'GOED VOOR DE KUNSTEN' provinciale subsidie voor mooie moeite inhoud T 2 mm mooie moeite K V v -cy)\NSE BIBL/Qf INFORMATIE over concerten, theater, beeldende kunst enz. voor het zomernummer kan worden ingestuurd tot en met 20 mei. Het nummer verschijnt medio juni en zal informatie geven over de periode tot en met eind augustus. Dan verschijnt het septembernummer en gaat de normale regelmaat weer in. Zonder veel bedenkingen hebben de Zeeuwse staten in de maartvergadering ingestemd met de gevraagde subsidie voor mooie moeite. Het CDA twijfelde wat (Is het blad wel voor de hele provincie? En: Niet zoveel vertrouwen in het beoogde aantal abonnementen), de PvdA was zonder meer voor en D'66 bracht lof in de persoon van A. Dijkwel. Goed voor de kunsten was zijn oordeel. Wel had hij moeite met het salaris van de medewerkers, het minimumloon. We hebben het allemaal kunnen zien, zo ongeveer betoogde Dijkwel, de kwaliteit van het blad komt ver boven de middel maat en die mensen nemen genoegen met het minimumloon. Formeel onjuist. Lijkt wel de welzijnswereld. De betaling moet in overeenstemming zijn met het werk. In de subsidie-aanvraag staat dat het blad stopt als de exploitatie niet sluitend te krijgen is. Ik vind dat hier te zijner tijd over moet worden gepraat. Er zijn meer bladen die niet sluitend draaien. Aldus Dijkwel. Het blad hoopt het niettemin zonder verdere overheidssteun te redden. De provinciale subsidie van 25.000 gulden is bestemd om de aanlooptekorten te dekken in de eerste twee jaar van het bestaan. De subsidie is ongeveer tien procent van de begroting over die periode. Anders gezegd: mooie moeite moet negentig procent van de begroting zelf zien te dekken. Gedeputeerde Boersma, die de aanvraag namens G.S. verdedigde, vindt niet dat tevoren al moet vaststaan of de overheid verdere steun wil verlenen. 'Na twee jaar evalueren we: hoe belangrijk is het voor de Zeeuwse gemeenschap.' Zoals gebruikelijk ging klein christelijk niet mee met het voorstel. Het blad is mens- en godsonterend, zijn NAAM wordt meer malen kwalijk gebruikt, het blad is verwoestend, kwetsend en 'de staten van Zeeland zijn medeverantwoordelijk voor het verspreiden van een dergelijk op een laag peil staand blad.' Niettemin hoopt mooie moeite veel Zeeuwen tot een abonnement te bewegen. Alleen met voldoende abonnees ontstaat er een levensvatbaar blad. Red. mooie moeite mooie moeite 24 Uiteenlopende voorstellingen op het Solo Festival in Goes: Greetje Bijma en Caroline Kaart, Theo Joling en Mar jol Flore, Billy Bragg en Lenny Kuhr 4 Meer moderne jazz op de jazzfestivals in Middelburg en Terneuzen. Jean Quist sprak met de organisatoren en nam twee van de tientallen muzikanten even apart. 13 Buitenlandse critici kozen Pervola in Rotterdam tot de beste buitenlandse film. En Orlow Seunke komt naar Middelburg. Een interview dus met de regisseur. 'Mijn grootste angst is om het publiek tetvervelen' De korte golfjes en de lange deining in de mode. Bespiegelingen van ex-modedocent aan de Arnhemse kunstacademie Elly Lamaker naar aan leiding van de Vlissingse Modedagen 27 De afdeling Middelburg van het Zeeuws Instituut voor Kunstzinnige Vorming laat zien wat de cursisten zoal maakten. En ander nieuws 36 Bonnen 38 Theater 39 Muziek 41 Dans/Films 43 Jeugd 46 Zeefdruk De Geliefden door Vanita J. Noest 48 Tentoonstellingen 50 Wanneer/ Boekentoptien 54 Agenda 55 Adressen, voorverkooppunten, enz. 67 HRflHmei 3 mei mooie moeite nummer 5, mei 1986 maandelijks kunstmagazine voor zeeland, verschijnt tien keer per jaar in opdracht van de stichting kunstpromotie zeeland, postbus 303, 4330 ah middelburg redactie: ad de jong medewerkers: marian buijs, albert kok, jean quist jr. thea everaers. redactieadres: molendijk 46, 4339 ad nw - en st. joosland 01182-2741 of 01180-26043 informatie en agenda-gegevens moeten uiterlijk de vijfde voor de maand van verschijning bij de redactie binnen zijn. een abonnement kost dertig gulden per jaar. abonnee worden is simpel: stort dertig gulden op postgiro 26 41 959 ten name van mooie moeite, postbus 303, 4330 ah middelburg adreswijzigingen gaarne tijdig doorgeven via de postbus. advertenties moeten uiterlijk de eerste van de maand voor verschijning binnen zijn bij het redactie-adres, publiciteit en promotie: Luc Markies kantoor nieuwendijk 15a, Vlissingen, tel. 01184 16588/12145 vormgeving: trudi warns reproductie: jo jobse drukwerk: drukkerij zoeteweij yerseke copyright: uitgeverij het loon van de moeite i.o.

Mooie moeite / Uitblad voor Zeeland | 1986 | | pagina 3