EEN EXTRA DIK ZOMERNUMMER inhoud mooie moeite^1 mooie moeite ORGANISATOREN Naar de zomer toe worden de programma's in schouwburgen, concertzalen, jongeren centra dunner. Daarom hebben wij besloten in de maanden juli en augustus geen mooie moeite uit te brengen en het aantal nummers per jaar op tien te houden. Wel kunt u een extra dik zomernummer verwachten met informatie over de festivals, kunstbeurs en andere zaken die mensen van het strand weghouden. Het gevolg is wel dat de regelmaat in verschijning van mooie moeite, steeds vóór de vijfde van de maand, in de zomer niet wordt voortgezet. Het mei-nummer komt nog wel op het gebruikelijke tijdstip, maar zal informatie bevatten over evenementen tot en met half juni. Half juni komt dan het zomernummer dat de periode tot en met augustus zal dekken. In september, met de aanvang van het nieuwe seizoen, verschijnt mooie moeite weer op het gebruikelijke tijdstip. De eerste festivals dienen zich overigens al in mei aan: Jazzfestival in Middelburg, het Solofestival in Goes, een Jazzfestival in Terneuzen, maar het zal geen gevolgen hebben voor de dikte van het mei-nummer. De vele festivals in de zomer zullen meer pagina's vergen; het ziet er naar uit dat het een dubbelnummer gaat worden. In het zomernummer wordt uitgebreid aandacht besteed aan het Festival Nieuwe Muziek (eind juni en begin juli) in Middelburg, de Kunstbeurs in Vlissingen (laatste week juli), de Boulevard of Broken Dreams en het Straatfestival in Vlissingen, orgelconcerten en andere evenementen. Het zomernummer zal in een grotere oplage worden verspreid, omdat de inhoud ook interessant is voor de mensen die Zeeland in de vakantie aandoen. En wat kost dat dikke nummer onze abonnees en de kopers van losse nummers? Niets extra's: de abonnee krijgt mooie moeite thuis voor hetzelfde geld en de losse verkoop doet gewoon vier gulden, zoals altijd. Wij houden van onze lezers. de redactie flRPfi april mooie moeite Jozef van den Berg maakt theater in een schuchtere stijl, aan gene zijde van cynisme en hardheid. Alex van Warmerdam toont in zijn eerste film 'filmisch talent en een goed ontwikkeld stijl gevoel'. Albert Kok sprak met de maker van Abel en hoofdrolspeler Henri Garcin Een weekendje Britse films in Terneuzen. Wat is er Brits aan Britse films? Omdat ze zo schreeuwt en steeds over het toneel rent, klinkt het niet echt mooi. Texacala Jones is een door getripte country zangeres, maar ze zorgt met haar Horseheads altijd voor spektakel 'dood kwarregat, ongetrooste weidierendrink- put, vlek van herkomst Driewegen Jacques Hamelink komt in zijn nieuwste dichtbundel dicht bij huis. 'Ik heb een ontiegelijke neiging tot esthetiek: ongelofelijk diep zit dat in mijn persoon.' Cees de Valk exposeert in het BKR-centrum Middel burg drieluiken in eenheid met beeldjes. Je moet proberen uit te vinden tot hoever je bij het publiek kan gaan, vindt vibrafonist Ben Gerritsen. Met zijn jazzkwartet wijst hij concessies in zijn muziek af. Een interview. Solo Festival, Slibboekjes, kunstsponsoring in Zeeland, kortom: nieuws Theater Muziek Dans Film Tentoonstellingen Jeugd Data van evenementen Agenda Kortingsbon Jozef van den Berg Adressen 7 10 12 14 18 21 23 27 30 34 36 40 43 44 45 46 55 il 3 m die vermelding van hun evenementen in mooie moeite van belang vinden, moeten voor het per 1 mei verschijnende nummer programmagegevens doorgeven over de periode 1 mei tot en met de derde week van juni. Om zeker te kunnen zijn van plaatsing is het noodzakelijk dat de gegevens voor 8 april binnen zijn. Gegevens voor het zomer nummer zijn welkom tot 21 mei. Maar altijd geldt: hoe eerder hoe beter. mooie moeite nummer 2, februari 1986 maandelijks kunstmagazine voor zeeland, verschijnt tien keer per jaar in opdracht van de stichting kunstpromotie zeeland, postbus 303, 4330 ah middelburg redactie: ad de jong medewerkers: marian buijs, albert kok, jean quist jr. thea everaers. redactieadres: molendijk 46, 4339 ad nw.- en st. joosland 01182-2741 of 01180-26043 informatie en agenda-gegevens moeten uiterlijk de vijfde voor de maand van verschijning bij de redactie binnen zijn. een abonnement kost dertig gulden per jaar. abonnee worden is simpel: stort dertig gulden op postgiro 26 41 959 ten name van mooie moeite, postbus 303, 4330 ah middelburg adreswijzigingen gaarne tijdig doorgeven via de postbus. advertenties moeten uiterlijk de eerste van de maand voor verschijning binnen zijn bij het redactie-adres. Commercieel medewerker Luc Markies, 01184-16588 vormgeving: trudi warns reproductie: jo jobse drukwerk: drukkerij zoeteweij yerseke copyright: uitgeverij het loon van de moeite i.o.

Mooie moeite / Uitblad voor Zeeland | 1986 | | pagina 3