Centrale hengsten- en merriënkeuring Belangrijke data PAG. 9 DE LANDSTAND VRIJDAG 4 DECEMBER 1942 de Putter, Axel; 4e pr. Theo eig. W. den Hamer, Axel; 4e pr. Blesson v. Acron, eig. Firma F. Dekker Pz., Axel; 4e pr. Titan, eig. Firma F. Dekker Pz., Axel; 4e pr. Rudi van Kruispoldèr, eig. R. A. Vereecken, Kruispolder; 4e pr. Bernard v. Cathelijnhof, eig. A. D. H. Verschueren, Hengstdijk; 4e pr. Leopold v. Cathalijnhof eig. A. D. H. Verschueren, Hengstdijk. l]/2-Jarige merriën kleine maat: le pr. Yvonne v. Hulst, eig. Ch. Voet, Hulst; 2e pr. Gerda v. Capelle- polder, eig. Jac. de Putter, Axel; 2e pr. Desicjeria, eig. H. Mories, Vogelwaarde; 3e pr. Ria v. Kruisdorp, eig. A. L. Stahlaert, Kruisdorp; 3e pr. Jenny v. Clinge eig. J. L. Hoens, Clinge; 3e pr. Blondine v. Nero, eig. Kind H. Suy, St. Jansteen; 4e pr. Ramona v. 't Pavel- joen, eig. J. W. Scheele, Vogelwaarde; 4e pr. Bella v. Avenir, Kind H. Doelman, Westdorpe; 4e pr. Zita v. Absdale, eig. Wed. Th. Pouwels, St. Jansteen; 4e pr. Clairona v. 't Hoogland, eig. B. de Bruychere, Ossenisse; 4e pr. Irena v. 't Waterhof, eig. Th. de Koek, Klooster- zande; 4e pr. Soline, eig. J. A. Quaack den Hamer, Axel; 4e pr. Betsy v. d. Louisa, eig. Gebr. Kerckhaert, Nieuw Namen; 4e pr. Irena v. Hengstdijk, eig. Gebr. v. Wesemael Hengstdijk; 4e pr. Othillie, eig. Gebr. Ab. Cen P. Serrarens, Óssenisse. l>/2-Jarige merriën groote maat: le pr. Certa, eig. R. A. Vereecken Michilesen, Kruispolder; 2e pr. Clara v. d. Melo, eig. Ciji. Steyaert, Graauw; 2e pr. Mirza v. 't Hoogland, eig. B. de Bruychere, Ossenisse; 3e pr. Clara v. Zandberg, eig. P. S. Hoens, Graauw; 3e pr. Clara v. Melo, eig. A. D. H. Verschueren, Hengstdijk; 3e pr. Arietta v. Molenhoek, eig. F. P. Brooymans, Hontenisse; 4e pr. Certine, eig. C. de Koek, Stoppel dijk; 4e pr. Clara v. Pouwhof, eig. C. Verschueren, Stoppëldjjk; 4e pr. Janette v. Absdale, eig. Wed. Th. Pouwels, St Jansteen, 4e pr. Martha v. Alstein eig. P. J. Boënne, Graauw; 4e pr. Polea II v. Avenir, eig. Kind H. Darlman, We:-tdorpe; 4e pr. Martha, eig. L. J. Vereecken, Lamswaarde; 4e pr. Erna v. Absdale, eig. Kind H. Suy, St. Jansteen; 4e pr. Anette v. Clairon, eig. L. P. Bruggeman, Graauw; 4e pr. Dona, eig. Jos. D. Hiel, Ossenisse; 4e pr. Clairona, eig. J. F. de Koek, St. Jansteen; 4e pr. Sulma v. Clairon, eig. L. P. Bruggeman, Graauw; 4e pr. Anny, eig. Alph. Mangnus, Bosehkapelle. Op 26 November is op de Groote Markt te Goes de Centrale Keuring gehouden van l1^-jarige, hengsten en merries, welke georganiseerd was door den Bond van Zuid-Bevelandsche Paardenfokkers „Hippos", Ver. van Walchersche Paardenfokkers, den Bond van Noord- Bevelandsche Paardenfokkers en den Bond van Paar denfokkers Eiland Tholen. Ruim 90 dieren werden aan gevoerd, terwijl er goede belangstelling bestond voor deze keuring. De uitslag luidde: Merries, groote maat: le prijs Koba van Castorine, A. J. Boone te Kruiningen; 2e prijs Corrie van Dom burg, J. de Visser, te Domburg. Florine van Bloems- kinderen, P. Vermue te Wolf aartsdijk; Olga, A. van Strien, te Wolf aartsdijk3e prijs Certa van Groenen- burg, A. A. van Nieuwenhuyzen te N. en St. Joosland; Wilma, A. Wisse-Vogelaar te N. en St. Joosland; Ria v. d. Linge, Andries de Buck Grijpskerke; 4e prijs Clarona v. Maalstede, Wed. D. WisseNijsse, Maalstede, Kapelle; Astrid, A. van