mergo van de Maire-Hoeve, eig. D. B. van Nieuwenhuizen, Rilland- Bath6. Daisy van Riegersberg, eig. W. C. v. d. Werff, Rilland-Bath; 7. Jelly van de Maire-Hoeve, eig. L. B. van Nieuwenhuizen, Rilland-Bath. Merries, geb. in 1941: 1. Koba van Castox-ine, eig. A. J. Boone, Kruiningen; 2. Ceres van Welgelegen, eig. J. Q. J. Lenshoek, Kloetinge3. Mazette, eig. C. van Gorsel, Rilland-Bath; 4. Caline van Welgelegen, eig. J. Q C. Lenshoek, Kloetinge. Merrieveulens, geb. vóór 1 Mei 1942: 1. Addy, eig. L. B. van Nieuwenhuijzen, Rilland-Bath; 2. Donna van Welgelegen, eig. J. Q. C. van Lenshoek, te Kloetinge Merrieveulens, geb. na 30 April 1942: 1. Hilda van Castorine, eig. A. J. Boone, Kruingen; 2. Annie van de Maire, eig. L. B. van Nieuwenhuijzen, Rilland- Bath. Hengstveulens, geb. vóór 1 Mei 1942: 1. Kees, eig. M. A. Kostense, Kruingen; 2. Nico van Waarde, eig. C. Mol, Waarde; 3. Frans van Reigersberg, eig. W C. v. d. Werff, Rilland-Bath. Hengstveulens, geb. na 30 April 1942: 1. Floris van Reigersberg, eig. W. C. v. d. Werff, Rilland-Bath 2. Adrie van de Maire-Hoeve, eig. L. B. van Nieu wenhuijzen, Rilland-Bath. KEURING TE KLOETINGE. Hengsten, geb. 1940, groote maat: 1. Marnix, eig. J. van 't Westeinde, Nieuwdorp; 2. Doris van Holle- stelle, eig. Jac. Boonman, Ovezande3. Immo van Monnikenhof, eig. D. A. Timmerman, Kattendijke 4. Dandy, eig. J. van 't Westeinde, Nieuwdorp; 5. Iman van Monnikenhof, eig. D. A. Timmerman, Kat tendijke; 6. Dragon van Adolfshoeve, eig. P. Nieu- wenhuijse, Kattpndijke; 7. Due van Kloetinge, eig. Wed. J. Mieras en H. Harinck te Kloetinge. Hengsten, geb. 1940, kleine maat: 1. 'Certain van Hermine, eig. P. Vermue, Wolphaartsdijk2. Majo van Serf rans, eig. Iz. Groenewege, Hoedekenskerke; 3. Bolland, eig. P. Buijsrogge, Kloetinge; 4. Rudolf van Achterduin, eig. J. van 't Westeinde, Nieuw dorp; 5. Frans van Blaemskinderen, eig. P. Vermue, Wolphaartsdijk; 6. Frans van Serfrans, eig. Iz. Groenewege, Hoedekenskerke7. Kovacs van Casto rine, eig. A. J. en J. Boone, Kruingen; 8. Carlo van Annahoeve, eig. L. Verdurmen, Schore Merries, geb. 1940, groote maat: i. Irène van Blaems kinderen, eig. P. Vermue, Wolphaartsdijk; 2. Silva van Goes, eig. Gebr. Rouw, Goes3. Irène van Mon nikenhof, eig. D. A. Timmerman, Kattendijke4. Dora, eig. J. L. Goetheer, Wolphaartsdijk5. Stella van Goes, eig-. Gebr. Rouw, Goes6. Nelly van Clai ron, eig. H. Harinck, 's Heer-Abtskerke. Merries, geb. 1940, kleine maat: 1. Suzanna van Goes, eig. Gebrs. Rouw, Goes2. Ada van Maalstede, eig. Wed. D. WisseNijssen, Kapelle3. Reesi van Ach terduin, eig. J. van 't WesteindeVermue, Nieuw dorp 4. Gerda, eig. .A. C. Noteboom, Kloetinge5. Bertha, eig. H. Harinck, 's Heerabtskerke6. Clara van Annahoeve, eig. L. Verdurmen, Schore. Hengsten, geb. 1941: 1. Marnix van W. F. D., eig. J. L. Goetheer, Wolphaartsdijk; 2. Herman van Adolfhoeve, eig. P. Nieuwen hu ij se, Kattendijke3. Anton van Goes, eig. Gebr. Rouw, Goes; 4. Clairon van Selnisse, eig. I. A. Janse, 's Heer-Arendskerke 5. Sam, eig. A. C. Noteboom, Kloetinge; 6. Flegant van Kapelle, eig. P. W. van Overbeeke, Kapelle. Merries, geb in 1941: 1. Juliana van Monnikenhof, eig. D. A. Timmerman, Kattendijke; 2. Irene van Biezelinge, eig. P. Scheelede Putter, Biezelinge 3. Betty van Clairon, eig. P. Mol Azn., Biezelinge; 4. Ida van Biezelinge, eig. P. Scheelede Putter, Biezelinge. Merrieveulens, geb. na 30 April 1942: 1. Alwine III van Serfrans, eig. Iz. Groenewege, Hoedekenskerke 2. Betty