HORRORPSYCHOROCK ONDER HET WAPEN VAN KRUISENDE GITAREN EN DOODSKOP BIRDFLOCK GHETTO DE GELIEFDEN JEANNE D'ARC zeefdruk Mooie Moeite heeft tot nu toe vier Zeeuwse beeldende kunste naars in de gelegenheid gesteld om een van hun werken in een oplage van 40 exem plaren en uitgevoerd in zeefdruk, aan de lezers te koop aan te bieden. Deze zeefdrukken worden aangeboden voor de prijs van f. 47,50, ze zijn voorzien van de handtekening van de maker en elk exemplaar is genummerd. Aanvragen worden in volgorde van binnen komst behandeld. Birdflock van Joop Dam is uitverkocht.Van Ghetto, gemaakt naar de gelijknamige voorstelling van Globe door Cor van Dixhoorn en ook van De Geliefden, naar de gelijknamige voorstellling van Jozef van den Berg, door Vanita J. Noest zijn nog enkele exemplaren verkrijgbaar. Ook Jeanne d'Arc van Saskia Strijdonck naar het toneelstuk Jeanne d'Arc van Zeno is nog in voorraad. U kunt de zeefdrukken bestellen door f. 47,50 (en f. 10,00 aan verpakkings- en verzend kos ten) over te maken op postgiro 26.41.959 t.n.v. Mooie Moeite, postbus 303, 4330 Ah Middelburg. Als u de zeefdruk wil ophalen, kunt u contact opnemen met tel. 01180-13894 en u betaalt dan natuurlijk f. 47,50. the fuzztones Gerard J. Walhof hallucinogeen De Geliefden Jeanne d'Arc Ghetto Een zinderende zaterdagavond. De hitte is drukkend in Harrisburg, Pennsylvania. Verveeld haalt Rudi Protrudi de spons over de gigantische Cadillac Fleetwood van z'n vader. De garagedeur staat open en pa Protrudi werpt zo af en toe een controlerende blik door het raam van de bijkeuken. Hij kent zijn zoon als-ie zichzelf kent: een luie klootzak, die alleen maar op zoek is naar fun en females. Maar vaders kennen hun verantwoordelijkheid en de moeders. Immers, er moet brood op de plank, de koters moeten groot en het huwelijk is er nou eenmaal om in stand te houden. 's Nachts, 's Nachts is alles anders, 's Nachts wil pa Protrudi nog wel eens dromen van een andere wereld. Een wereld, die niet geregeerd wordt door de t.v., maar door z'n eigen fantasie. Koud bier en warme vrouwen. Kijk 'm daar nou staan, de hufter, Is- ie nog niet klaar met die bak. Pa Protrudi tikt tegen het raam en heft waarschuwend de wijsvinger. Rudi kijkt op en heft in antwoord de middelvinger om vervolgens met een nijdige ruk de spons tegen het raam te gooien. Kijk 'm daar nou staan. Door die waterige plek lijkt z'n kop wel op een kwal, de ouwe lui. Rudi gooit z'n leren jopper in de Cadillac, steekt de sleutel in het contact en scheurt met gierende banden achteruit. Naar Max's, Harrisburgs local hang-out, waar Rudi en zijn vrienden naar vettige rock 'n roll luisteren, aan de toog hangen, of zo maar een keutje leggen. Het uitschot van Harrisburg, vindt de burgerbevolking. Over de drempel groet Rudi met een achteloos handgebaar z'n vriendin Debbie, Deb voor intimi. Maar Deb groet niet terug met de haar kenmerkende hoofdknik, maar vliegt Rudi om de hals. Vanmiddag is haar iets fantastisch overkomen. Thuis luisterdeze naar radio C.U.N.T. en daarop werd melding gemaakt van een opmerkelijke ontwikkeling in de wat mottig geworden Engelse en Amerikaanse musiekscene. Een stelletje losgeslagen anarchisten propageerde de totale vrijheid en dat al die ouwe rockmuzikanten zich maar eens moesten laten nakijken door een psychiater. Daarna draaiden ze een plaatje, dat zo smerig, vunzig en vuil klonk, dat ze er helemaal opgewonden van raakte. Verwachtingsvol kijkt Deb Rudi aan. Z'n norse gezicht begint wat bij te trekken. Tof wijf toch eigenlijk, die Deb. Met een flinke teug bier blust Rudi z'n schroeiende strottehoofd. Over de radio klinkt Screamin' Jay Hawkins' I Put A Spell On You. Hij draait zich om. 