Dat is Bolsjewisme w IE het zoo heeft leeren zien, voor hem vallen meteen de schellen van de oogen en voor hem is het klaar, waarom de Ameri- kaansch-Joodsche geldmacht in bondgenoot, schap met het Bolsjewisme samenspant tegen Europa. W IE in de Oekraïne de landbouwbedrijven heeft bezocht en in staat is de openbarings vormen der dingen te scheiden van de wereld, beschouwing, die alles drijft en stuwt, die heeft een klaar inzicht verkregen in het wezen van het Bolsjewisme. Wij waren gewend het Bols jewisme te zien als een beweging die uitslui tend in staat was door moord en brand al het bestaande te vernietigen. De opbouwende kracht die er in school, ontging dikwijls aan ons oog. Het uitmoorden van boeren en intellectueelen, het verwoesten der kerken, het doodmartelen der priesters, het verkrachten en schenden van vrouwen en kinderen, dat alles is slechts een der bijkomende verschijningsvormen van net Bolsjewisme of beter gezegd, het is slechts één der voorbereidende maatregelen, die geno men moesten worden, wilde dit satanische stel sel zich kunnen doorzetten. Het Bolsjewisme zelf is een tot in het uiterste georganiseerde macht, die van uit een centraal punt heel het leven der volken dienstbaar maakt aan één vast omlijnd doel en alles hiervoor inschakelt volgens een systematisch doordacht plan. Dat plan is een wereld te bouwen, waarin God, de Almach tige, niet wordt geëerd, noch gediend en waar de mensch zetelt als God op "een troon. Een wereld die in zijn cultuur en in zijn maatschap pijnorm een hoon is voor den Schepper. Het is de uitstraling in. 4cze wereld van de titani sche macht van Satan en zijn trawanten. Dat het Bolsjewisme dé krachten organiseeren kan, leeren ons de geweldige legers met de duizen den tanks en vliegtuigen, zooals die zich heden in het Oosten verzameld hebben in den grooten eindstrijd ter vernietiging der Germaansche volkerenfamilie. H OE men dit machtsapparaat heeft opge bouwd, kan men het best verstaan als men nagaat, wat het Bolsjewisme aan de Russische boeren heeft misdreven. Toen in den Czarentijd de lijfeigenschap was afgeschaft, kregen de boerenarbeiders en de kleine boeren wel hun lijfsvrijheid terug, maar een doelbewuste land bouwpolitiek werd nooit gevoerd. Evenals hier yoor Mei 1940, waren de landbouwbedrijven slechts dienstbaar aan de groot-kapitalistische machten ten einde deze aan winst te helpen. Door de groote gezinnen ontstond een bevol kingsoverschot. Een gezonde kolonisatiepolitiek ontbrak en men liet in de steppen honderddui, zenden H.A. grond braak liggen, omdat het in cultuur brengen daarvan geen directe winst opleverde voor de geldmachten. Met al die H.A. vruchtbaren, maar niet ontgonnen grond, ver. snipperden toch de boerderijen in kleine be drijfjes, waar geen gezin van leven kon, terwijl daarnaast vele kapitalistische grootgrondbe zitters hun landerijen exploiteerden door de kleine boeren voor hongerloonen te laten ar beiden. Op weg Gemachtigden van den Leider naar gelijkberechtiging ZEELAND Indrukken en gedachten (xxiv> yV 2de Jaargang No. 6 Vrijdag 12 Februari 1943 Toen kwam Lenin, de Marxist. Hij noemde de boeren: „de reserve van het proletariaat". Men toog met leuzen den boer op en verkondigde, dat het Marxisme het grootgrondbezit onder de boeren zou verdeelen. De boeren herkenden niet dat duivelsei, dat toen in hun nest werd gelegd. Met behulp der kleine boeren werden de groot grondbezitters vermoord en de bedrijven zouden inderdaad worden verdeeld. De wereldbeschou wing van het Bolsjewisme erkent geen „boe renland in boerenhand", doch ziet de boerde rijen slechts als industrieele bedrijven, die be heerd moeten worden door directeuren en steedsche ambtenaren en waarin de boeren slechts als proletariërs mochten werken om de macht der industrieele steden een vaste basis te geven. Toen de poeren dat begrepen, was het te laat en hun opstanden werden in bloed gesmoord. Niet alleen de grootgrondbezitters, maar iedere boer, die gehecht was aan zijn grond, werd toen vermoord, zoodat men uitein delijk overhie'd een onderra? van landarbei ders zonder hoereneer en. zonder boerenrecht. Dat uitmoorden vajji meer dan achthonderd