MUZIEK MET HET PISTOOL OP TAFEL Met enige regelmaat duikt de naam van de componist George Antheil in het hedendaagse muziekleven op, bijvoorbeeld bij het nieuwjaars concert in Middelburg, waar Reinbert de Leeuw probeert deze componist van de 'roaring twenties' uit de vergetelheid te halen. 'George Antheil vertegenwoordigde in de jaren twintig de radicale muziek', zegt Reinbert de-Leeuw over de man wiens naam synoniem leek te zijn met schandaal. Hij schroomde niet een zaal desnoods stil te krijgen door zijn pistool demonstratief naast zich op tafel te leggen. inhoud mm mooie moeite antheil mooie moeite Muziek met het pistool op tafel. Een portret van de Amerikaanse componist Antheil Bloedmooie beelden soms, maar helaas vaak geen afgerond verhaal. Albert Kok over regisseur Skolimowski Stichting Schnautzer brengt Johann naar Goethe. Een melodisch drama over een nachtje vreemd gaan Op de plek der goden. De Gentse toneelgroep Arka speelt Hugo Claus' Oidipoes. Een fragment 'Boem, boem maakt gevoel, hoger, dorst en geil. Het Paleis van Boem in Goes De film Andrej Rublev van Tarkowski: zwaar en weemoedig Moeders stofzuiger als eerste aanzet tot piano preparaties. Harry de Wit speelt piano in Middelburg Hoe groter het beest, hoe groter de geest. Interview met schilder/beeldenbouwer Jack Vreeke Festival De Moeite Waard Subsidie bij aankoop beeldende kunst. Nieuws Theater Muziek Dans Films Beeldende Kunst Jeugd Kortingsbonnen Dagagenda januari Adressen, voorverkooppunten, informatielijnen 2 20 23 25 26 30 341 36 41 44! 461 47 59 mooie moeite nummer 1, januari 1986 maandelijks kunstmagazine voor zeeland, verschijnt tien keer per jaar in opdracht van de stichting kunstpromotie zeeland, postbus 303, 4330 ah middelburg redactie: ad de jong medewerkers: marian buijs, albert kok, jean quist jr. thea everaers. redactieadres: molendijk 46, 4339 ad nw.- en st. joosland 01182-2741 of 01180-26043 informatie en agenda-gegevens moeten uiterlijk de vijfde voor de maand van verschijning bij de redactie binnen zijn. een abonnement kost dertig gulden per jaar. abonnee worden is simpel: stort dertig gulden op postgiro 26 41 959 ten name van mooie moeite, postbus 303, 4330 ah middelburg adreswijzigingen gaarne tijdig doorgeven via de postbus. advertenties moeten uiterlijk de eerste van de maand voor verschijning binnen zijn bij het redactie-adres. inlichtingen over advertenties: telefoon: 01180-13894. vormgeving: trudi warns reproductie: jo jobse drukwerk: drukkerij zoeteweij yerseke copyright: uitgeverij het loon van de moeite i.o. Ijanuari januari

Mooie moeite / Uitblad voor Zeeland | 1986 | | pagina 3