f. nieuws MODE-ONTWERP WEDSTRIJD IN VLISSINGEN VIER TON VOOR ZEEUWSE KUNST ABEL EERSTE KEUS GEEN SOLO FESTIVAL IN GOES FILMTHEATERS TE HUUR 38 nieuws DOKUMENTATIE BEELDENDE KUNSTENAARS 1986 BESCHIKBAAR 39 XyS MonF.riMi Winnende pak '86 van Elise van Stee Mode aksenten, een Vlissings opleidings instituut voor mannequins en dressman en adviseurs bij modeshows, heeft een wedstrijd uitgeschreven voor mode-ont werpers. Gegadigden kunnen zich uitle ven in het ontwerpen van draagbare kleding, die mogelijk binnen enkele jaren het straatbeeld zal beheersen, of in futuristische kledij. Het zal duidelijk zijn dat in de laatste categorie merkwaardige uitdossingen mogelijk zijn; fantasie en originaliteit wegen bij de beoordeling zwaar. De gemaakte ontwerpen zullen te zien zijn tijdens een modeshow in het Scheldekwartier aan de Van Dishoeck- straat 530 in Vlissingen op 25 april. Het begint om 20.00 uur. Elk materiaal kan verwerkt worden, de creativiteit staat voorop. Mode aksenten verzorgt een passende make-up bij elk ontwerp. Per ontwerper of ontwerpster mogen een tot drie kledingstukken wor den ingeleverd. Wie een ontwerp liever wil laten uitvoeren kan contact opnemen met Mode aksenten. De ontwerp(st)er kan zelf de kleding showen. Een jury van mensen uit de modewereld beoordeelt de prestaties, maar ook het publiek wijst een eigen winnaar aan. De hoofdprijs is een driedaagse reis naar Parijs en een wisselbeker. Vorig jaar, toen de eerste ontwerpwedstrijd werd gehou den, was de winnares Elise van Stee. De ontwerpen moeten op 6 en 7 april worden ingeleverd bij de Scholengemeenschap aan de Sloeweg 6 in Vlissingen tussen 10.00 en 15.00 uur. Het inschrijfgeld bedraagt 15,00. De vijf beste ontwerpen zullen 2 mei nogmaals te zien zijn in het Stedelijk Museum in Vlissingen. Opeen modeshow zijn dan tegelijkertijd modellen te zien die in kleding uit vroeger tijden zijn getooid, om der wille van het contrast. Liefhebbers kunnen voor inlichtingen terecht bij Antoinette Akkermans, Van Dishoeck- straat 10 in Vlissingen, 01184-13585. Nu de BKR is opgeheven krijgt de provincie Zeeland waarschijnlijk bijna vier ton van het rijk voorde bevordering van de beeldende kunst. De afgelopen jaren kreeg Zeeland bijna twee ton voor hetzelfde doel. Wat er met die twee ton extra gaat gebeuren is nog onduidelijk. Gedepu teerde Staten vinden dat ook dit jaar het oude beleid moet worden voortgezet. In een voorstelaan provincialestaten (dat op 13 maart wordt behandeld) stellen ze voor om voor kunstaankopen, opdrachten en voor de kunstuitleen dezelfde bedragen beschikbaar te stellen als verleden jaar. Pas medio 1987 zal beslist worden wat er met de rest van het geld gaat gebeuren. Wel wil men het aankooppercentage voor particulieren en bedrijven dit jaar gelijk trekken: 20%. Het publiek van Meccano en Electro in Middelburg heeft de film Abel van Alex van Warmerdam als beste film van 198b gekozen. Hieronder de uitslag: 1. Abel Alex van Warmerdam (68 stemmen); 2. Witness Peter Weir (67 stemmen); 3. Kiss of the spiderwoman Hector Babenco (49 stemmen); 4. Rumble fish F. Ford Coppola (47 stemmen); 5. Wetherby David Hare (46 stemmen). Het geplande vierde Solo-Festival in Goes gaat niet door. Het budget van 75.000 gulden, dat Goes voor podiumvoorstel lingen reserveert, zal vrijwel in z'n geheel, worden besteed aan podiumvoorstellin gen in de Prins van Oranje. Achtergrond van de beslissing van de gemeente is het tegengaan van het