muziek Het Nederlands Kamerkoor Marjol Flore Nigel Ogden Laurens van Rooyen Ronald Brautigam Willem Vermandere The Come Down Ramses Shaffy muziek <t Kliekske Big Band Festival Het Demian Kwintet 46 47 Concertzaal Middelburg, 13 maart Onder leiding van William Christie laat het kamerkoor in Middelburg nu werken ho ren van Sweelinck en zijn Franse navol gers Lully, Charpentier en Goudimel. In het vorige programma kwamen Bach, Mozart, Debussy, Jarreau en Porter aan bod. (In Mooie Moeite februari staat een interview met artistiek adviseur en bas van het koor Harry van der Kamp). In Middel burg volgt nog één concert van het Nederlands Kamerkoor op zaterdag 2 mei, dan onder leiding van Uwe Gronostay. Lunchcafé Goes, 15 maart Ten voeten uit. Dat is de titel van Marjols lichtvoetige en overwegend Nederlands talige 'café-chantant'. De liedjes zijn on der meer van Jaques Brei, Edith Piaff en Sophie Tucker. Een korte karakteristiek van Marjol Flore voor degene die haar niet kent: een theaterdier met een volslagen gebrek aan Hollandse nuchterheid die haar hart uit het lijf zingt. Concertzaal Middelburg, 20 maart Een concert op het theaterorgel van populair en licht klassiek gehalte. Ogden is een Brit die al sinds zijn tiende aan theaterorgels verslaafd is. Hij volgde een klassieke orgelopleiding en was als vijf tienjarige al kerkorganist. Hij trad onder meer op voor de BBC t.v., waar hij tevens het programma The organist entertains presenteert. Dorpshuis De Brug Colijnsplaat, 29 maart Een koffieconcert van de meester in sfeermuziek. Hij speelt even gemakkelijk The Beatles als Bach op zijn piano. U kunt dan ook populaire klassieken en lichte muziek verwachten. Zuidlandtheater Terneuzen, 11 maart Een van de grote pianotalenten uit Nederland. Brautigam wordt ook door de internationale pers als een grote gezien. In het Zuidlandtheater geeft hij een romantisch concert met werken van Haydn, Schubert en Rachmaninov. Dorpshuis Rilland, 7 maart De wijze man uit de Vlaamse Westhoek heeft weer een nieuw programma ge maakt, dat wat Zeeland betreft voor het eerst in Rilland te zien is. Zo gezeid, zo gezongen heet het. In België werd het overal, zoals zijn vorige programma's, warm onthaald. Het Vrije Waasland schreef bijvoorbeeld: 'Willem is een virtuoos in het bespelen van zijn publiek. De glimlach of de ontroering zijn nooit ver weg. En steeds gedragen door een bij momenten sublieme instru mentale achtergrond.' De muziek wordt verzorgd door zijn vier vaste muzikanten. Een van z'n nieuwe liedjes heet Requiem. Een fragment: Als 'k mijnen tocht deur het tranendal stake en word geroepen bie de groten baas als ik zogezeid mijn pupe krake en mijne latsten asen uit blaas komt mijnen uitvaart dan nie bederven als ik mijn karre de gracht in duw of proper gezeid als ik zal sterven als 'k dus goed mijn sjiek uitspuw Bespaar mie dan d'onoprechte gebeden de groene kransen van plastiek de sukkel is al ne keer overleden anders wird ie hier nog doodziek 't is 't hopen van hocus pocus vobiscum dat ie mag vinden wat dat ie zocht reguiescat in secula seculorum muziek en zang op zijne latsten tocht (voorprogramma The Fuzztones) 't Beest Goes, 7 maart Na twee jaar als driemansgroep te hebben opgetreden, versterkte The Come Down zich met een gitarist, wat de zanger/gita rist Ronald Visser de mogelijkheid biedt nu ook op het orgel te spelen. Muziek uit het begin van de jaren zestig, de verder ontwikkelde rock, dat kunnen bezoekers verwachten. De groep denkt erover een lp op te nemen en uit te laten brengen via het legendarische Kelt Label, dat ook andere op die muziek georiënteerde groepen als Lee Zazous, The Otherside, The Lubbers zal uitbrengen. Den Hoekzak Oostburg, 28 maart Weer eens een solo-programma van Ramses Shaffy. Bekende liedjes, maar ook een groot aantal nieuwe. Zoals gebruikelijk verhalende teksten van Ram ses' eigen leven; elk nieuw programma is een nieuw dagboek, zou je kunnen zeggen. Dorpshuis Schore, 27 maart in het Dorpshuis in Schore laat deze populaire volksdansgroep uit Vlaanderen onder meer liederen en instrumantale nummers horen in het teken van kerst, nieuwjaar en driekoningen, zoals ze die op de plaat Om de Jaarwende hebben gezet. De titel van het programma luidt In Volle Bloei, naar de achtste elpee die van 't Kliekske verscheen. Het viertal speelt inmiddels al 18 jaar samen en heeft in die periode een groot aantal volksmelodieën verzameld en een uitgebreid instrumenta rium opgebouwd naar originele voorbeel den. Wat de instrumenten betreft, het zijn er inmiddels zo'n dertig, variërend van een simpel rietfluitje tot de hommel en de blazeveer en de rommelpot tot de draai lier. Herman de Wit is de man die met veel kennis van zaken de herkomst van de instrumenten voor het publiek verduide lijkt en, indien bekend, van de liedjes. Na afloop van het concert geeft 't Kliekske de mensen altijd de gelegenheid de instru menten nader te bekijken. De Stenge Heinkenszand, 7 maart Zes bands doen mee aan dit vierde festival dat De Stenge steeds in het vroege voorjaar organiseert. De Big Band van de Muziekschool Bergen op Zoom opent het om 14.30 uur. Daarna treden achtereen volgens 's middags op de Pink Band uit leper (België) en de Big Band van de Muziekschool West-Friesland in Hoorn. Van ongeveer 18.00-20.00 uur is het pau ze. Deze tijd gebruiken leden van alle zes bands om een stuk in te studeren van Ron Pat, verbonden aan de Muziekschool in Bergen op Zoom. De super big band speelt de compositie om 20.00 uur. Op vorige festivals was een dergelijke instuif band een groot succes. Na deze uitvoe ring volgen optredens van The Ever greens, opnieuw de Belgische Pink Band, The Soundsationals uit Bergen op Zoom, opnieuw de Bergense Muziekschool en tot slot The Orpheans uit Goes. Het festival eindigt rond 01.00 uur. Wat de muziek betreft: er worden voorna melijk stukken gespeeld uit de big band traditie, zoals van Glenn Miller, Count Basie, James Last. foyer Mondragon Zierikzee, 27 maart Het kwintet, bestaande uit Jan Paul Tave- nier, Nelleke Scholten, Julie Barnes, Mat- thijs Bunschoten en Maarten Mostert, legt zich sinds de oprichting in 1979toe op het repertoire voor strijkkwintet. Daartoe be horen de bekende kwintetten van Mozart, Brahms, Brückner en Dvorék, maar ook minder bekende composities uit de perio de 1770 tot nu. Er zijn inmiddels zes kwintetten speciaal voor het Demian Kwintet geschreven. Die staan in Middel burg overigens niet op het programma. Baar zullen kwintetten van Mozart en Schubert worden gespeeld, respectieve- Üjk het Strijkkwintet in g kl.t. KV 516 en het Strijkkwintet in Cgr.t. op. 163. Het Demian Kwintet. Foto Robert Schlingeman Willen Vermandere 't Kliekske

Mooie moeite / Uitblad voor Zeeland | 1986 | | pagina 24