D. D. D. Officieele mededeelingen Officieele Landbouw- mededeelingen TEGEN JEUK Handelsberichten PAG. 11 DE LANDSTAND VRIJDAG 30 APRIL 1948 Erkende handelaren in nuchtere kalveren Nog- steeds komt het voor, dat bjj de levering van nuchtere kalveren aan het Bedrijfschap voor Vee en Vleesch naam, adres en organisatienummer van de betrokken veehouders zeer onduidelijk worden op gegeven. Hierdoor is het moeilijk en veelal onmo gelijk, afschrijving van den leveringsplicht te doen plaats vinden. De oorzaak hiervan ligt grootendeela brj de erkende marktveehandelaren in nuchtere kal veren, neg steeds niet doordrongen zijn van de noodzakelijkheid een goede administratie te voeren. Iedere handelaar is verplicht een lijst in »ijn bezit te hebben, waarop alle bovengenoemde gegevens moeten zijn vermeld. Het bovenstaande dient als een ernstige waarschuwing te worden beschouwd. Verzekeringspremiën slachtrundercn Met ingang van Dinsdag 27 April zijn de verzeke ringspremiën van voor de slacht bestemde runderen als volgt vastgesteld: klasse AA ƒ1.50; A ƒ1.50; B ƒ2.—; Cl 'ƒ2.50; CU ƒ2.50; D ƒ4.50, uitgezon derd pinken, d.w.z. dieren, die nog geen breede tanden hebben en ongeveer 7 tot 13 maanden oud zrjn, waarvoor de premie tn alle klassen ƒ1.bedraagt. De premiën voor graskalveren (ƒ0.00), nuchtere kalveren (ƒ0.20) en schapen (ƒ0.25) blijven onge wijzigd. Te hooge voederbietenprijzen In het Noorden van ons land, vooral in de Friesche gemeente Het Bildt, is indertijd ernstig geknoeid met de prijzen van voederbieten. Een zeer groot aan tal landbouwers en handelaars, eenige honderden in totaal, is hiervoor verleden jaar door den Inspee- teur voor de Prijsbeheersching te Leeuwarden tot vaak gevoelige geldboeten veroordeeld. Als sluitstuk op deze zaken is onlang-s door den In specteur een tuchtbeschikking gewezen tegen den fouragehandelaar Gerrit Beimers te Oude Bildtdijk. Deze had grooté hoeveelheden voederbieten voor te hooge prijzen gekocht en verkocht en daarbij La sommige gevallen ook nog hoogere winstmarges ge-» nomen dan toegestaan is. Een verzwarende omstan-. digheid was nog, dat B. zijn prijsovertredingen door geknoei in zijn boekhouding had trachten te beman telen. Het gevolg van dit alles was een geldboete van ƒ3000, bureau voor Aardolieproducten, Zeestraat 100—104 te Den Haag overgenomen. Voor bemalingen voor Mei moeten de aanvragen dus rechtstreeks bij genoemd Bureau worden ingediend, terwijl dit moet geschieden op B-formulieren welke bij de Distri. butiediensten verkrijgbaar zijn. (De oude Bl-formulieren zijn hiervoor niet meer geldig). Assurantie-premie slachtrunderen Met ingang van Dinsdag 27 April 1943 is de assurantie premie voor aan het Bedrijfschap voor Vee en Vleesch te leveren slachtrunderen ten deele gewijzigd en wel als volgt Oude premie Rundklasse Nieuwe premie 1.50 AA en A 1.50 1.50 B 2 1.50 C 2.50 3.50 D 4.50 1.Pinken 1. 0.60 Grask. 