teruglopen van het theateraanbod in Goes. Dit seizoen is het aantal voorstellingen in Goes bijna gehal veerd in vergelijking met het vorige. De gemeente ziet meer in een groter aantal geregelde voorstellingen tijdens het seizoen dan veel evenementen gecon centreerd in een paar dagen, zoals bij het Solo Festival. Mede wegens een te klein bezoekersaantal zou de gemeente dit jaar dertigduizend gulden op het Solo Festival hebben moeten toeleggen. Te duur, vindt de gemeente. Waarmee een zelfs landelijk gezien uniek festival verdwijnt. Goes wil ook de subsidies op de koffieconcerten stopzetten. De Stichting Filmtheaters Middelburg wil een avond per week het Meccano-theater verhuren. Overdag was het al langer mogelijk dat organisaties en groepen het theater huurden. Meccano zal te huur zijn op donderdag avond. De belangrijkste doelgroepen zijn personeelsverenigingen, bedrijven (voor presentaties), sportverenigingen, scholen en andere maatschappelijke organisaties. In overleg met de stichting kunnen gegadigden films uitkiezen. De stichting heeft een uitgebreid archief. Daarnaast zijn er op die avond ook kleinschalige muziek- en theaterproducties of lezingen mogelijk. Als de proef bevalt zal in de toekomst het nieuwe Schuttershof theater ook een a vond per week te huur zijn. Voor inlichtingen kan men contact opnemen met de stichting: 01180-35710. inge van der kooij Herenstraat 10. 4331 JT Middelburg 01180-27800 geboren 1842 to Rotterdam opleiding '9b0 1984 AKademie Rotterdam 1964 1965 Akadmie Minerva, Groningen tochnleken schilderen grafische vormgeving werk in koltektte van province Zeeland Een blad uit de Dokumentatie Beeldende Kunstenaars Zeeland 1986 Vrijdag de dertiende februari nam gede puteerde Boersma het eerste exemplaar van de nieuwe documentatie van Zeeuwse kunstenaars in ontvangst. Uitgever is de Zeeuwse Culturele Raad in Middelburg, die met het documentatiemateriaal bij 9aleries, musea, bibliotheken en particu lieren in en buiten de provincie de aandacht op Zeeuwse kunstenaars wil vestigen. Het is een losbladige map, waarin vijftig kunstenaars met elk een blad zijn opge nomen. Van drie kunstenaars, Marinus van Dijke, Cor van Dixhoorn en Ma Samarpan Vanita J. Noest, zijn de sjieke brochures opgenomen die zij van provin ciaal geld mochten laten maken. In deze fraai vormgegeven en op stevig papier 9edrukte brochures zijn ook de enige kleurenfoto's te zien die in de documenta tie voorkomen. Dat is ook meteen de zwakte van de documentatie, het ontbre ken van kleur. Het zal wel een kwestie van geld zijn. Van elke kunstenaar is minstens een foto van recent werk te zien. De foto's zijn over het algemeen goed, de kunstenaars tillen kennelijk wat zwaarder aan hun presenta tie dan enkele jaren geleden toen de foto's nogal eens te wensen overlieten. Willy de Houck liet een groot schilderij fotografe ren met zijn brillende hoord ervoor. Bob Pingen stuurde een atelierfoto op. Een tafel vol schilderspullen voor twee doe ken, die overigens toch niet in zwart-wit zijn te vangen. Maar zij vormen een uitzondering. Vormgeefster van zowel brochures als documentatiebladen is Inge van der Kooij uit Middelburg. De bladen zitten in een ringmap, die aangevuld kan worden als eind van het jaar de documentatie van de overige Zeeuwse Kunstenaars gereed is. De map is te bestellen bij de Zeeuwse Culturele Raad, Dam 31/Postbus 407, 4330 AK Middelburg.

Mooie moeite / Uitblad voor Zeeland | 1986 | | pagina 20