Strien, te Wolf aartsdijk; Emma van Nieuwland, Maarten van Strien te N. en St. Joosland; 5e prijs, Cora, Augs. Wagenaar te Kloetinge. Willie v. Nieuwland, N. J. Mol te N. en St. Joosland; Bertha, Vermue te 's-Hee- renhoek; Magda v. W. F. D., J. L. Goetheer, te Wolf aartsdijk; Ria van Groenenburg, A. A. van Nieu- wenhuijzen te N. en St. Joosland; Heroïne, Jacs. Prie ster te Borssele; Eervolle vermelding verwierven; Sulma v. d. Peukepolder, M. J. Stoutjesaijk Czn., te Tholen en Irene, P. de Regt, te Cats. Merries, kleine maat: le prijs Suze van Domburg, J. de Visser te Domburg; 2e prijs Dian^v. d. Eendracht, C. Mesu te N. en St. Joosland; Betty van Clairon, P. Mol Azn., te Biezelinge (fokker A. Mol Jz. te Biezeiinge); Blondien v. Even Buiten, G. M. Nijsse, te 's-Heer-Arendskerke; 3e prijs Suzanna v. Achter duin, J. van 't Westeinde te Nieuwdorp; Clara van Molenzicht, Cor, Jac. de Kam te Wissenkerke; Irene v. Biezelinge, P. Scheelede Putter te Biezelinge; 4e prrjs Ida v. Biezelinge. P. Scheelede Putter te Bie zelinge; Sandföne, v. Achterduin, J. van 't Westeinde te Nieuwdorp; Juliana van Monnikenhof, D. A. Tim merman te Kattendijke; Annie van Borssele, P. Dek ker te Borssele; 5e prijs Mina van Vosmeer, Gebr. C. en M. van Tilbeurgh, te Oud-Vossemeer; Gré, M. J. C. Geluk, te Oud-Vossemeer; P. Buijsrogge tfc Kloetinge; Caroline, Gebr. Leendertse te Kamperland; Eervolle vermelding verwierven; Yvonne v. Bleyen- daal, Jacs. Fr. Brooymans te St. Annaland; Nellie, L. Verdurmen te Schore (fokker M. Braam te 's-Gra- venpolder)); Edith, C. J. v. d. Velde te Kamperland; Ceres v. E. Welgelegen, J. Q. C. Lenshoek te Kloe tinge; Annie, M. C. Lokerse te Schore; Olga v. St. Maartensdijk, Jacs. Fr. Brooijmans te St. Annaland (fokker C. de Wilde te St. Maartensdijk); Irma van Oudelande, Jac. de Jager J.Azn., te Oudelande; Metha van Vosmeer, Gebr. C. en W. van Tilbeurgh, te Oud- Vossemeer; Erna van Clairon, Adr. Joh. Karelse te Kruiningen; Hermine v. Molenzicht, v Cor. Jac. de Kam te Wissekerke; Ernestine v. 't Hof Wilhelmina, P. Priester te Borssele; Fleur, Adr. Gakeer-HageK te St. Maartensdijk, Edith v. d. Schorerpolder, L. J. Boone te Ritthem en van Maalstede, Wed. D. WisseNijsse te Kapelle. Hengsten, groote maat: le prijs Bento, J. v. 't West eindeVermue te Nieuwdorp (fokker A. WisseVo gelaar) te N. en St. Joosland)2e prijs Max E. Kosten, te Tholen (fokker); P. J. van Gilst te Groote Lindt, Zwijndrecht)3e prijs Alva, M. Vermue te Lewedorp (fokker Gebr. Vermue te Lewedorp; 4e prijs Carel van Keilen, J. Q. C. Lenshoek, te Kloetinge; 5e prijs Johan van Monnikenhof, Gebrs. Verdonk, te 's-Hee- renhoek (fokker D. A. Timmerman te Kattendijke). Hengsten, kleine maat: le prijs Dessert, Jan Lou- werse Mzn. te Serooskerke (fokker P. A. Abrahamse te St. Laurens); 2e prijs Arie v. d. Eendracht, C. Mesu te N. en St. Joosland; Yso v. Bleyendaal, Jac. Fr. Alle Landelijke Rijvereenigingen bij den Landstand De boerenleider, hoofd van den Nederlandschen Land stand, heeft betreffende de Nederlandsche federatie van landelijke rijvereenigingen het volgende bepaald: Het bestuur van genoemde federatie zal tot nader order in functie blijven. Alle schrifturen en gedrukte stukken, welke door of namens 'de federatie worden verzonden en