'Verdomme, we moeten het- gewoon doen, we moeten het gewoon doen, waar is zo'n klote garage anders goed voor? Zo ging dat in '77. Of liever: zo had het kunnen gaan. be ontstaansgeschiedenis van rockbandjes is al dertig jaar hetzelfde, maar daarom niet minder essentieel. Rock 'n roll hoort met sex en drugs in de trits, die het parool is tegen de dictatuur van de burgerlijkheid, de saaiheid, de onechtheid. En zonder die ideologie is rock 'n roll nog steeds één van de beste vormen van vermaak die er bestaat. Daarom vormden Rudi Protrudi en Deb O'Nair in 1977 in Harrisburg de pop/punkband Tina Peel. Radioactief rockgeweld alsof The Monkees The Sex Pistols tegen hun slapen hielden aangedrukt. Toen de grond langzaam onder hun voeten begon weg te smelten, verhuisden ze naar de rotten apple, New York. Daarmee werd zowel stijl als naamsverandering een feit. The Fuzztones, naar dat scheurende geluid alsof er een winkelhaak in de luidspreker zit, rook aan Jerry Lee Lewis en the Cramps, en inhaleerde eens diep. Rudi Protrudi, Deb O'Nair en drie companen wierpen zich op de psychotrash, vers uit de garage. Lang, geverfd haar, zonnebril en zwart leer vormden het uiterlijk, felgekleurde gitaren, orgeltjes, en heuse VOX- versterkers het instrumentarium. Zo uit de jaren zestig weggewandeld, maar wel met beide benen in de jaren tachtig. The Fuzztones maakte en maakt psychedelische rock 'n roll in de vierde versnelling, die op een flink aantal singles en onder andere de mini-elpee Leave Your Mind At Home en de elpees Lysergic Emanations en Live in Europe te beluisteren is, maar nog beter tijdens de totaal doorgetripte, maniakale optredens. Horror, sex en bad attitude is wat The Fuzztones dan etaleert, verpakt in die voort jakkerende rock 'n roll. Niet voor niets liet Rudi Protrudi (zang, gitaar, smoelschuif; voorkeuren: illegale pornografie, voodoo, bluesplaten en VOX- gitaren) op de binnenhoes van Lysergic Emanations over zichzelf schrijven: 'Rudi Protrudi is niet het type jongen dat je naar huis meeneemt om aan je mams voor te stellen'. Te lezen met een korrel zout natuurlijk. Deb (voorkeuren: katten, Chevrolette Corvairs en paarse uien) geeft met haar orgeltje het gestoorde hallucinogene aan het Fuzztones-geluid. Kort na de laatste toernee door Europa verlieten de tweede gitarist en bassist de groep. Voor veel bands betekent zo'n aderlating de doodssteek, maar de tandem Protrudi/O'Nair ging, naar verluidt, naar Los Angeles en heeft zich daar met vier nieuwe psychopaten omringd. The Fuzztones is dus weer springlevend en klaar om de lage landen onder het vuilnis te storten. Jim Morrison is al lang dood, Mick Jagger aan de afdaling bezig en Lux Interior aan z'n pensioen toe, het nieuwe sexsymbool heet Rudi Protrudi. Daarom, en door zijn eersteklas horrorpsychorock neemt The Fuzztones een vooraanstaande positie in in de Amerikaanse underground van tegenwoordig. The Fuzztones speelt onder het wapen van de kruisende gitaren en de doodskop. Op een zinderende zaterdagavond. In de drukkende hitte van 't Beest, Goes. Hoofdpersonen van The Fuzz tones, genoemd 'naar dat scheu rende geluid alsof er een winkelhaak in de luidspreker zit', zijn Rudi Protrudi en Deb O'Nair. Met zijn horror psychorock neemt The Fuzz tones een voor aanstaande posi tie in in de Amerikaanse underground. Horror, sex en bad attitude. 't Beest Goes: The Fuzztones (voor programma The Come Down). Zaterdag 7 maart, 21.00 uur. 27

Mooie moeite / Uitblad voor Zeeland | 1986 | | pagina 14