PREMIE VOOR JONGEREN BIJ AANKOOP BEELDENDE KUNST KNIPKAART KOFFIECONCERTEN KORTINGEN VOOR GLOBE EN KAOS Deze bon is goed voor een korting van f. 2,50 op Kaos. Deze bon is goed voor een korting van f. 5,- op Njoe door Globe. theater- De Toneelmaker door Zuidelijk Toneel Globe Klimmen zuidlandtheater terneuzen Om de aankoop van beeldende kunst door jongeren te stimuleren, heeft het ministerie van WVC een premie ingevoerd. Jongeren van veertien tot en met vijfentwintig jaar krijgen vijftig gulden als ze besluiten bij de Kunstuitleen (Kuiperspoort, ingang Rouaanschekaai, Middelburg) te gaan sparen voor de aankoop van een werk. Dat sparen betekent overigens niet meer dan lid worden van de Kunstuitleen om regelmatig werk stukken te kunnen lenen. De Kunstuitleen legt dan een deel van het lidmaatsschapsgeld weg, zodat er op den duur een aardig sommetje staat. De hoogte van het maandelijkse lidmaatschapsgeld is variabel, zodat je het sparen al naar gelang je draagkracht snel of langzaam kan doen. Uit in Zeeland heeft tot en met mei maandelijks een koffieconcert op het programma staan. Om het concertbezoek op de zondagochtenden in de Concertzaal van Middelburg en het Lunchcafé in Goes te stimuleren, heeft het theaterbureau een knipkaart ingevoerd. Voor het eerste koffieconcert betalen bezoekers nog de normale toegangsprijs van acht gulden. Bij het tweede concert biedt de knipkaart al een korting van twee gulden. Dat loopt op tot vier gulden vijftig bij het vierde concert. Dergelijke knipkaarten zijn er ook voor houders van een CJP en Pas 65. Ondergetekende: naam adres woonplaats heeft een plaats gereserveerd voor de volgende films: vr 13 dec, De ballade van Narayama, Electro; za 14 dec, Seven Samourai, Electro; zo 15 dec, Dodeska'den, meccano; ma 16 dec, Roodbaard, Electro; di 17 dec, The profound desire of the Gods, Electro wo 18 dec, L'esprit de tatouage, Electro do 19 dec, The bad sleeps well, Electro; vr 20 dec, The pornographers, Electro; za 21 dec, Kagemusha, Electro; zo 22 dec, Derzou Uzula, Meccano. Bestelt een passe-partout a f. 50,- De passe-partout wordt afgehaald aan de kassa van Meccano Electro Deze bon inleveren bij de kassa van Meccano of Electro of sturen aan kantoor Stichting Filmtheaters Middelburg, St. Pieterstraat 53, 433_tEV-Middelburg. Normale toegangsprijzen: Films in Electro: f. 8,50 Films in Meccano: f. 7,50 In dit blad vindt u twee bonnen die recht geven op korting als u een voorstelling bezoekt. Het gaat om het toneelstuk Njoe van de Russische schrijver Ossip Dymov door Globe en de film Kaos van de Italiaanse gebroeders Taviani. Over de inhoud van deze voorstellingen vindt u elders in dit blad meer informatie. De korting van Njoe van Globe (17 december in de Schouwburg Middelburg) is vijf gulden, de korting op Kaos (in Meccano of Electro, datum nog niet bekend) is twee gulden vijftig. KORTINGSBONKORTINGSBONKORTINGSBONKORTINGSBO Oude volksverhalen uit Italië. Bijgeloof, tragiek, humor. Poëtisch verfilmd door de gebroeders Taviani. Kaos verdient het gezien te worden. Misschien mag een korting wat helpen. KORTINGSBONKORTINGSBONKORTINGSBONKORTINGSBO KORTINGSBONKORTINGSBONKORTINGSBONKORTINGSBO m Een vrouw verlaat man en kind voor een dichter. Ze hoopt boven de alledaagsheid uit te kunnen stijgen. Ze vliegt ook de dichter te hoog en besluit het leven te beëindigen. Een