muziek Koffieconcert Renee Kartodirdjo en Frenk Casteleyn De Hoofdstad Operette Pianorecital Martijn van den Hoek Het Amati Trio 30 fflfflaprll muziek; Ben Gerritsen Jazzquartet Blokfluitrecital Frans Brüggen Het Zeeuws Orkest Chicago Blues Festival Christelijke Oratorium Vereniging Goes Renee Kartodlrdjo en Frenk Casteleyn: Spaans concert Lunchcafé Stadhuis Goes: KOFFIECONCERT Renee Kartodlrdjo Frenk Casteleyn sopraan en gitaar zon 6 april, 12.00 uur Schouwburg Middelburg: DE HOOFDSTAD OPERETTE brengt Der Graf von Luxem burg van Franz Lehar wo 9 april, 20.00 uur do 10 april, 20.00 uur Concertzaal Zierikzee: DE HOOFDSTAD OPERETTE brengt Der Graf von Luxem burg van Franz Lehar vrij 11 april, 20.00 uur Prins van Oranje Goes: DE HOOFDSTAD OPERETTE brengt Der Graf von Luxemburg van Franz Lehar zat 12 april, 20.00 uur Concertzaal Middelburg: PIANORECITAL MARTIJN VAN DEN HOEK -zat 12 april, 20.00 uur Foyer Mondragon Zierikzee: HET AMATI TRIO vrij 18 april, 20.00 uur Het operettegezel schap uit Der Graf von Luxemburg Foto Frlts Gerritsen De sopraan Renée Kartodirdjo studeerde schoolmu ziek en solozang aan het Brabants Conservatorium te Tilburg. Zij houdt zich veel bezig met het uitvoeren van oude muziek in ensemblevorm. In verband hier mee volgde zij cursussen in Engeland en Frankrijk. Als zangdocente is ze verbonden aan de Goirlese muziekschool. Sinds ze haar medewerking ver leende aan het examen van Frenk Casteleyn, heeft ze een speciale passie opgevat voor het Spaanse lied. Frenk Casteleyn, geboren te Goes, studeerde gitaar aan het Brabants Conservatorium te Tilburg als leer ling* van Tom Burmanje. Deze opleiding voltooide hij met het behalen van het diploma 'uitvoerend musi cus'. Hij volgde interpretatiecursussen in België en Frankrijk. Naast het repertoire voor gitaar solo besteedt hij veel aandacht aan kamermuziek. Tevens is hij gitaardocent aan de muziekschool in Baarle- Hertog. In het Goese Lunchcafé brengt hettweetal composi ties van Fernando Sor, Isaac Albéniz, Enrique Gra- nados, Joaquin Rodriogo en Manuel de Falla, een Spaans concert kortom. Operette is bij uitstek de verbeelding van de illusie. Het leven is een lieve lust, alle aanleiding in liederen uit te barsten, danspasjes te doen en te omhelzen, lief te hebben. Liefdesperikelen zorgen soms voor i wat lichte bewolking, maar het eindigt altijd meteen volkomen blauwe hemel. Zo ook bij Der Graf von Luxemburg van Franz Léhar. De Hoofdstad Operette zet de traditie van oogverblindende pracht en praal in decors, kostuums en aankleding voort. Frits van der Waa constateert in de Volkskrant dat dat kenne lijk zwaarder weegt dan een zwabberende noot hier en daar. Als solisten treden op: Tom Hofman, Marga de Boer, Anita Heins, Jacco van Renesse, Antoni Wink e.a. Martijn van den Hoek, die enkele maanden per jaar in Wenen woont en werkt, studeerde aan het conserva torium van zijn geboorteplaats Rotterdam bij Gert van der Steen en Istvan Hadju. Tevens studeerde hij compositie bij Theo Loevendie. In de daarop vol gende periode studeerde hij achtereenvolgens in Moskou, Boedapest en Weimar. Hij zette zijn studie voort in New York bij Joseff Raieff, één van de nog in leven zijnde leerlingen van Alexander Siloti (leerling van Franz Liszt) en bij professor Eugene List. In 1977 won Martijn van den Hoek de eerste prijs van het Nationaal Interconservatoriaal Pianoconcours. In 1978 verwierf hij de Prix d'Excellence alsmede de Goethe Prijs. In 1979 werd hij toegelaten tot de stu die voor de Nederlandse Muziekprijs. Martijn van den Hoek trad vele malen, zowel solis tisch als met orkest, op in binnen- en buitenland, in april 1984 als solist met het Concertgebouworkest. Martijn speelt werken van Bach, Mozart en Schu mann. Het trio bestaat uit Jacques Holtman (viool), Gerrit Oldeman (alt-viool) en Marien van Staalen (cello). Jacques Holtman studeerde aan het Amsterdams Conservatorium en ontving daar de Prix d'Excel lence. Hij was concertmeester bij het Amsterdams Philharmonisch Orkest en vervolgens bij het Rotter dams Philharmonisch Orkest. Met het Amati Kwar tet, waarvan hij de oprichter was, heeft hij een aantal jaren geleden het Muziekconcours in Colmar gewonnen. Hij trad vele malen op in binnen- en buitenland. Gerrit Oldeman is geboren in 1943 te Zeist. Na zijn gymnasium opleiding studeerde hij aan het Brabants Conservatorium bij Erwin Schiffer. In 1971 kreeg hij £je prix d'Excellence als eerste altviolist in Neder land. Sinds 1970 is hij solo-altist. Hij treedt veel op met het Rotterdams Philharmonisch Orkest, o.a. in Engeland en Hong Kong. Marien van Staalen studeerde aan het Sweelinck Conservatorium te Amsterdam bij Jean Decroos. In 1974 werd hij onderscheiden met Eugène Calkoen- prijs en in 1978 werd hem de Johan Wagenaarpremie toegekend. Sinds 1977 is Marien van Staalen eerste solo-cellist van het Rotterdams Philharmonisch Orkest. Onlangs werd zijn eerste grammafoonplaat, met werken van Rachmaninoff, uitgebracht door rCA. Hij bespeelt een Italiaanse violoncello, die in 1728 werd gebouwd door David Tecchler. Het trio speelt composities van Mozart en Schubert. Het Ben Gerritsen Quartet werd in 1982 opgericht en nam dat jaar meteen ook een plaat op: Inside Rumours. Even voorstellen. Ben Gerritsen is autodidact op vibrafoon en marimba. Hij studeerde slagwerk aan het conserva torium, schrijft voor dit quartet de muziek en schreef ook muziek voor films. Hij speelde met verschillende musici in diverse bezettingen op festivals en werkte mee aan radioprogramma's. Rob van den Broeck speelt naast piano tevens syn thesizer. Op het gebied van de jazz is hij autodidact. Zijn stijl is een synthese van bob, latin en rock. Hij speelde in verschillende combinaties op jazzfestivals in binnen- en buitenland. Daarnaast heeft hij aan meerdere plaatopnamen mee gewerkt. Verder is hij actief als componist/arrangeur. Harry Emmery neemt zowel de contrabas als de bas gitaar voor zijn rekening. Via diverse popgroepen is hij na zijn conservatorium in de jazzmuziek beland. Tegenwoordig is hij een veel gevraagd bassist voor radio, t.v. en studiowerk. Henk Zomer neemt als drummer in Nederland een bijzondere plaats in vanwege zijn zeer eigen stijl. Al op jonge leeftijd speelde hij bij succesvolle groepen waarmee ook platen zijn gemaakt. Tevens speelde hij met een groot aantal buitenlandse en binnen landse musici samen. Frans Brüggen wordt thans algemeen beschouwd als de meest briljante vertegenwoordiger