0.60 0 20 Nuka's 0.20 0.25 Schapen 0.25 Inscharen van runderen Zooals uit een mededeeling van de Grondkamer voor Zeeland elders in deze rubriek blijkt, Is degene die vee .ter inscharing wenscht aan te nemen, verplicht daarvoor eerst de goedkeuring van de Grondkamer aan te vragen. In aansluiting hierop worden belanghebbenden er op attent gemaakt dat voor zoover het inscharen van runderen betreft door de PI. Bureauhouders en Vertegenwoordigers voortaan géén aankoopvergunningen en/of geleidebiljetten zullen worden verstrekt voor het vervoer van runderen naar het inscharingsbedrijf indien niet gelijktijdig de ver gunning van de Grondkamer wordt getoond. Elerveiling Gezien het groote aantal reclames tegen den aanslag voor de levering van eieren, zij medegedeeld, dat deze niet zoo spoedig kunnen worden afgewerkt als wenschelijk zou zijn. Het heeft geen zin over een ingezonden reclame nogmaals te schryven, daar dit de afwerking vertraagt i.p.v. be spoedigt. Tevens wijzen wij de pluimveehouders er op, dat reclames, welke na 8 Mei a.s. binnenkomen, niet meer zullen worden behandeld. Spreekuren en telefoon. De aandacht wordt er nog op gevestigd, dat de kantoren te Goes in den vóórmiddag (behalve op Dinsdag) alsmede op Zaterdag, voor het publiek gesloten zijn. Tevens wordt er op gewezen, dat de kantoren telefonisch zijn te bereiken onder nummer 2.3.4.5, met uitzondering van de afdeelingen Motorbrandstof. Kunstmest, Vlas en Bodemproductie, welke te bereiken zijn onder no. 2.2.0.0. DE WND. PROV. VOEDSELCOMMISSAR1S VOOR ZEELAND Pootaardappelen voor vermaling Met ingang van 19 April j.l. heeft het Bedrfcfschap voor Zaaizaad en Pootgoed ter vermaling vrijgegeven, alle nog bij de fabrieksaardappelentelers aanwezige goedgekeurde pootaardappelen, met uitzondering van; 1. Ultimus: A zeer vroeg gerooid boven 28 tot 45 mm,; 2, Triuinf: A zeer vroeg gerooid, A vroeg gerooid,, A, B-ster: alle sorteeringen tusschen 28 en 70 mm. vierkantsroaat: B en C: boven 28 tot 45 mm.; 3. Voran: alle klassen, behalve N, en alle sor teeringen tusschen de maten 28 en 70 mm. De prijs van de te vermalen pootaardappelen is de fabrieksprijs, tenzij de teler nog op zijn aanslag kan leveren en de aardappelen bü de fabriek goedgekeurd zijn voor consumptie door den bij de fabriek gestation- neerden controleur. Verzamelen van eieren Het verzamelen van eieren is thans op grond van de Verordening op den handel in eieren slechts toegestaan aan hen, die in het bezit zijn van een door het Bedrijf schap voor Pluimvee en Eieren afgegeven vergunning om als verzamelaar op te treden. De verzamelaars mo gen de eieren uitsluitend afleveren aan de hun aan gewezen handelaren. De regeling, vervat in circulaire No. E. 30 d.d. 26 Maart 1942 van de Ned. Centrale Voor Eieren en Pluimvee, ls ingetrokken. Inschrijving van vee. De Grondkamer voor Zeeland brengt onder de aandacht van belanghebbenden, dat degene, die tegen een vergoeding vee in een weide ter inscharing wenscht aan te nemen, hiertoe de voorafgaande goedkeuring behoeft van de Grondkamer. Met nadruk zij er op gewezen, dat het sluiten van een inscharlngsovei eenkomst zonder dat te voren de goedkeuring van de Grondkamer is verkregen, strafbaar is gesteld. De aanvraag tot het verkrijgen van bedoelde 'goedkeuring moet worden ingediend bij het kantoor van de Grondkamer te Goes, Groote Markt 28, door dengene, die vee ter inscharing aanneemt, op formulieren in twee voud, welke daartoe door de Grondkamer beschikbaar worden gesteld. De Grondkamer voor Zeeland. Benzine voor bemaling Het toewijzen van benzine voor bemalingsdoeleinden wordt met ingang van 1 Mei a.s. geheel door het Rijks Vorige week is er eenige gelegenheid 'geopend om jong vee aan te koopen echter tot practische resultaten heeft