welke den naam der federatie dragen, zullen de mededeelijig: „Aangesloten bij den Nederland schen Landstand" moeten vermelden. De federatie is aangewezen als eenige organisatie op het gebied van de landelijke ruitersport in Nederland. Als vertegenwoordiger van den Nederlandschen Land stand bij de federatie is de heer W. Slob te Hoofddorp benoemd. ZONDAG 6 DECEMBER: van 8.30 tot 8.45 uur over H. I. en H. II De zin van het boer-zijn. D. van de Bospoort spreekt over „Een gezonde geest in een gezond lichaam." Van 13.00 tot 13.15 uur over H. II Wie en wat waren onze voorouders? C. Pama. stelt den luisteraars de vraag of ze Sibbe kennen. MAANDAG 7 DECEMBER: van 8.00 tot 8.15 uur over H. II luisteren we onder het broodeten naar het actueel nieuws voor boer en tuinder. Ongetwijfeld zult U een of andere wenk hooren, welke U in Uw bedryf kunt gebruiken. Van 12.30 tot 12.45 uur over H. II hoort U een uitzen ding „De Familie De Boer en St. Nicolaas". De Omroep is n.l. St. Nicolaas-avond met den microfoon op bezoek geweest bij deze bekende familie. Opa vertelt over het" St. Nicolaasfeest in vroeger tijden, terwyl ze tot de conclusie komen, dat er verband bestaat tusschen de schimmel van St. Nicolaas en het Saksenros, wat men in vele boerderijen boven in het huis nog aantreft. Kom, luister maar eens goed naar deze interessante uiteen zettingen. Van 15.00 tot 15.15 uur over H. I „Oost West, Thuis lacht ge het best". M. Zwiers vervolgt zijn beschouwingen over de rijkste gave van den eenvoudigen menschZijn zin voor de blijdschap van het leven. Van 20.30 tot 20.45 uur over H. II Uit Neerland? Gouwen. Abe Brouwer vertelt in dit programma het een en ander over de Akkrumer dorpsdichter W. J. Koopmans. DINSDAG 8 DECEMBER: van 12.30 tot 12.45 uur over H. II vraagt in de serie „Wat doet de Directie van den Landbouw" de Land- bouwhoogeschool te Wageningen weer de aandacht. Met Prof. Edelman maken we een rondwandeling door' het Instituut „Geologie-Bodemkundig onderzoek". Dit is een zeer interessante afdeeling van bovengenoemde school. De aardkunde is eigenlijk nog maar een jonge weten schap, die pas de vorige eeuw tot groote ontwikkeling is gekomen door de groote vlucht, die de mijnbouw 'nam en ook door den aanleg van spoorwegen, groote verkeerswegen, het graven van kanalen, het ontginnen of droogleggen van groote gebieden. De boer is immers nauw verbonden met zijn bodem en daarom stelt hij ook belang in de ondei'zoekingen, die van den bodem uister ZONDAG 'a s. 14.0014.45 uur over Hilversum 2 naar ,,De weg naar succes" DE NEDERLANDSCHE OMROEP Brooymans te St. Annaland; Clairon v. Borssele, P. Dekker te Borssele; 3e prijs Carlo, Gebr. C. en M. van Tilbeurgh te Oud-Vossemeer (fokker H. van Riet te Halsteren); Dirk van Sasput, Jacs. Fr. Brooymans, te St. Annaland; Certain v. Carlo, A. J. Boone te Kruiningen; 4e prijs Castor van Keilen en Cesar van Zimmerman, beide van J. Q. C. Lenshoek te Kloetinge. worden verricht. Prof. Edelman is een vlotte verteller, zoodat hij het werk van dit T--**tuut U duidelijk kan uiteenzetten. WOENSDAG 9 DECEMBER: van 8.00 tot 8.15 uur over H. II vragen we weer de aandacht van onze rijpere jeugd van het platteland. Van 12.30 tot 12.45 uur over H. II gaan we met den ver slaggever H. P. Wouwenaar op bezoek bij 'n Oldambster