Officieele Landbouwmededeelingen voor de provincie Zeeland Zittingen van de grondkamer voor Zeeland. De Grondkamer voor Zeeland maakt, ter vol doening aan het bepaalde in artikel 1 van het Reglement voor de Grondkamers, bekend, dat zij eiken Vrijdag, des voormiddags van 10 tot 11.30 uur een zitting houdt in hotel „Centraal" te Goes. DE GRONDKAMER VOOR ZEELAND. Vervoer over de Westerschelde. Het vervoeren van runderen, paarden, schapen en varkens over de Westerschelde, dus van en naar Zeeuwsch Vlaanderen is verboden. Momenteel worden namens de Bedrijfsorganisatie voor Vee en Vleesch alléén yervoerbewijzen ver strekt ten kantore van de L.C.O. te Goes voor wat betreft paarden en door de P.B.H.'s voor wat biggen beneden 25 kg. betreft. Het vervoer mag uitsluitend geschieden over de veeren van den Provincialen Stoombootdienst over de Wes terschelde. Het vervoer van rundvee, schapen en varkens boven 25 kg. is momenteel geheel verboden. Hier voor worden derhalve ook geen vervoerbewijzen verstrekt. Over eenige dagen zal een geheel nieu we regeling van kracht worden. Vervoerbewijzen kunnen dan weer verstrekt worden echter alleen voor vervoer via de Provinciale Veeren. Vervoerverbod van paarden over de Westerschelde. In een persbericht werd reeds bekend gemaakt, dat bij het vervoer van paarden over de Wester schelde, voor elk paard een geleidebiljet aanwe zig moet zijn. De afgifte van deze geleidebiljetten geschiedt, voorzoo ver het betreft paarden, die over een taxatiemarkt verhandeld worden, op de taxatiemarkt zelf. Deze gang van zaken is het eenvoudigste en zal naar onze meening geen aanleiding geven tot moeilijkheden. Niet alle paarden vallen echter onder de taxatie regeling; onder meer zijn de fokpaarden, inge schreven hengsten en premiemerries, alsmede de in 1942 geboren' veulens vrij van taxatie. Voor deze categorieën paarden geldt echter wel het vervoerverbod over de Westerschelde. In verband hiermede wordt hen, die deze z.g. „vrije" paarden wenschen te verkoopen, dringend in overweging gegeven om, in geval deze paarden over de Westerschelde moeten worden vervoerd, voor elk paard tijdig een geleidebiljet aan te vra gen bij de L.C.O. v. Zeeland, Afd. Paarden, Land- bouwhuis Goes, tel. 2345. Bij aanvraag om een geleidebiljet moet worden opgegeven het volledig signalement, geslacht en leeftijd van het paard, alsmede ev. het stamboek- of veulenboeknummer. Tevens moet worden aan gegeven de juiste datum van vervoer. Teneinde inbeslagname van de over de Westerschelde te vervoeren paarden te voorkomen, dient met het bovenstaande wel rekening te worden gehouden, waarbij er nogmaals nadrukkelijk op wordt ge wezen, dat ook de in 1942 geboren veulens onder het vervoerverbod vallen. Aan- en verkoop paarden. Door het V.V.A. werden in de provincie Zeeland de volgende personen tot nu toe als agent erkend: NAAM WOONPLAATS ADRES GROEPS- No. M. Moelker Brouwershaven Haven B31 K. 23 J. Hendrikse Zierikzee A 120 K. 5 A. L. Klompe Zierikzee KI. Zelleweg 3 K 22 J. A. M. Geluk Oud-V ossemeer B 207 K 74 A. Remijn Oud-Vossemeer B 54 K 67 J. G. de Korte Kortgene Torendijk 364 K 63 J. Fr. de Coninck Goes Oostsingel 128 K 2 S. J. van Hoeve Goes Oostsingel 128 K 6 A. J. Viergever Goes Picc.straat 51 K 14 D. Viergever Goes Picc.straat 51 K 15 C. Gues 's-Heerenhoek Dorpsstraat 13 K 27 H. en J. Verdonk Heinkenszand Clarenpad B 19 K 13 Joh. Wagenaar Kloetinge Achterweg 30 K 44 L. W. v. d. Linde Wolf aartsdijk A 312 K 52 J. B. Lasoe Arnemuiden Molenweg C 70 K 29 Gebr. Leijnse Middelburg Vlasmarkt 54 K 9 L. J. Boone Ritthem Schorepld. 