dit niet geleid. Men wil of heeft geen vee te verkoopen, wat er nog verkocht wordt geldt een zeer hoogen prijs zeker niet lager dan voor het sluiten der markt. Nu is het een feit dat er ook vóór het sluiten der markt zeer weinig jongvee aangeboden werd. Het meerendeel bestond uit ouder vee met een tamelyk ruim aanbod van kalf- en verseh melkvee. De veemarkten hebben alle nog steeds bezoek van hande laren, in de leveringsbonnen is nog iets te doen hoewel van geringe beteekenis, er wordt nog steeds zoo om den gulden per kg. besteed. De vorige week was er sprake dat de markt open zou komen, dit is echter geen werkelijkheid geworden; er gaan nu geruchten dat het met Mei zal plaats hebben ochter er is nog niets van te zeggen. Het plan bestaat ook aan den handelaar een beperkt aantal aankoopver- gutiningen te geven, echter deze zullen maar voor een -zeer beperkten tijd geldig zijn. Hieruit volgt dat een han delaar wel vee zal kunnen aanschaffen maar dat hij dit weer vlug van de hand zal moeten doen zoodat de moge lijkheid van vasthouden waardoor de prijs op zou kunnen loopen, voorkomen wordt. Echter hoe het zij, officieel is hiervan nog niets medegedeeld zoadat in deze ook nog afwachten de boodschap is. Inmiddels viert de geitenhandel hoogtij, het aanbod blijft nog zeer ruim terwijl de prijzen nog steeds iets hooger wordenvoor een wat goede melkgeit wordt besteed van 300 tot 600 gld.. Er worden echter nog wel veel hoogWe pryzen besteed. H. VEEMARKT GOUDA, 22 April. Totaal aangevoerd 145 stuks, waar van 33 stuks Biggen (ƒ4per week), prijzen van ƒ30.— tot 40.— per stuk28 stuks runderen, overgenomen N. V. C.85 stuks Bokken en Geiten, prijzen van ƒ60 tot 400.— per stuk. Handel: matig, BARNEVELD, 22 April. Biggen ƒ4.per week; Nuch tere kalveren 12.— tot 20.—, aanvoer 25 stuks, handel redelijk; Geiten ƒ125.— tot ƒ300. PURMEREND, 27 April, Aangevoerd totaal 24 stuks Runderen; 24 stuks Vette Koeien voor de levering; 500 stuks Nuchtere Kalveren voor de slaclit en voor de leve ring; 118 stuks idem voor de fokkerij, geblikt van ƒ60.— tot ƒ130.5 stuks Vette Varkens voor de slacht voor de levering: 86 stuks Biggen voor taxatieprijs; 10 stuks Schapen voor de levering: 377 stuks Bokken van ƒ60.— tot 450.en hooger, handel goed PLU1MV EEMARKT PURMEREND, 27 April. 600 stuks Oude Kippen en Hanen 0.90 per kilo. Terugleveriiigspercentage van onder- en/of karnemelk Het Hoofd van het Bedrijfschap voor Zuivel, Afd Zee land, maakt bekend, dat het terugleveringspercentage van onder- en/of karnemelk voor het geheele jaar is vastge steld 'op maximum 20 van de geleverde volle melk. De melkveehouders fabrieksleveranciers kunnen dus maximaal 20 van de ^oor hen geleverde volle melk in den vorm van onder- en/of karnemelk van de fabriek terug be trekken. Tevens is het niet geoorloofd, de hoeveelheid, die door een bepaalden veehouder mindef wordt betrokken dan het vastgestelde maximum aan een anderen veehouder extra te leveren, terwijl de teruglevering week voor week moet worden aangehouden d.w.z. wat in de eene week minder wordt afgenomen, mag in een daarop volgende week niet worden ingehaald. Taxatiemarkten paarden De Wnd. Voedselcommissaris voor Zeeland maakt bekend, dat nu de monstering van paarden voor de D.W. voor- loopig is beëindigd, de taxatiemarkten weer doorgang zullen vinden. Voor de