Jeugd jeugd Kindercircus Elleboog Dag met je handje Geen zee te hoog Flip met de groene vingers The emerald forest Alban Gülibik Heidi In de ban van de ring r 44 rflmianiia De veertig kinderen van dit Amsterdamse circus houden het publiek twee uur bezig, als het moet. Dit al dertig jaar bestaande circus (met natuurlijk steeds nieuw kinderen) heeft een uitstekende naam gekregen onder de kindercircussen in Nederland en daarbuiten. Er zijn clowns, acrobaten, meisjes op éénwielers, kinderen verkleed als pinguin, aap, beer of zelfs als olifant die met de kinderen uit het publiek een dansje wagen, meisjes op de trapeze, jongleurs, koorddansers, kortom, het is een echt circus met de soms gevaarlijke toeren die daar bij horen. In dit door het Middelburgse gezelschap Theater Dodd ontwikkelde toneelstuk laat Renee, een meisje van elf, zich door haar fantasie op plaatsen brengen, waar ze in werkelijkheid nooit zou komen. Het wordt een schitterende reis, met veel spanning en plezier. Niet in het minst, omdat Renee zulk leuk reisgezel schap heeft. Dat zijn twee kameraadjes die ze al elf jaar kent: haar twee handen. Ze zijn alleen wat groter dan normaal. Met z'n drieën laten ze al spelend en zingend zien datje nietvervan huis hoeft te gaan om een mooie reis te maken. Kortom je fantasie is je beste reisgids, houdt Dodd de kleintjes van vier tot en met zeven voor. Twee poppenspelers, John van Miltenburg en Theo Terra, spelen dit spel voor kinderen van vier tot en met zeven. Als alle kinderen in de zaal zijn, als ze allemaal zitten en Gerrit, de loodgieter, net klaar is met het repareren van de verwarming is het wachten op de kunstenaar. Gerrit heeft meneer de artiest al alles zien klaar zetten. Hij heeft ook iets over het verhaal gehoord. Leuk, spannend, vindt Gerrit vol verwachting. Dan gaat de deur open en daar is de artiest.... Maar allebei zijn armen zitten in het verband.... Wat nu? Schouwburg Middelburg: KINDERCIRCUS ELLEBOOG zat 11 jan, 15.00 uur De Halle Axel: DAG MET JE HANDJE door Theater Dodd wo 15 jan, 15.00 uur Zuidlandtheater Temeuzen: GEEN ZEE TE HOOG door het Poppen- theaterkollektief voor kinderen van vier tot en met zeven wo 15 jan, 15.00 uur Den Dullaert Hulst: FLIP MET DE GROENE VINGERS zat 25 jan, 14.00 uur Kindercircus Elleboog Flip met de groene vingers is een man -misschien wel een tovenaar, zeggen de kinderen uit het dorp- die op één van de laatste groene stukjes van de wereld woont, temidden van het opdringende staal en beton van industrie en stad. Er loopt een smal vveggetje door het groene gebiedje. Als op een dag de stad een grote weg ten koste van bloemen en dieren in het groen wil aanleggen, gaat Flip, met z'n vriendjes, de strijd aan. En, niemand in de stad weet 't, maar Flip heeft nog een geheim document. Regie: John Boorman (Amerika, kleur). Leeftijd: vanaf 12 jaar Deze nieuwe film van John Boorman bevat schitterende natuuropnamen. De vader offert tien jaar lang al zijn vakanties op aan zoekacties naarzijn zoon die ontvoerd is door een indianenstam. Hij wordt langzamerhand specialist op het gebied van indianen. Op een van zijn tochten wordt hij dooreen priester naar de gebieden van de Onzichtbare Stam gestuurd. Het opperhoofd Wanadi loopt langs de randen van de jungle en brengt zijn zoon de beginselen van de jacht bij. De jongen lijkt echter niet op de andere jongens van de stam. Hij is blank en heeft blond haar. Tommie de Amerikaan is Tomme de indiaan geworden.... Pers en publiek waren zeer enthousiast over deze film op het filmfestival in Cannes. Tekenfilm (Zweden, kleur, Nederlands gesproken). Leeftijd: 4-10 jaar Vijf Zweedse tekenfilmpjes over kleine en grote huisdieren: -Opa, de zeep en de zee; -De reis van de kat; -Het dagboek van een koe; -Het verhaal van groot Konijn en klein Konijn -Alban, naar een verhaal van Barbo Lindgren over de levensgeschiedenis van een hond. (Turkije-BRD, kleur, Nederlands gesproken). Leeftijd: 7-12 jaar. De achtjarige Ali woont in een plattelandsdorp in Turkije. Op een gegeven moment kijkt Ali hoe er een kuiken uit een ei komt, hij noemt hem Gülibik. Het wordt zijn vriend. De school van het dorp moet sluiten omdat door een zeer strenge winter het hout voor de kachel op raakt. Het eten wordt schaars, veel dieren sterven en mensen worden ziek. Voor de^ mensen uit het dorp een erg moeilijke tijd. Ali's vader besluit hanengevechten te houden met de haan van^ zijn zoon om geld te verdienen. Ali wil dat nieten kan het een tijdje tegenhouden, maar niet zo lang. Gülibik wordt getraind tot vechthaan. Het eerste gevecht loopt voor Gülibik zeer slecht af In de film wordt heel goed weergegeven hoe de Turkse kinderen leven in een land als Turkije. The emerald forest Meccano: THE EMERALD FOREST zat 4 jan, 15.00 uur zon 5 jan, 15.00 uur ALBAN zat 11 jan, 15.00 uur zon 12 jan, 15.00 uur GÜLIBIK zat 18 jan, 15.00 uur zon 19 jan, 15.00 uur HEIDI zat 25 jan, 15.00 uur zon 26 jan, 15.00 uur IN DE BAN VAN DE RING zat 1 febr, 15.00 uur zon 2 febr, 15.00 uur fflHHjanuari 45 Tekenfilm (Kleur, Nederlands ondertiteld). Leeftijd: vanaf 12 jaar. Naar het gelijknamige boek van de bekende schrijver Tolkien. Wie kent ze niet? Bilbo, zijn neef Frodo, de wijze 'Stapper' Aragon, de mutant Gollem, de vreemde tovenaar Gandalf en de angstaanjagende Zwarte Ruiter. Belaagd door Balrog en zijn wrede Orks gaat Frodo op weg naar het land van Mordor, waar de Meester-Ring in het vuur van de Doemberg moet worden geworpen om daarmee de kwade macht die de ring op de eigenaar uitoefent, te vernietigen. Een sprookjesachtige en spannende film, die niet geschikt is voor al te jeugdige kijkers. Theater Dodd. Foto Wim Riemens Tekenfilm (Kleur, Nederlands gesproken) Leeftijd: vanaf 4 jaar. Heidi's avonturen in de bergen met haar brompot van een opa. Haar unieke gave van alle mensen en dieren te houden, stellen haar in staat zich goed aan te passen in de voor haar nieuwe omgeving. Ze maakt vele vrienden, zowel onder de mensen als onder de dieren. Op een bepaald moment komt de tante van Heidi haar halen. Tante Dete vraagt haar om voor een meisje in een rolstoel te gaan zorgen. Dit meisje Klara wordt een echte vriendin van Heidi. De twee vriendinnen raken in allerlei humoristische en ondeugende gebeurtenissen verwikkeld.

Mooie moeite / Uitblad voor Zeeland | 1986 | | pagina 24