127 K 42 Fa. F. Dekker en Zn. Axel Stationsstraat 21 K 3 J. Dieleman Axel Stationsstraat 37 K 50 F. van Hoeve Axel Kijkuit K 40 K 46 A. Bun Boschkapelle B.B. 90 K 1 A. Mangnus Boschkapelle B.B. 3 K 70 D. Leenknecht Hontenisse Rustwat H 12a K 48 E. Bolsens Hulst Fragel 181 K 49 C. van Durjsse Hulst C. 90 K 4 F. Hemelaar Hulst C. 13 K 24 S. van Durjsse St. Ja©steen Roskamstraat K 26 J. Lust St. Jansteen C 110 K 11 H. A. Suij St. Jansteen Absdale C 23 K 68 P. J. C. Serrarens Kloosterzande Markt C 100 K 56 Th. C. v. d. Vijver Philippine Isabellasluis C 35 K 47 M. Dieleman Sas v. Gent Tramstraat 9 K 51 R. A. Pollet Sas v. Gent Oostdam 37 - K 33 M. Raas Sluiskil Middenstraat 97 K 55 C. J. y. d. Vecken Vogelwaarde Stoppeldijk K 41 J. A. Dees Zaamslag Veer B 101 K 45 J. C. Missu Zaamslag B 168a K 32 C. Cattoir Zuiddorpe Bontekoe B 32 K 25 G. J. Lannooye Aardenburg Markt 21 K 28 C. J. °rjfferoen Aardenburg. Rijksweg No. 70 K 65 A. J. Catseman Biervliet Oranjepolder 813 K 53 A. Faas Biervliet Gentschestraat 60 K 21 Iz. C. du Bois Breskens Langeweg 11 K 17 H. de Lobel Breskens Scheldekade 17 K 10 J. Risseeuw Breskens Dornsstraat 143 K 35 J. de Hullu Cadzand O 20 K 7 J. Casteleijn-Moggrien Groede A 9 K. 59 R. J. Milliano Oostburg Nieuwstraat 21 K 31 F. J. Dekker Retranchement Z 59 K 19 G. E. de Badts Schoondijke Sasput C 53 K 16 V. F. Tournois Schoon dij k§ Rijksweg 76b K 69 J. L. Dhoore Sluis Oude Kerkstraat 10 K 29 A. J. v. d. Meulen IJzendijke B No. 34 K 54 E. Rodts IJzendijke Veldzicht K 36 A. Risseeuw Zuidzande O 34 N K 34 L. Dieleman Oostburg Markt 5 K 72 Taxatiemarkten paarden De Landbouw Crisis Organisatie voor Zeeland maakt bekend, dat in de maanden Augus tus en September 1942 te houden taxatiemark- ten voor paarden, de navolgende wijzigingen zijn gekomen Zierikzee 6 Augustus wordt 5 Augustus. Middelburg 20 Augustus wordt 19 Augustus. Zierikzee 3 September wordt 2 September. Middelburg 17 September wordt 16 September. De data der overige taxatiemarkten zijn dezelfde gebleven. Belanghebbenden dienen hiermede wel rekening te houden. Aanvraagformulier persdraad De Provinciale Voedselcommissaris voor Zeeland maakt bekend, dat een dezer dagen aan allen, die yolgens de gegevens van den P. V. C. in het bezit zijn van een draadpers, een aanvraagfor mulier voor vergunning tot het mkoopen en/of gebruiken van persdraad voor het persen van stroo, hooi of gras, is toegezonden. 'Zij, die inmiddels nog een draadpers hebben gekregen, doch geen aanvraagformulier voor persdraad hebben ontvangen, kunnen dit alsnog verkrijgen bij den P. V. C. voor Zeeland!, Afd. Motorbrandstof, Goes. De aanvraagformulieren moeten volledig inge vuld liefst p. o., uiterlijk voor 30 Juli a.s. aan bovenvermeld adres worden ingezonden. DE PRO V. VOEDSELCOMMISSARIS VOOR ZEELAND Verkoop van te velde staande akkerbouwgewassen De Provinciale Inkoopcentrale van Akkerbouw producten voor Zeeland maakt bekend, dat het Besluit van den Secretaris-Generaal