Keuringen Premiekeuringen van de vereeniging „Het NederL Trekpaard" in Overijssel in IS oord-Holland Vanwege de Vereeniging „Het Nederlandsche Trek paard" werden op Woensdag 23, Donderdag 24 en Vrijdag 25 Juni j.L keuringen van trekpaarden gehou den, resp. te Dijkerhoek, Markelo, Haaksbergen, Delden, Almelo, Ootmarsum, Hardenberg, De Krim, Balkbrug, Giethoorn, Kaalte en Schalkhaar. Over het algemeen genomen, bestond voor deze keu ringen groote belangstelling, zoowel van de zijde der deelnemers, als van het publiek. Het grootst aantal paarden werd te Delden aangevoerd, wat geenszins zeggen wil dat ook daar het beste materiaal te zien Was. Wij hebben eenige dezer keuringen bezocht en mogen constateeren dat onze landbouwstand nog over uitstekende „paardentractie" beschikt. Opmerkelijk ia ook de groote liefde waarmede de paarden worden ge demonstreerd en verzorgd, gewikt en gewogen en met kennersblik gewaardeerd. Inderdaad, Overijssel slaat in de wereld van het trekpaard geen slecht figuur. Men vindt in dit nummer eenige foto's van bekroonde dieren, terwijl in een volgend nummer de volledige uitslagen zullen worden opgenomen. Reeds nu kan echter worden vastgesteld dat de af dee ling Overijssel, die deze keuringen organiseerde; een groot succes heeft mogen boeken en den dank verdient van ieder werkelijk liefhebber der paardensport. Van de eenjarige merries werd de vos „Anlta van Eebert van Lamswaarde", fokker Jos. de Booü te Graauw (Zee land), eigenaar J. Schutt te Heemse, op de premiekeuringen van de afd. Overijssel der Vereeniging „Het Nederlandsche Trekpaard", met een prijs bekroond. In de rubriek Merrieveulens kreeg „Hilda ran Baaider", fokker-eigenaar JT. Groote Brookhuls te Baaider, een tweede premie. Onder de vier- tot zevenjarige mer-rlën kreeg „Henriëtte d'Amice", fokker A. J. E. Temmerman te IJzendyke (Zeeland), eigenaar A. Bruggeman te Hardenberg, een eerste premie. (Foto's: H. Heukels) Van de tweejarige merriën werd „Demeter van Baaider", fokker-eigenaar A. Bruggeman te Baaider, met een eerste premie bekroond. LINKS Veulen. Geb.? Eigen. G. Schuyt Kz. St. Maartensbrug. Fokker: eigen. Merrie veulens Sde premie. Keuring no. 104. Keuring Schagen. RECHTS BETITIA, Geb. 1939. S681 D.P.S. Eig.T1». Oostenburg, Middenmeer, Fokker: J. Hoenderken, Winde. Ie l'remie Premiekeuring Slootdorp. (Foto's: C.N.F. 6). (Van onzen deskundigen medewerker) Begunstigd door zeer mooi weer waren de keuringen verdeeld over 4 plaatsen, n.l. den eersten dag Alk maar en Schagen, den tweeden dag Slootdorp en den derden dag te Hoofddorp. Daar de aangiften een sterke toename vertoonden vooral in de drie eerstge noemde plaatsen, was de tijd, die de jury beschikbaar had, vooral in Alkmaar en Hoofddorp zeer nauw toe- „Gossie" (Premie 9 Mei 1942. Fokker: J. Oskam, Alphen gemeten, zoodat hier door een tweetal jury's tegelijk gekeurd móest worden. Een en ander maakte, dat èn voor de deelnemers èn voor het publiek het minder overzichtelijk werd en de keuring niet geheel tot zijn recht kwam. Besloten ls hier het volgend jaar veran dering in te brengen. Dit jaar werd voor het eerst een bedrag van 1500. door den Bond van Hengstenhouders beschikbaar ge steld voor priraeering van hengstveulens en eenjarige hengsten, te verdeelen over het geheele gebied der V. L. N., wat door dc deelnemers zeer op prijs werd ge steld. In de omgeving van Alkmaar en Schagen is wel veel liefhebberij, maar ontbreekt de zoo noodige uniformi teit. Invoer van eenige prima hengsten is een eerste vereischte om de fokkerij op een hooger plan te brengen. Men neme een voorbeeld aan de Wieringer- Bcrkhout A. 269. Fokker: eigen. Keuring no. si; *de premie meer, daar is het gehalte der voorgebrachte paarden 2-jarige merriën keuring Alkmaar. een stuk beter. In samenwerking met de Vereeniging van Leeraren in Hoefbeslag werd dit jaar voor het eerst, tegelijker tijd met de Premiekeuringen, een keuring op hoefbe slag gehouden. Dat op dit gebied nog heel wat te verbeteren valt, moge blijken uit het verslag, dat de jury hierover in „Het Paard" zal uitbrengen. a.d. Rün (Z.H.). Eigenaar: J. van Yperen, Broek In Water land. Afd. 1-jarige merrle's keuring Alkmaar. „FaasJe", geb. 5 Mei 1941. «23. V.b.S. Elg.: J. Helder Jbz. „Eperta". Geb. 30 April 1940; 320 V.b.S. Eigen.: H. C. Koo(j, Harenkarspel. Fokker: Wed. A. Verwey, Maarsse- veen. Keuring no. 135, Gld. type; 2e pr., keuring Schagen. Elena, geb. 11 Juli 1941, 163 Hvb. Dr.P.S. Elg.: H. Homan, Slootdorp. Fokker: A. Ottcns Jzn., Pelze. Ie premie, Premiekeuring te Slootdorp.

De landstand in Zeeland, geïllustreerd weekblad. | 1943 | | pagina 4