EEN PERFECTIONISTISCHE REGISSEUR EN GAAT U NIET UIT DAN HEEFT U IN ELK GEVAL IETS TE LEZEN inhoud nooie moeite Aki ra Kurosawa. Portret van een perfectionistische regisseur 5 Een boodschap.... helemaal niet. Interview met Joop Visser 8 Weg van de stad. De schilders van de IJmuider Kring 12 De regisseur en de kritiek over het toneelstuk Njoe door Globe 16 De beeldende kunst van strandjutter Joop Dam. 'Ik registreer feiten en dat is dan dat' 18 Bird-flock van Joop Dam. Te koop als zeefdruk 21 Een passage uit Straf. Een nieuw boek van kinderboekenschrijver Wim Hofman 23 Steve Lacy over geïmproviseerde jazz. 'Een circusnummer zonder vangnet' 25 Lovend rapport over Stichting Nieuwe Muziek. Steun of tijdbom. Nieuwspagina's 28 Theater 31 Muziek 35 Dans 37 Film 39 Beeldende kunst 44 Jeugd 46 Dagagenda 49 Adressen 58 akira kurosawa Albert Kok Omdat Japanse films bij ons nog niet zo zijn ingeburgerd dat vertoning in de bioscoop schering en inslag is, valt het toe te juichen dat de Stichting Filmtheaters Middelburg deze maand een Japans festival in Electro op stapel heeft staan. Er kleeft aan zo'n Japanse filmweek echter één bezwaar en wel dat er zoiets zou bestaan als 'de' Japanse film. Dat nu zou een vergissing zijn, want de verschillen tussen het werk van regisseurs als Kurosawa, Immamura, Oshima, Takabayashi en Teshigahara zijn groter dan hun overeen komsten. Van Akira Kurosawa wordt zelfs dikwijls gezegd dat hij 'westerse' films maakt. En hoewel dat alleen al vanwege Kurosawa's onderwerpkeuze niet valt vol te houden -veel van zijn films zijn nadrukkelijk in de Japanse geschiedenis geworteld- is het wel zo dat hij met name in de afgelopen decennia meer waardering in het Westen kreeg dan in eigen land. Aan de hand van een beschrijving van de werkstukken waarmee Kurosawa in Electro is vertegenwoordigd, zullen we proberen om de inmiddels 75-jarige regisseur in kaart te brengen. nooie moeite lummer 1, december 1985 naandelijks kunstmagazine -oor zeeland, -erschijnt tien keer per jaar n opdracht van de stichting :unstpromotie zeeland, >ostbus 303, 1330 ah middelburg edactie: ad de jong 'ormgeving: trudi warns edactieadres: molendijk 46, i339 ad nw.- en st. joosland >1182-2741 nformatie en agenda-gegevens noeten uiterlijk de vijfde voor Je maand van verschijning bij Je redactie binnen zijn. sen abonnement kost dertig julden per jaar. ibonnee worden is simpel: stort dertig gulden op postgiro >6 41 959 ten name van nooie moeite, postbus 303, 1330 ah middelburg idreswijzigingen gaarne tijdig Joorgeven via de postbus, elefoon administratie: )1180-15256 idvertenties moeten uiterlijk de rijfde van de maand voor plaatsing binnen zijn bij het edactie-adres. contact-adres: ïenneke dekker, pijpstraat 45, niddelburg, telefoon 01180 13894. gedicht omslag: mare insingel oto-omslag beeld uit de film rezumi. drukwerk: drukkerij zoeteweij, /erseke copyright uitgeverij het loon /an de moeite i.o. Akira Kurosawa tijdens het regisseren van Kagemusha

Mooie moeite / Uitblad voor Zeeland | 1985 | | pagina 4