II van Monnikenhof, eig. D. A. Timmer man, Kattendijke3. Delila van Maalstede, eig. Wed. D. WijseNijsse, Kapelle; 4. Ivonne van Ka pelle, eig. P. W. van Overbeeke, Kapelle5. Steve- lina van W. F. D., eig. J. L. Goetheer, Wolphaarts dijk. Merrieveulens, geb. vóór '1 Mei 1942: 1 Irma van Wolphaartsdijk, eig. J. Balkenende, Biezelinge; 2. Flora van W. F. D., eig. J. L. Goetheer, Wolphaarts dijk; 3. Joop van Biezelinge, eig. P Scheelede Putter, Biezelinge; 4. Bertha van Goes, eig. Gebrs. Rouw, Goes; 5. Dora, eig. P. Mol Azn., Biezelinge; 6. Emma van W. F. D., eig. J. L. Goetheer, Wol phaartsdijk; 7. Carla, eig. M. C. Tokerse, Schore; 8. Greta, eig. P. Nieuwenhuijse, Kattendijke; 9. Leo nora van Dorpzicht, eig. Gebrs. Leendertse, Hoe dekenskerke; 10. Erna, eig. P. Nieuwenhuijse, Kat tendijke; 11. Roza van Spaarte, eig. D. W. Rouw, Kapelle12. Cesars Irma, eig. M. in 't Anker, Schore 13. Puline, eig. Wed. J. Sirike, Kloetinge. Hengstveulens, geb. vóór 1 Mei 1942: 1. Kazan van Monnikenhof, eig. D. A. Timmermans, Kattendijke; 2. Carlo, eig. P. Mol Azn., Biezelinge; 3. Nidar, eig. P. Buijsrogge, Kloetinge4. Kuno van Monnikenhof, eig. D. A. Timmerman, Kattendijke. Hengstveulens, geb. na 30 April 1942: 1. Bertus van Blaemskinderen, eig. P. Vermue, Wolphaartsdijk; 2. eig. Wed. G. Jeronimus, Hoedekenskerke; 3. Roland, eig. P. Buijsrogge, I£loetinge4. Kamiel van Monnikenhof, eig. D. A. Timmerman, Katten dijke; 5. Berthus van W. F. D., eig. J. L. Goetheer, Wolphaartsdijk. KEURING TE HEINKENSZAND: Merries, geb. 1940, groote maat: 1. Claronne van Oudelande, eig. J. de Jager, Oudelande; 2. Kitty van Selnisse, eig. I. A. Janse, 's Heer-Arendskerke 3. Cora, eig. Joh. Driedijk, Wolphaartsdijk; 4. Aline, eig. M. de Jonge, Ovezande. Merries, geb 1940, kleine maat: 1. Emma, eig. M. van 't Westeinde, Ovezande; 2. Erna van Rimmers- hoek, eig. P. de Maakex-, Wolphaartsdijk; 3. Amanda van Arendskerke, eig. G. M. Nijsse, 's Heer-Arends kerke 4. Irène, eig. C. J. v. d. Dries, 's Heerenhoek. Hengsten, geb 1941: 1 Bentö, eig. J. van 't West einde, Nieuwdorp; 2. Simon van Achterduin, eig. idem3. Alva, eig. M. Vermue, Lewedorp4. Hans van Hollestelle, eig. Jac. Boonman, Ovezande. Merries, geb. 1941: 1. Annie van Borssele, eig. P. Dekker, Borssele; 2. Olga, eig. A. van Strien, Wol phaartsdijk; 3. Frida van Dijkzicht, eig. M. A. Geelhoed, 's Heer-Arendskerke4. Irma van Oude lande, eig. J. de Jager, Oudelande; 5. Bertha, eig. H. Vermue, 's Heerenhoek5. Corine van Welgele gen, eig. C. J. den Dries, 's Heerenhoek; 7. Bertha Deze boekten niet alleen een record-aantal in schrijvingen (1126), doch waren ook wat de kwa liteit betreft een succes, terwijl de belangstelling voor deze keuringen wel buitengewoon groot was. De 1126 inschrijvingen zijn verdeeld als volgt S 283 twee-jarige merriën, 205 drie-jarige, 154 vier jarige en 484 merriën van 5-10 jaar. De keurings plaatsen boven de Schelde leverden 526, Zeeuwsch- Vlaanderen 600 inschrijvingen! De opmerking moet gemaakt, dat de keurings plaats Terneuzen wel eens beter voor den dag is gekomen, dan thans het geval was, doch hier-1 tegenover staat dat Middelburg als keurings plaats met sprongen omhoog komt, dat de Noor delijke en de Midden-fokgebieden een redelijke tot vrij aanzienlijke vooruitgang demonstreeren, terwijl Zeeuwsch-Vlaanderen zich op een hoog peil handhaaft. Wat de jongere fokmerries betreft, gaf Oostburg een gelukkige verrassing te zien, door de buiten gewone kwaliteit der