van zijn instrument in de wereld. Op achttienjarige leeftijd voltooide hij zijn gymnasiumstudie en de opleiding aan het muzieklyceum van Amsterdam voor het hoofdvak blokfluit. Na enkele jaren musicologie te hebben gestudeerd aan de Gemeente Universiteit van Amsterdam, en daarnaast dwarsfluit, bleek al snel dat zijn carrière voornamelijk die van blokfluitist zou worden. Hij treedt veelvuldig op in binnen- en buitenland. Er zijn meer dan honderd grammafoonplaten versche nen met het spel van Frans Brüggen, met ongeveer het gehele belangrijke 18de-eeuwse solo-repertoire voor blokfluit. Bovendien heeft hij menig componist (o.a. Berio, Shinohara, Andriessen, de Leeuw) ertoe weten te inspireren werken voor zijn instrument te schrijven, terwijl hijzelf regelmatig uitgaven van 18de- en 20ste-eeuwse blokfluitmuziek redigeert. Gedurende de laatste jaren vervulde Frans Brüggen Jevens tijdelijke leeropdrachten aan enkele Ameri kaanse universiteiten (Harvard, Berkeley). Frans Brüg- 9en is oprichter en dirigent van het Orkest van de '8de eeuw, een orkest dat zich bezighoudt met Meesterwerken uit de 18de eeuw. John Mad Dog Watklns, Jonge blues generatie In Middelburg fluit Brüggen onder meer composities van Telemann, Ortiz en Bassano. Het Zeeuws Orkest onder leiding van Louis Stotijn geeft samen met het Belgische koor Tonadissimo twee concerten op Walcheren. Het koor, afkomstig uit Oostende, heeft internationaal een goede naam. Onder leiding van Aimée Thonon werd opgetreden in vele West- en Oost-Europese landen. Er zal louter Franse muziek zijn te horen op de geza- melijke concertenreeks. Het programma vermeldt Masque et Bergamasques van Fauré, Trois Noctur nes van Debussy en Psyché van Oésar Frank. Uit Chicago komt een aantal bluesartiesten regelma tig voor een toernee naar Europa. Op het blues festival zijn optredens te verwachten van Jimmy Johnson, John Mad Dog Watkins en de ritmesectie Jene Pickett, Larry Exum en Fred Grady. Zanger gitarist Jimmy Johnson is al jarenlang een topper in het Chicago blues circuit. Tijdens het voor een gehoor van 40.000 mensen gehouden Chicago Blues Festival 1984 was hij met zijn band het absolute hoogtepunt, staat er vermeld in het persbericht van de organisator van de toernee. Diezelfde band is in Souburg ook aan het werk. van John Mad Dog Wat kins valt te zeggen dat hij tijdens het North Sea Jazz Festival 1983 voor het eerst in Europa was en tot de jonge generatie blueszangers behoort. Het 99 leden tellende koor onder leiding van Izaak Ruissen koos als locatie voor de jaarlijks uitvoering de Grote Kerk van Goes, omdat mag worden ver wacht dat Bachs Grote Orgelmis op het monumen- Concertzaal Middelburg: KOFFIECONCERT BEN GERRITSEN JAZZQUARTET zon 20 april, 11.30 uur Concertzaal Middelburg: BLOKFLUITRECITAL FRANS BRÜGGEN zat 26 april, 20.00 uur St. Jacobskerk Vlissingen: HET ZEEUWS ORKEST zat 26 april, 20.00 uur Concertzaal Middelburg: HET ZEEUWS ORKEST zon 27 april, 14.15 uur De Zwaan Souburg: CHICAGO BLUES FESTIVAL m.m.v. de Chicago Blues Ambassadors wo 30 april, 20.30 uur Grote Kerk Goes: CHR. ORATORIUM VERENIGING GOES o.l.v. Izaak Ruissen zat 26 april, 20.00 uur april 31

Mooie moeite / Uitblad voor Zeeland | 1986 | | pagina 17