:dodd doorbraak dodd VREEMDE GASTEN Scène 6 (fragment) 'heater Dodd speelt 'reemde Gasten als ry-out in: 'estzaktheater VI is- ingen, 25 feb. 14,30; )orpshuis Kruiningen mrt. 14.00 uur; De [lomp Overzande, 3 irt. 14.00 uur; De lavelaar Amsterdam, mrt. 14.00 uur; Oost- urg (tijd en plaats og niet bekend), 7 irt.; Zuidlandtheater erneuzen, 28 mrt. 4.00 uur. remière: chouwburg Middel- urg,4april, 14.30uur. ito's Ed Reebergen Aan de muziek die het einde van de beschreven scène inluidde, is Dies Ie Dues stijl overigens zeer herkenbaar. De instrumenten zijn trompet, f|Ujt dwarsfluit, saxofoon en piano. Het is de tweede maai dat Le Due voor DoDD componeert. Eerder maakte hij muziek voor Slome van Boomen, maar dat wa$ alleen op een bandje te horen. Nieuw in het stuk is ook de acrobatiek. Het gooi-en smijtwerk moet er echt uitzien en natuurlijk zonder ongelukken geschieden. Het viertal neemt wekelijks les om het lichaam zo soepel te krijgen dat dat ook werkelijk lukt. Uit dit alles blijkt dat DoDD steeds professioneler gaat draaien. De provincie beloont dat door de groep waar mogelijk te steunen. In de praktijk betekent't dat de provincie de voorbereidingskosten van een productie betaalt. Daarvan kan onder meer een regisseur bekostigd worden, de decors, muziek, kostuums. De mensen zelf, dat zijn behalve de vier spelers de technische assistente Marijke Pronk en kostuummaakster Carla van Hoek, worden niet betaald. 'Wij zitten allemaal in de bijstand', verduide lijkt Rens Schot. 'We spelen 130è 140 voorstellingen per jaar, 80 op scholen en de rest in zalen in heel Nederland. De opbrengst is te gering om van te leven. Die inkomsten worden in mindering gebracht op de bijstand.' DoDD meent dat dit het jaar van de waarheid wordt. Of de groep breekt door en gaat tot de erkend goede kindertheaters in Nederland behoren of DoDD valt terug naar een regionaal bekend groepje. De grote test is het optreden op het Jeugdtheaterfestival in Den Bosch op 10 april. Daar is de hele vaderlandse pers aanwezig en DoDD heeft met een vrij succes volle voorstelling van Slome van Boomen vorig jaar de nieuwsgierigheid gewekt. De in het artikel beschreven slotscène bestaat uit twee delen, waarvan het laatste voornamelijk beeldend is. Hierbij de letterlijke tekst van het eerste deel. Sachs Klaviera Sachs Piston Floor Piston Sachs Klaviera Sachs Piston Klaviera Sachs Piston Klaviera Sachs Piston Floor Sachs Piston Klaviera Piston Sachs Floor Sachs Piston Klaviera Sachs Floor Sachs Floor Floor Sachs Klaviera Sachs Floor Sachs Piston Sachs Piston Klaviera Sachs Floor Sachs Klaviera Piston Sachs Floor Sachs Floor Piston Klaviera Sachs Floor Sachs Floor Sachs Floor Piston Floor Sachs Floor Sachs Floor Sachs Wachtwoord A Bri Koos! Koos? Haikiwoe. Haikiwee. Haikiwie? Wie is dat? Een indringer? Een pottenkijker! Wat moet jij hier, Floor! 't Is hier ten strengste verboden. Artikel 10! Wie niet weg is, is gezien. Wat doe jij hier? Ik? Deze plek is van ons. Van onze club. Onze geheime club van drie. Jij mag hier helemaal niet komen. Heb jij de borden niet gezien? Verboden.... Voor.... Floor! Nou, ik ben al weg. Un moment. Just a moment. Niet zo snel. Wij zijn de club van drie. De geheime club. Dat weet ik nou wel. En weet jij wat geheim betekent? Ja, ik ben niet gek. Ja, ik ben niet gek. Dat betekent dat niemand het weet! Niemand? En wat is er nu gebeurd? Ik zou het niet weten. Denk eens na, Floor. De club is niet geheim meer. Want jij weet het. Jij hebt ons gezien. O jee, wat nu? Weet jij niks, Floor? Ik hou mijn mond wel. Ik zeg het tegen niemand. Onvoldoende. Niet genoeg. Want als jij je lieve mondje voorbijpraat.... Per ongeluk. Wat dan? Jij moet óok lid worden! Logisch. Exact. Precies. Voilé! Oké. Ik ben lid. Dóéag! Dat gaat zo maar niet. De belofte! Zeg na: hierbij beloof ik.... Hierbij beloof ik.... Dat ik de club van drie.... Dat ik de club van drie.... De club van vier! De club van vier.... Trouw zal dienen.... Trouw zal dienen.... Zonder zure gezichten.... Zonder zure gezichten.... En zonder tegenstribbelen. Floor En zonder tegenstribbelen.... Piston Klaar! Sachs Punt twee. Piston Je handtekening. Floor Oh, heb ik niet. Piston Dan maken wij er een. Floor Da's goed. Geef maar een potlood. Sachs Nee. Floor Balpen? Klaviera Nee. Floor Viltstift? Piston Nooit. Floor NeeMet bloed? 7

Mooie moeite / Uitblad voor Zeeland | 1986 | | pagina 4