Wit geef ie'iiwiendin die dies ol v.FILM> Detheaterbon. Daar krijg je altijd applaus voor. film film Rotterdamse films in Middelburg Peggy Sue got married v The Mosquito Coast Een groot aantal films van het 16e Rotterdamse Filmfestival zal de komende maand te zien zijn in de Middelburgse filmtheaters. In ieder geval de volgende films: Max mon amour (1986) van Nagishi Oshima met Charlotte Rampling. Drie hoeksverhouding tussen man, vrouw en chimpansee. Thérèse van Alain Cavalier over een jong meisje dat non wordt. Gedurende haar korte kloosterleven heeft Thérèse veel te verduren, zoals de dood van haar vader, het gebrek aan begrip van haar omgeving, haar ziekte. Op 24-jarige leeftijd sterft zij aan tuberculose. Sid and Nancy van Alex Cox - over Sid Vicious, zanger van de groep The Sex Pistols en zijn vriendin Nancy Spungen. Genesis van Mrinal Sen. Twee mannen wonen aan de rand van de woestijn. Hun bestaan is hard. Vrouw op de vlucht voor haar verleden besluit bij de mannen te gaan wonen. Vrouw wordt zwanger, jaloezie tussen mannen groeit. Zo ook de bedreiging van buitenaf. Nog eenmaal verenigen de twee mannen zich tegen gemeenschappelijke vijand. Kwaad sluipt toch binnen, in het hart van de mens. Son of the north east. Van Kounavudhi over de lotgevallen van een familie uit een dorpje in Thailand. Blue Velvet van David Lynch. Een verontruste en soms vernietigende kijk op het leven in een gewone Amerikaanse stad. Peggy Sue got married door Francis Ford Coppola. Kathleen Turner en Barry Millar spelen de hoofdrol len. Het is het verhaal van Peggy Sue Bodell, een vrouw van begin veertig die door een diep dal gaat. Tijdens een high school-reunie waarin ze verkozen wordt tot 'promqueen' raakt ze buiten westen en ontwaakt ze in de ziekenboeg van de school. Echter 25 jaar terug in de tijd en wel in 1960. Evenals de film Back to the future een sprong terug in de tijd. In deze tijd leidt ze echter nu niet bepaald een zorgeloos bestaan: haar huwelijk staat namelijk op springen. Toegerust met al haar kennis over haar eigen toekomst, besluit ze te proberen haar eigen leven te beïnvloeden. De film is in de eerste plaats een romantische, nostalgische film waar in de sfeer van het begin van de jaren zestig goed tot uitdrukking komt. De titelsong is van Buddy Holly. Theaterbonnen zijn verkrijgbaar a f 10,00, f 15,00 en f 25,00 en inleverbaar bij alle theaters in geheel Nederland. Theaterbonnen zijn te koop bij: Uit-Verkooppunt, Stadhuisstraat 2, Middelburg Culturele Raad, Badhuisstraat 104, Vlissingen Stadskantoor, Oostsingel 2, Goes VVV, Haven park 29, Zierikzee Sleepwalk van Sara Driver. Vrouw die een mysterieus Chinees manuscript vertaalt, heeft nachtmerrie-achtige belevenissen. True Stories van David Byrne. Debuutfilm van zanger van de groep Talking Heads, een rondrit langs bizarre alledaagse leven van de 'doorsnee' Amerikaan in Texas. That's life van Blake Edwards. Kostelijke familiefilm met Jack Lemmon en Julie Andrews. Aroom with a view van James Ivory. Naar de roman van E.M.Forster. Verder zeer waarschijnlijk een aantal films uit Rusland, China en mogelijkTunesiëen Egypte. Zie voor uitgebreide filmbeschrij vingen de komende Mooie Moeites. Verwacht in Electro/Meccano. Peggy Sue got married werd gemaakt idvertentie mw') r\ The Mosquito Coast Verwacht in Electro/Meccano Regie: Peter Weir met Harrison Ford. Al een aantal jaren geleden zou de Australische regisseur Peter Weir zijn Amerikaanse debuut maken met de film The Mosquito Coast naar het boek van Paul Theroux. Het project kwam echter niet van de grond, omdat de filmmaat schappijen er niet veel in zagen. Om de tijd te overbruggen maakte Weir de film Witness, met in de hoofdrollen Harrison Ford en Kelly McGilles. De film werd een groot succes en stelde Weir in staat om The Mosquito Coast te verfilmen, weder om met een zeer moeilijke rol voor Harrison Ford. Het relaas van Allie Fox, hoofdpersoon in The Mosquito Coast ligt in het verlengde van die van de Griekse traditie, van bepaalde opera's en van Shakespeares Macbeth en Othello. Allie Fox is een zeer begaafd soort Willie Wortel. Als opstandi ge vrijdenker gaat hij hevig tekeer tegen de decadente Amerikaanse plastic cul tuur. Wanneer hij een uitvinding doet die hij als een doorbraak beschouwt - een machine die met behulp van vuur ijs kan maken - en niemand interesse toont, vertrekt hij halsoverkop met vrouw en kinderen naar een afgelegen eiland in de Cariben, de Mosquito Coast. Daar wil Allie Fox een nieuw paradijs creëren. Hij heeft het charisma om te leiden en zijn familie, vrouw, tweelingdochters en twee zoons, van wie de oudste als verteller in de film functioneert, volgen hem onvoorwaarde lijk in zijn missie. Fox bouwt een verloederde nederzetting om in een welvarende gemeenschap. De kiemen voor de ondergang van deze idyllisch levende commune zijn reeds aanwezig in de enorme ijsfabriek - symbool van de westerse technologische overmoed - die Fox midden in de jungle heeft neergepoot.

Mooie moeite / Uitblad voor Zeeland | 1986 | | pagina 25