herkenbaar stuk, NJOE, van de Russische schrijver Ossip Dymov door toneelgroep Globe. Regie: Kees Hulst. Schouwburg Middelburg, dinsdag 17 december, 20.00 uur. Njoe, misschien nog herkenbaarder met f. 5,- korting. Theu Boermans, de regisseur, speelt wegens ziekte van Gerard Thoolen waarschijnlijk de hoofdrol in De Toneelmaker, het eerste stuk waarmee Globe zich in de nieuwe samenstelling aan het publiek presen teert. Boermans speelt Bruscon, de toneelmaker, die in een dorp zijn 'mensheidkomedie', Het Rad der Geschiedenis, zal spelen. Bruscon schreef het stuk als middel tegen de chaos die zijn bestaan bedreigt. Hij rekent zichzelf tot de genieën en lijdt onder de chaos en cultuurloosheid van de maatschappij die het 'ware kunstwerk' niet kan waarderen. Hoewel het droevige dorp hem schokt, bereidt hij zich met uiterste wilsinspanning voor op de voorstelling van die avond. Maar steeds wordt hij afgeleid doorzijn omgeving: de hotelhouder en zijn gezin, zijn eigen kinderen en zijn vrouw die ziek in bed ligt. In het Rad der Geschiedenis treden de grote heersers en denkers uit vroeger tijden op die samen met het volk verantwoordelijk zijn voor de verrotte maatschappij van tegenwoordig. Bruscon is van plan het publiek te laten zien hoe en waarom het allemaal is mis gelopen. Maar Bernhard, een in 1931 geboren Duitser, zou Bernhard niet zijn' als hij in zijn stuk ook niet duidelijk zou maken, dat zelfs deze vormen van verzet, het schrijven en het toneelspelen, hoezeer hij ze ook waardeert, de uit de hand gelopen historische ontwikkeling niet positief kunnen beïnvloeden. Een boeiend spel zonder woorden met veel geklauter, deze solo-voorstelling van Cees Brandt. Het speelt zich af in een bouwwerkje, een buizenconstructie, in de vorm van een iglti. In het ballettijdschrift 'dans' meldt Gonrad- van de Wete ring; 'Het verhaal zonder wporcfen gaat over een man, die veel weg heeft van een aap met al zijn nieuwsgierigheid-en verwondering bij het ontdekken van nieuwe dingen, maar die af en toe ook een engelachtige uitstraling heeft. Hij geniet zichtbaar van iedere overwinning en is navoelbaar ongelukkig bij het opduiken van problemen, waar hij overigens toch steeds een oplossing voor vindt. Deze man zien we opklimmen in de maatschappij (in de iglo), waarbij iedere nieuwe fase getekend wordt door een kledingstuk: sokken, schoenen, overhemd, broek, jasje en tenslotte zelfs een vlinderdasje.' Tegen die tijd heeft de man de top bereikt. Hij zit bovenop de iglo, 'bóvenop de wereld', zegt van de Wetering, zegent om beurten de toeschouwers en dirigeert een schallend koor, dat onder geratel van mitrailleurs het lied Edelweiss en de Westlandmars zingt. Hij kan zich zo hoog echter niet lang handhaven en takelt weer even snel af als hij is opgeklommen. De combinatie van ontroering en humor bracht een Frans recensent ertoe Brandt te vergelijken met Buster Keaton. Cees Brandt, die zich steeds meer ontwikkelt in de richting van theatermaker, begon als danser bij het Scapino Ballet. Woensdagmiddag is hij in het Zuidlandtheater te Theu Boermans in De Toneelmaker (foto: Patrick Meis) Zuidlandtheater, Terneuzen: DE TONEELMAKER Zuidelijk Toneel Globe zat 30 nov, 20.00 uur Zuidlandtheater Terneuzen: KLIMMEN Cees Brandt wo 11 dec, 20.00 uur december 31

Mooie moeite / Uitblad voor Zeeland | 1985 | | pagina 17