IK BEN MIJN HELE LEVEN NOG NERGENS BANG VOOR GEWEEST f Het is verschrikkelijk wat ze doen, ze zeggen dat ze muziek maken, hele snelle country rock. Nou neem dan vooral je oom mee, die alles van country-sterren als Hank Williams en Chip Taylor weet. Je kunt de goede man na afloop bij het gekkenhuis afleveren want hij gaat helemaal uit zijn dak. 'Muziek?' zal hij stamelen, 'Muziek?' Het lijkt wel een zaag- fabriek. En noemt dat meisje zich zangeres? Ze was helemaal dronken en lag maar op de grond te rollen en te krijsen, is dat kind soms epileptisch?' tex the horseheads 12 mPflapnl tex the horseheads bang? Marjoke Roorda blondie fanclub Vroeger heette Tex: Linda Jones en had ze verkering met de voorzitter van de Blondie fanclub. Samen met deze fanclubvoorzitter richtte ze een bandje op: de eerste Horseheads. Linda werd de zangeres en haar vriendje, Jeffrey Lee Pierce (ja, ja, die van de Gunclubspeelde gitaar. Natuurlijk kreeg het onstuimige stel op een verschrikkelijke manier ruzie. Vandaar dat de Horseheads in de eerste opstelling al spoedig uit elkaar plofte. Jeffrey Lee Pierce vertrok naar New York, richtte de Gunclub op en maakte met behulp van zijn grote idool een plaat. Bij een paar liedjes zong Blondie zelfs mee. Thuis in L.A. zat Linda, die nu Texacala heette, niet bij de pakken neer. Er lopen in die stad altijd wel woeste muzikanten in het wild rond, zodat de Horseheads spoedig California weer onveilig maak ten. De nieuwe Horseheads waren drie jongens met veelzeggende bijna dreigende namen. De gitarist is Mike Martt, die vroeger zijn eigen band Funeral had. De drummer heet Rock Vodka, en drumde vroegerin Funeral. En de bassist gaat als Smog Vomit door het leven. Smog speelde vroeger in een groep die Smog Vomit and the Stupid Losers heette. The Horseheads zorgen elk optreden voor een belevenis. Mensen lopen woedend weg of blijven verbijsterd vastgenageld kijken, terwijl ze hun oren afdekken. Anderen vinden het prachtig, dansen wild I voor de geluidsboxen en tracteren de zangeres en naar band op liters bier en whiskey, ledereen maakt ous wat mee. Het is al regelmatig voorgekomen dat de politie een Ptreden beëindigde wegens geluidsoverlast of nstortingsgevaar omdat er een grote meute fans op net podium stonden te swingen. Er is dus een flinke ans op rotsooi bij een Horseheads-optreden. Jaxacala vindt het allemaal geweldig. 'Ik ben nJ9*ns bang voor. Ik ben mijn hele leven nog ®r9ens bang voor geweest. Voor mij is optreden net vinr?6n glas water drinken- Het en'ge dat ik echt eng na zijn spinnen of griezelige beesten op de grond. Dan roept mijn zus 'Trap hem dood, ga er op staan'. Ik houd niet van dat stoere gedoe. Maar een podium loop ik zo op. We deden een keer een gratis optreden op de parkeerplaats van een grote supermarkt, ledereen gaf me maar steeds drank. Op een bepaald moment wankelde ik alleen nog maar wat. ledereen klom het toneel op en we hadden verschrikkelijk veel plezier. Toen kwam de politie ook weer om ons te stoppen want er waren klachten uit de buurt. We waren niet netjes genoeg of zo iets.' Van Loretta Lynn en andere country zangeressen heeft ze nog nooit gehoord. Zulke dames zingen stilstaand en vallen nooit om. Tex moet bewegen zegt ze.anders gaan haar voeten slapen. 't Beest Goes: TEX THE HORSEHEADS zat 19 april, 22.00 uur april 13 'Ik zou graag optreden in een kleine bar met een biljarttafel, maar ik wil ook wel spelen bij iets I gigantisch, een groot openluchtfestival of zo. Ik zou in de zevende hemel raken, dan moeten ze de I microfoon wel op een enorme hoge standaard zetten.' Aldus Texacala Jones de Tex van de Horseheads. Tex is een soort doorgetripte country zangeres die j constant op instorten staat. Ze treedt op in gescheurde, zwart geverfde trouwjurken, is vaak onverstaanbaar en wekt de indruk straalbezopen te l zijn. Met de jongens van de band duikt ze van de ene vulgaire pose in de andere. Op zich een aardige, misschien wat opgelegde vertoning, maar er is ook J geluid bij. En dat geluid daar gaat het om. Texacala Jones was gitarist in een paar popgroepjes I waar ze steeds weer ontslagen werd. 'Terecht', zegt t ze nu. 'Ik kan helemaal geen gitaarspelen. Het klopte van geen kant.' Daarom is ze gaan zingen. Dat gaat beter, maar omdat ze zo schreeuwt en steeds over het toneel rent, klinkt het niet echt mooi. De timing is I echter goed. Tex en haar muzikanten maken heldere, hechte I muziek en hebben een degelijke kennis van het basis 1 C&W repertoire, van waaruit hun eigen composities I ontstaan. Soms coveren ze ook R&B nummers, zoals 'Big boss man' van Jimmy Reed. Daar zijn de I meningen notjal verschillend over. Door de manier van optreden en het hele snelle ritme heerst er een sfeer van parodie. Het beste voorbeeld is het met I verdraaide heksenstem gezongen 'Allright, allright, allright, allright'. (Wekelijks te horen in de eindtune I van VPRO's Wilde Wereld-woensdagmiddag 3 minuten voor vijf.)

Mooie moeite / Uitblad voor Zeeland | 1986 | | pagina 8