boer. Kent U het Oldambt? Dit is het gebied, wat aan de zee werd ontrukt, want waar eertijds de Dollard kon razen en bruisen, kan men nu des zomers het g) aan hooren ruischen. Door de taaie volharding van den boer is hier veel tot stand gekomen. Luistert U maar eens, wat de Oldambster boer U hierover zal vertellen. DONDERDAG 10 DECEMBER: van 8.00 tot 8.15 uur over H. II vragen we de aandacht van de Geldersche boeren. De heer H. Witteveen zal het een en ander vertellen over het boerenleven in Gelderland. Van 10.30 tot 10.45 uur over H. I Twente in den Advent. De midwinterhoorn „gölt" over de wintervelden als de roep om het licht dat komen moet. J. B. Broekhuis ver telt hierover. Van 12.30 tot 12.45 uur over H. II zal men een praatje kunnen beluisteren van den heer F. W. Beekhuis van Till over „De doos met opgeprikte insecten". Speciaal zullen de vijanden van de bijeen eens wat nader worden bekeken. VRIJDAG 11 DECEMBER: van 8.00 tot 8.15 uur over H. II spreekt Ir. J. M. Riemens over de voorteelten in kassen en warenhuizen. Vooral de tuinders wekken we op naar deze uitzending te luisteren. Van 12.15 tot 12.45 uur over H. II Streekcultuur. „Steen- wijk, 'het Arendnest". Met den verslaggever H. P. Wou wenaar in een der poorten van het Noorden. ZATERDAG 12 DECEMBER: van 12.30 tot 12.45 uur over H. II het kwartier voor de visschers. „Weet U wat zegenvisscherij is?" We brengen reportageflitsen uit deze tak van de visscherij op de Friesche Meren. Van 18.0018.10 uur over H. II Als ik het voor het zeggen hadDirk van den Hul spreekt over „Wat St. Nicolaas me bracht". Ja. daar zullen de trouwe luisteraars wel weer nieuwsgierig naar zijn, zoodat wij hen allen aan den luidspreker verwachten. Van 18.10 tot 18.30 uur over H. II Een Landmans Lust programma, samengesteld door Chr. Volkamp, waarmee we deze week weer besluiten. Pluimveelppfo Ook Pluimveehouders kunnen naar Ocstland N aansluiting-op onze vorige publicatie, kunnen wij thans berichten, dat in Oostland op het gebied van de pluimveeteelt geplaatst kunnen worden: Bedrijfs leiders, Plv. bedrijfsleiders, mesters, slachters, boek houders en handelsemployés. Allen moeten vanzelfspre kend georiënteerd zijn in de pluimveebranche, ook wat betreft het transporteeren, het verzamelen en sorteeren van de eieren, terwijl een behoorlijke kennis van de Duitsche taal vereischt is. Ook kunnen geheele firma's ingezet worden. De ma chines e.d. worden dan overgenomen terwijl men steeds broed- en koelmachines e.d. van ieder type gebruiken kan. Waar Oostland aan alle voorwaarden voor de pluimveeteelt voldoet en waar zoowel het gevogelte als het voeder reeds aanwezig is, kan het voor den werkelijken vakman niet moeilijk zijn, zich als zijn toekomstig werkterrein Oostland te kiezeri. Meldt U bij den Nederlandschen Landstand, afd. agrarische inzet van de N.O.C., Zeestraat 69, Den Haag. gedurende het tijdvak van 13 tot en met 19 December 1942 14 Dec. Amsterdam: Taxatiepaardenmarkt. EerselTaxatiepaardenmarkt. 15 Dec. Rotterdam: Taxatiepaardenmarkt. TholenTaxatiepaardenmarkt. 16 Dec. Middelburg: Taxatiepaardenmarkt. OssTaxatiepaardenmarkt. Roermond: Taxatiepaardenmarkt. 18 Dec. Oostburg: Taxatiepaardenmarkt. Middelburg: Taxatiepaardenmarkt.

De landstand in Zeeland, geïllustreerd weekblad. | 1942 | | pagina 9