I FESTIVAL JAZZ R IN TREK Op het Middelb van Terneuzen belangstellin vormen. Het zal te ma belangstelling tenslotte altijd de amusements neer. Maar ook bezoekers en b records. Of dat activiteiten als De kroegen spe burg een bela Mogelijk rak van top-40 m De bijna hond lijk alternatie In mei is er in veel jazz te ho van de Middell Terneuzense o zijn gewijd aaijl burgse festival de o en Ne hee a Jazzfestival, maar vooral in dat (verschuiving merkbaar van de ide stijl jazz naar modernere ekend grote rland, waar alles in, in Londen zet y^zzdiscotheken teeds meer ivalSfJaarlijks nieuwe uzié)T komt of door neven- htenplijft nog de vraag, èval mTerneuzen en Middel van de overheersing iets tijdloos horen, rmt dan een aantrekke n. iddelburg in elk geval rak met Hans"Hamelink Scheele van de 'rstvolgende pagina's irna volgt het Middel- Peter Hope Peter Johan Prommel Erika Waardenburg jazzfestival: Solo Festival Goes, woensdag 7 t/m zon dag 11 augustus In Prins van Oranje en 't Beest. Zie voor namen en tijden de agenda. Wijzigingen in het programma zijn mogelijk. Programma blad Is gratis verkrijg baar bij 't Beest, de Prins van Oranje, het Ult-verkooppunt aan de Klokstraat 1 (Nieuwsblad van de Bevelenden) imei The Skids. Na het uiteenvallen van deze band toert Jobson in 1982 geruime tijd met vriend en medemu zikant Bill Nelson. Hij schrijft filmmuziek, schildert, leest poëzie, schrijft de dichtbundel 'A man for all seasons' en is bezig met een boek. En dit is nog maar een greep. Ook neemt hij deel aan videoprojecten en speelt toneel. In 1983 formeert hij zijn nieuwe groep The Armoury Show waarvan vorig jaar de LP Waiting for the flood verscheen. Van Richard Jobson verschenen tot nu toe drie soloplaten, persoonlijke documenten met een ver stilde archaïsche atmosfeer, waarop hij zijn poëzie voordraagt tegen een muzikale achtergrond van Satie, Debussy en Vini Reilly. Richard Jobson weet op deze Ip's de muziek zo naar zich toe te trekken, dat het telkens 'zijn atmosfeer' is, die overheerst. Hoe is zijn poëzie te omschrijven? Vinyl schreef erover: 'Het is poëzie waarin 'de grote sentimenten' niet geschuwd worden. Niks dus intellectueel onder koeld. Maar in de vaak archaïsche pathetiek schuilt een tedere ironie, die juist door Jobsons zo naïef lijkende, en van ontroerend Schots dialekt door spekte voordracht naar buiten komt.' Nóg een poëzieplaat zit er overigens niet in. 'Ik zou niet weten wat ik er verder nog aan toe moest voegen', zegt Jobson. 'Het is bij mij altijd meer theatraal geweest, ik voelde me tijdens een perfor mance vooral acteur. Al die dichters zijn ook nog eens veel meer sociaal bewust dan ik. Ik zou me heel hypocriet voelen wanneer ik dat deed. Natuurlijk voel ik wel een zekere sympathie voor 'links', maar sociaal gezien gaat dat weer helemaal niet op. ik leid niet het soort leven dat in een socialistische staat zou passen.' Ook bij The Armoury Show voelt Jobson zich in de eerste plaats acteur. Peter Hope vestigde zijn naam ais zanger van de Engelse new wave groep The Box die op Pandora '84 zijn Nederlandse debuut maakte. Naar aanleiding van dit concert schreef iemand over Peter Hope: 'Mensen als Beefheart of mark Stewart (Popgroup) zouden koude rillingen krijgen als ze hoorden wat deze man uit z'n strot perst'. Maar ook na The Box heeft Peter Hope zijn sporen verdiend. Hij maakte platen met Richard H. Kirk en David Harrow (de begeleider van Anne Clark), LP's die qua geluid deden denken aan het werk van Cabaret Voltaire en Clock DVA, kortom de Sheffield sound, de echte disco. Peter Hope zal tijdens zijn 'concert for voice and tapes' in Goes een half uur dansmuziek ten gehore brengen. Op achtjarige leeftijd begon de in Curacao geboren Peter Prommel met het slagwerk. Daarop volgde het Amsterdamse conservatorium en verdere scholing. Hij is thuis in de klassieke muziek, jazz en pop. De marimba is een van zijn favoriete instrumenten. Zijn samenwerking met verschillende componisten heeft geleid tot een aantal composities voor marimba. Onder meer trad Peter Prommel op met het Concert gebouworkest en vaak is hij solist bij de Slagwerk groep Amsterdam. Twee jaar gelden werd hij docent aan het Sweelinck Conservatorium in Amsterdam. Richard Jobson ...poëtische teksten op muziek van Sailed. Vermeldenswaard is nog dat Prommel veel geïmpro viseerde muziek speelt met de Slagwerkgroep Am sterdam en met drummer Michael Vatcher. De harpiste Erika Waardenburg, op het ogenblik docente aan de conservatoria van Utrechten Hilver sum, is nogal eens gelauwerd. In 1977 was ze prijswinnares van het Gaudeamus Concours en in datzelfde jaar werd haar de Vriendenkrans van het Concertgebouw toegekend, om er enkele te noe men. Erika brengt regelmatig premières van nieuwe composities. Op het ogenblik speelt ze in het Circle Ensemble, het Ensemble Ed Boogaard en het Trio Art Nouveau, bestaande uit zang, harp en slagwerk. Erika Waardenburg

Mooie moeite / Uitblad voor Zeeland | 1986 | | pagina 8