Heinekeri «v r i Heerlijk, helder Heineken. In deze Mooie Moeite krijgt u al een aardig idee van wat er tijdens het Straatfestival Vlissingen allemaal gebeurt. Het definitieve programma komt uit in juli, vóór de aanvang van het festival. Het wordt in een oplaag van 10.000 stuks verspreid. Houdt u 't in de gaten. straatfestival Trio Marcucci-Masondo-Van Esbroeck Jimmy James and the Vagabonds Johnny Melville The Soul Survivors Rent Party advertentie Mosselen uit Zeeland Ik zie een stee GA/HIJ NAARIONUN? NEEM AAN om I zomer 45 Hij noemt het essentieel om veel plezier in de muziek te stoppen; de naam geeft het al aan. Het is lang geleden dat groepen zeiden liever voor hun plezier ergens te gaan spelen dan voor de plicht om geld. Het instrumentarium van de acht bestaat uittrompet, twee saxen, gitaar, piano, bas, drums en een zanger. tango al Sur Een Braziliaan, Argentijn en Belg vonden elkaar in hun liefde voor de tango. De warme tango van de jaren vijftig is hun specialiteit. Muziek, zoals die op hun plaat Tango al Sur staat. En zoals die in het gelijknamige programma wordt gespeeld. Weemoed dus. Melancholiek stemgeluid en natuurlijk de bando neon, een soort trekharmonica die bij de tango hoort als de piano bij Chopin. soul Sittin' in the dock of the bay; red, red wine (een nummer dat door UB 40 van deze groep werd overgenomen in de reggaebewerking van tweede man Count Prince Miller), Stand by me, enzovoort. Twintig jaar geleden verrichtten ze pionierswerk in Europa. Soul was nog onbekend. James en Miller vormden toen de kern van Jimmy James en de Vagebonds. Miller stapte eruit en maakte carrière als komediant en 'master of ceremony* tijdens de toer- nees van Bob Marley. Miller komt uit Jamaica, evenals Miller. Het goedlachse duo vormt nu opnieuw de kern van de groep, aangevuld met blanke muzikanten. komisch theater De Engelsman John Melville is een begenadigd artiest. Hij is acteur, regisseur, acrobaat, komiek, schrijver van zijn eigen teksten, mime-speler. Hij was al eerder in Nederland, onder meer op het Festival of Fools. Melville kan door een simpele draai op de hak of een kleine vingerwijzing naar de plek waar hij een seconde later opduikt, veranderen van de ene in de andere figuur. Van het ene op het andere moment is niet alleen zijn houding anders, maar ook zijn stem, zijn mimiek en zijn motoriek. Het gaat allemaal heel snel bij de Engelsman. In één minuut kan hij achtereenvolgens, en door elkaar, de The Soul Survivors, half jaar oefenen voor toernee van een paar weken trucker songs, drank en vrouwen en het verband tussen die twee, jankers om te gieren, heiligschen- nende gospels (Joggin* with Jesus), kortom veel ironie, maar evenveel muzikaal genot. Het Belgische blad Humo schrijft over 'onweerstaanbare muziek'. Bijvoorbeeld: 'Naast sterke eigen nummers waren er onder meer Wild Thing in een geschifte cowboy versie, Honky Tonking van Hank Williams (jawel: ruig en opwindend) en Randy Newmans Guilty, echt aangrijpend vertolkt door blonde stoot Sissy Foot wear, die ook voor messcherpe harmoniezang en een adembenemend dansduet met Hank zorgde.' Kijk maar of 't klopt. Nederlandse soul. Het bestaat, al is het maar voor een paar weken. De uit Londen naar Eindhoven uitgeweken zangeres Janet Gilbert en de Eindhove- naren Arti van Tuyn en Jac Hustinx, liepen al enkele jaren rond met het plan een 'zestiger-jaren soul revue' op poten te zetten. Het probleem was: waar vind je zo gauw nog eens twaalf soulgekken die bereid zijn een half jaar te repeteren voor een eenmalig toernee van een paar weken? Niettemin gelukt. Vijftien leden brengen soul van Otis Redding, Sam Dave, Aretha Franklin, Wilson Pickett, The Supremes, Marvin Gaye. Het instrumentarium: drie zangers/zangeressen* drums, bas, twee gitaren, keyboard, drie saxofoons,- twee trompetten, trombone en twee vrouwelijke stemmen ter ondersteuning van dit geheel. swingende mix Het motto van de Londense ploeg van Rent Party is: I don't mean a thing if it ain't got that swing. Deze gevleugelde regel uit de jazz is er niet voor niets bij gehaald. Rent Party doet zeer veel traditie in zijn muziek. Zanger Jackson Sloane heeft het over 'dans muziek die de mensen uit hun stoelen haalt en plezier bezorgt en die hopelijk gevoelige snaren bij de mensen weet te raken. We proberen ons eigen geluid te scheppen door jazz te gebruiken en de wortels van de swing, bebop, blues en boogie- woogie, waaraan we wat^eigen ideeën toevoegen.'

Mooie moeite / Uitblad voor Zeeland | 1986 | | pagina 23