bekroonden. Pompier du Tombois had het succes dat zijn dochters bij de twee-jarige merries der kl.m. no. 2, 3, 4, 6 en 7 werden geplaatst, bij de drie-jarige der kl.m. 1, 2, 6 en 8, terwijl bij die der gr.m. zijn dochters 1, 2, 4 en 6 staan geklasseerd, voorwaar een mooi succes, dat zelfs de ingewijden aangenaam heeft verrast. Ook Clairon K 1862 heeft niet teleurgesteld, daar hij niet minder dan vijf be kroonde dochters bij de twee-jarige merriën heeft, namelijk de nos. 1 en 8 der kl.m. en 1, 3 en 9 bij de gr.m., terwijl Sidney ook een goed figuur slaat, daar zijn dochters 5, 7, 10 en 11 werden geplaatst bij de twee-jarige der gr.m. Hoewel wij op de prestaties der verschillende vaderpaarden denken terug te komen, zij thans reeds gemeld, dat dochters van Albion van Zuid- zande, die als K-hengst, na slechts een jaar te hebben gedekt, werd afgekeurd, no. 1 in de kl.m, en 1 en 2 van de twee-jarige merriën der gr.m. werden geplaatst. Het is dan ook niet juist, dat K-hengsten, om andere redenen dan onvoldoende prestatie als vaderpaard, kunnen worden afge keurd. 1 Alle bekroonde merriën te bespreken heeft geen zin, daar plaatsruimte tot beknoptheid dwingt, doch van belang voor onze lezers is, dat zij weten dat tot nu toe een machtige stock élite-fokmate- riaal voor onze fokkerij behouden bleef. Vooral wat Zeeuwsch-Vlaanderen betreft, komt dit wel heel sterk naar voren in de bgna onoverzienbare rijen geprimeerde 5-10-jarige merries. Indien men er thans nog in slaagt, om voor Zeeuwsch-Vlaanderen de beste jonge kophengsten vast te leggen, inplaats dat zij naar fokcentra worden verkocht, waarin zij zich op geen stukken na ten volle voor de fokkerij ten nutte kunnen maken, dan zullen deze beide fokcentra eerst recht met sprongen omhoog gaan en kan ook aan de vorming van hengstenstammen meer kracht worden bijgezet. van Weltevree, eig. H. Driedijk, Driewegen; 8. Mirza van Dijkzicht, eig. M. A. Geelhoed, 's Heer-Arends kerke; 9. Blondien van Even Buiten, eig. G. M. Nijsse,. 's Heer-Arendskerke. Merrieveulens, geb. na 30 April 1942: 1. Diana van Keilen, eig. J. Q. J. Lenshoek, Kloetinge2. Hen- riëtte van Brunswijk, eig Gebrs. eVrdonk, Nieuw dorp 3. Meta van Oud-Sabbinge, eig. J. van Damme, Wolphaartsdijk; 4. Hera van Brunswijk, eig. Gebrs. Verdonk, Nieuwdorp5. Mina van Borssele, eig. P. Dekker, Borssele6. Elza van Schelpkreek, eig. Jac. van 't Westeinde, Nieuwdorp. Merrie veulens, geb. vóór 1 Mei 1942: 1. Mina, eig. A. van Strien, Wolphaartsdijk; 2. Liezette, eig. id.; 3. Toos van Achterduin, eig. J. van 't Westeinde, Nieuwdorp; 4. Nellie van Schelpkreek, eig. idem; 5. Minerva van Dijkzicht, eig. M. A. Geelhoed, te 's Heer-Arendskerke6. Dora van Domeinplaat, eig. J. Q. C. Lenshoek, Kloetinge; 7. Clairona van Bijs terhof, eig. Johs. Driedijk, Wolphaartsdijk; 8. Draga van Keilen, eig. J. Q. C. Lenshoek, Kloetinge. Hengstveulens, geb. vóór 1 Mei 1942: 1. Clairon van Bijsterhof, eig. Johs. Driedijk, Wolphaartsdijk; 2. eig. W. van 't Westeinde, Borssele; 3. Franklin van Landmanslust, eig. H. Vermue, 's-Heerenhoek4. Tonny van Achterduin, eig. J. van 't Westeinde, Nieuwdorp; 5. Clairon van Overzande, eig. P. de Jonge, Ovezande. Hengstveulens, geb. na 30 April 1942: 1. Karei van Hollestelle, eig. Jac. Boonman, Ovezande; 2. eig,, Jac. Priester, Borssele; 3. Kovacs van Catalinenhof, eig. J. Dekker, Borssele; 4. Floran van Landmans lust, eig, H. Vermue, 's Heerenhoek.

De landstand in Zeeland, geïllustreerd weekblad. | 1942 | | pagina 4