van het De partement van Landbouw en Visscherij d.d. 3 Juli 1941 no. 18523 betreffende het verbod tot ver handelen en vervreemden van Akkerbouwproduc ten te velde voor oogst 1942 onverminderd van kracht blijft. Alleen vlas maakt een uitzondering voor zoover er een aankoopvergunning aanwezig is en dan nog maar alleen tot 1 Augustus 1942. Slechts in zeer bgzondere gevallen zal van boven bedoeld verbod ontheffing kunnen worden ver leend. VEULENKEURING te Hulst gehouden op 6 Juli 1942 door de paardenfokvereeniging D.E.S. le. pr. Clairon v./h. Wiel, A. G. Buijsrogge, Graauw; 2e. pr. Barra, J. Verhagen, Terhole; 2e. pr. Timrao, R. Buy se, Graauw; 3e. pr. P. Magmis, Stoppeldijk; 3e. pr. Jan v. Clinge, A. Maenhout, Clinge; 4e. pr. Maurits v./h. Water- hol, Th. de Koek, Kloosterzande4e. pr. Dirk, J. Kerekhaert, Axel; 4e. pr. Klaas v. Zandberg, 'P. d'Haens, Graauw. Eervolle vermeldingen: Bernard v./h. Waterhof, Th. de Koek, Klooster zande; Jac. de Feijter, Vogelwaarde; Hercule. v. Clinge, R. de Rechter, Clinge; Dirk, A. C. J. de Deckere, Clinge; Pol v. Solon, Wed. E. Verschueren, Hengstdijk; Paul v. Cathelijnhof, A. D. H. Verschueren, Hengstdijk. Jonge Hengstveulens: le pr. Wim v. Mels, Pr. Bruggeman, Graauw; 2e. pr. Boudewijn v. Cathelrjnhof, A. D. Ver schueren, Hengstdijk; 2e. pr. Marcaur v. Clinge, Wed. P. de Caluwe, Clinge; 3e. pr. Calino, Cyr. Steijaert, Graauw; 3e. pr. Orange v. Dragon, W. Kuipers, Kloosterzande; 4e. pr. Dirk v. d. Louisa, Gebr. Kerekhaert, Nieuw Namen. Eervolle vermeldingen: P. Magnus, Stoppeldijk; Eddy, R. Buijse, Graauw; Oscar v./h. Waterhof, Th. de Koek, Kloosterzande; Camiel v./h. Veer,, Adr. de Put ter, Zaamslag; Piëre v. Graauw, J. F. Steijaert, Graauw; Mamix v. Clairon, C. Buijse, Honte- nisse; P. J. de Nijs, Walsoorden. Oudere merrie veulens: le. pr. Feria, R. Buijse, Graauw; 2e. pr. Kitty v. Cambron, E. Volleman, Stoppeldijk; 2e. pr. Helena van Graauw, Gebr. v. Mol, Graauw; 3e, pr. Elza, A. v. Dorselaer, Kuitaart; 3e. pr, Castroda. Gebrs. Warrens, Hengstdijk; 3e. pr, Bea v. Clairon, L. Bruggeman, Graauw; 3e. pr. P. Magnus, Stoppeldijk; 4e. pr. Efemia van Molenhoek, F. Braaymans, Hortenisse; 4e. pr, Martha, Th. v. Riet, Hengstdijk; 4e. pr. Rema v. Kruisdorp, A. L. Stallaut, Kruisdorp; 4e. pr, Henriette v. Alstein, P. J. Boëne, Graauw; 4e, pr. Cora, A. J. Michielsen, Stoppeldijk; 4e. pr. Carla, P. de Koek, Kloosterzande. Eervolle vermeldingen: Klara v. Clairon, J. F. Steijaert, Graauw; Th, Vereecken, Hontenisse; Mima v. Castro, H. van Gassen, Ossenisse; Fina, Jac. de Feijter, Vogel waarde; Greta van Clinge, A. Maenhout, Clinge; Frida, H. Schelfout, Hengstdijk; Mima v. Mar quis, H. Schelfout, Hengstdijk. Jonge merrieveulens: le. pr. Docile, J. B. v. Acker, Absdale; 2e. pr. Hermine, C. Steijaert, Graauw; 2e. pr. Olga, C. Steijaert, Graauw; 3e. pr. H. Hamerlink, Stoppeldijk; 3e. pr. Gloria v. Melo, Pr. Brugge man, Graauw; 4e. pr. Sabina v. Molenhoek, F, Brooijmans, Hontenisse; 4e. pr. Nora v. Kruis dorp, A. I. StaUaert, Kruisdorp; 4e. pr. Mafalda V. Clairon, H. v. Gassen, Ossenisse. Eervolle vermeldingen: Elly v. Clairon, L. Bruggeman, Graauw; Lena v. Cambron, A. M. v.- Hove, Vogelwaarde; Th. Vereecken, Hontenisse.

De landstand in Zeeland, geïllustreerd weekblad. | 1942 | | pagina 12