duizend boeren en dat verkrachten van hun vrouwen en dochters was dus één der ver schijningsvormen van- het Bolsjewisme, dat noodig was om zijn groote doel te bereiken. Dat doel werd bereikt: n.l. alleen landbouw bedrijven van vijfduizend tot vijf en twintig duizend H.A. groot, waar een stompzinnig leger van z.g. landarbeiders op werd gedrild door I I OEYVEL wy ons in „De Landstand" niet recht streeks bezighouden met de politieke problemen, is het toch begrijpelijk, dat we dit keer aandacht schen ken aan de politieke ontwikkeling in ons land. Nadat in December 1941 de N. S. B. werd uitgeroepen tot de eenige politieke party door middel waarvan de wilsvorming van het Nederlandsche volk tot uiting kan komen, volgde o.m. in December 1942 de mede- deeling dat de Führer van het Groot-Duitsche Kijk den Leider der N. S. B. erkende als Leider van het Nederlandsche Volk. By monde van den Rykscom- missaris werd verder vastgesteld, dat op de Nationaal- Socialistische Beweging de taak rust om aan het Nederlandsche volk, dat niet als een overwonnen natie zal worden behandeld, het nationaal-socialisme te brengen. Vanzelfsprekend is er bij stil gestaan, dat ons volk door middel van de N. S. B. weer zétt zou moeten worden ingeschakeld in het Staatsbestuur, zij het dan ook dat dit vooreerst nog slechts ge deeltelijk zou kunnen. De Leider nu heeft ten behoeve van de uitoefening van zyn besturende taak in den Staat, met ingang van 1 Februari jJL verschillende maatregelen getrof fen. Allereerst heeft h(j gesticht de Secretarie van Staat der nationaal-socialistische beweging der Ne derlanden. Dat zal het centrum zijn waarbinnen de werkzaamheden van de door den Leider benoemde een z.g. bestuur van steedsche proletariërs, meestal onder een joodschen directeur. Hiermede kregen de Bolsjewieken de volko men heerschappij over den grond en over de opbrengsten daarvan. Dat heele systeem, dat men ook doorzette ten aanzien van Je zelf standige burgers in de steden, werd toen dienst baar gemaakt aan een productieproces, dat een oorlogsapparaat vormde, in staat geheel Euro pa eenmaal te overrompelen, zoodat dan een kleine groep van joden als tirannen uit het Oosten in zelfgenoegzame zelfzaligheid «tlle volkeren zouden doen knielen voor Juda en de wereldgeldmacht. Kapitalisme en Bolsjewisme, het zijn kinderen van denzelfden vader en die vader is de oude Satan, die vanaf het Paradijs djn duivelsihe plannen heeft uitgebroed. In den geweldigen strijd onzer dagen is geeri neutraliteit bestaan baar. Nu geldt slechts één weg; het is vnór of het is tegen- Boerendom of Bolsjewisme. Bidden wij den Almachtige dat Hij ons bedro gen en misleidde volk dienstbaar wil doen zijn in dezen strijd voor Zijn Naam en Eer Dan, maar ook dan alleen is er behoud voor ons en voor onze kinderen. Lunteren, 7 Febr. 1943. ROSKAM Gemachtigden voor Staatsaangelegenheden en voor aangelegenheden betreffende de Volksgemeenschap tezamen komen en dat, omgekeerd, zorg draagt voor de coördinatie en concentratie van deze werkzaam heden. Door middel van de Gemachtigden verkrygt de Leider het voortdurend contact met de onderscheiden Depar tementen van het Algemeen Bestuur, met de Duit- sche dienstinstanties en met de organen der Volks gemeenschap. Op de Gemachtigden rust derhalve een zeer belangryke en uiterst verantwoordelijke taak. Tot een zyner gemachtigden voor Staatsaangelegen heden, met name voor Landbouw en Visscherij, be noemde de Leider hoe kon het ook anders den veteraan Dr. F. E. Posthuma. In de kringen van den Landstand waarvan Dr. Posthuma Generaal-Ad viseur is, is hij geen onbekende, doch een geziene persoonlijkheid. Iemand die ondanks zyn leeftijd nog jong van hart is en wien geen moeite te veel is, om in dezen tijd zyn volk dat in nood is, te dienen. Uit „Volk en Vaderland" waaraan we de gegevens over deze belangryke aangelegenheid ontleenen- nemen we ook over de krachtige uitspraak van den Fries Dr. Posthuma: „Doch dyn plicht en lit de Ijuo rabje", hetgeen wil zeggen: „Doe je plicht en laat de menschen kletsen." Als ieder die onze volksgemeenschap met zyn gaven

De landstand in Zeeland, geïllustreerd weekblad. | 1943 | | pagina 1