maanden Mei en Juni zijn deze als volgt vast gesteld Plaatsen Data Zierikze^ 4 Mei 3 Juni Tholen 7 Mei 4 Juni IJzendIJke 31 Mei 8 Juni Hulst 12 Mei 9 Juni Goes 38 Mei 16 Juni Middelburg 21 Mei 18 Juni Oostburg 25 Mei 22 Juni Axel 26 Mei 23 Juni Belanghebbenden worden er ten overvloede nogmaals nadrukkelijk op attent gemaakt, dat zoowel de voor de Duitsche Weermacht als de voor binnenlandach gebruik gevorderde paarden slechts op de bovengenoemde markten mogen worden aangeboden, voor zoover door de eigenaren een schriftelijke oproep tot levering, op welken oproep de taxatiemarkt is bekend gemaakt, zal zijn ontvangen zon der Nchrifteluken oproep mogen deze paarden dus NIET geleverd worden. Tevens deelen wij belanghebbenden mede, dat in plaats van een gevorderd paard door nen géén ander paard op boven gemelde taxatiemarkten mag worden geleverd. Men houde met het bovenstaande wel rekening. VEEMARKTOVERZICHT Zoowel voor den veehouder als den veehandelaar wordt ver langend uitgezien naar den dag wanneer de veemarkt weer opengesteld zal worden. De stopzetting kwam ook wel zeer ongelegen, immers juist in een tijd dat vrijwel iedere vee houder eenig vee heeft te verwisselen. Dit jaar was tot nog toe het voorjaar gunstig voor wat betreft den gras- groei, de welden staan er goed bij en vandaar dat menige veehouder waaronder vooral onze weiders gedupeerd zijn door niet tijdig hun v§e te hebben kunnen inslaan. Wel- is waar moesten zij het vee tegen mogelijk te hoogen prijs inkoopen, echter de weide vraagt haar vee en daar heeft men ten slotte rekening jnee te houden. WijblijvenvoorUmo Helen. Ook verrichten wij nog alle soldeer en lasch- reparaties aan frames van Tour- en Transport- rijwielen en Carriers. Speciaal Ingericht voor groote opdrachten. MARNIXSTRAAT >72-374 TEL 32421 FA8RIEK1 OUOE LOOIÉRSSTRAAT 36 TELEFOON 37029 AMSTERDAM-C Kwaliicits Waarborg Zaaigranen Pootaardap^ pelen Zomerknotzand Zydengarens. Voorradig v, directe verzending 3 en 4 draads fuikenzijde 40.40 per kilogram. Ook dadelijk verkrijgbaar '/.ij- den- lijnen, simmen, zijden loerd en zijden omsteek garen in alle dikten. Ma chinaal zijdennetwerk en zijden fuiken worden ge breid. 5. 6, 7, 8 en 10 draads zijdengaren* zijn wij wachtende. Bestel nu! Aanb. Fa. H, Velthuysen, van Breestraat 41, 'dam Bredasche Kraehtv.fabr ,DE FARM" Veevoeder-producten Mi neralen voor paarden, rundvee, varkens en pluimvee. BREDA: Parksingel 37 Tel 2329 ADVERTEERT IN DE LANDSTAND I.VVill ge morgen ociisH lel* fijn* op tufol been- 8 gen? Vrongt Uw wlnlir-J j-lierdan nog beden mmr I A J. P. PUDDING jk f voeritaom. zuioar m ::A crliterfi/toaiisriiciuVj A Scheuren in Cylindcr- blokken worden m staal dichtgespoten zonder de montage van den motor. N. V. Handel Mij. 0TT0 MiiLLER Kerkstraat 425-427 Amstërdam-C. GIETERS ronde gegalvaniseerde inhoud 9 Ltr. M Ltr. Prijs: f2.75 f 2.05 maximum zes stuks per afnemer. Toezen ding ongefrankeerd na ontvangst van tn- rostorting op onze post re ken. no 50«345. Mennens Co.'s Ijzerwaren- en Gfi- reedxchappenhandel, v. d. Taks traaf 24, Rotterdam Groen markt 3, Dordrecht. GOES Bezoekt Hotel-Café- Restaurant „TIV0U" t.o. Station Goes Tel. 2555 BEZOEKT CAFE-REST. „DE BEURS" Markt 9, Goes, fel. 2257 TREFPUNT VOOR H.H. LANDSTANDERS!

De landstand in Zeeland, geïllustreerd weekblad. | 1943 | | pagina 11