Kunstenaar P. te Z. biedt beeldhouwwerk aan. Nadere inlichtingen bij de provincie. Niet naar Mexico? Dan maar naar Zeeland. Festival Nieuwe Muziek te Middelburg Zomeractiviteiten Vlissingen (o.a. Boulevard of Broken Dreams, Straatfestival, Tentoon stelling Met zicht op zee) Tentoonstelling Beelden op het landgoed de Mattemburgh te Bergen op Zoom Zomertentoonstelling Bob Pingen in het Zeeuws Museum Zomertentoonstelling Grote Kerk te Goes (o.a. collectie Zeeland) Tentoonstellingen in de Vleeshal te Middelburg - Sasse Folkloreweek te Sas van Gent Internationaal Volksdansfestival te Borsele Zomerconcerten van het Zeeuws Orkest te Goes en Veere Hit 'm or loose en het Rythm and Booze fest. Kunstbeurs te Vlissingen (Kunst ten toon) Project van Pieter Slagboom Zeeuws Kunste naarscentrum te Middelburg Veersemeerdagen 1986 Tentoonstellingen Grote Kerk Veere Jammer natuurlijk, dat Ruud, Marco en Bennie het niet voor elkaar hebben kunnen krijgen. Dan maar eens kijken wat het Zeeuwse concept is. De provincie is wel geen shirt-sponsor, maar financieel is ze wel aanwezig bij: Zo'n kop zetten we natuurlijk boven deze advertentie om op te vallen. Want de provincie Zeeland wil best weten dat zij een beleid wil voeren om de productie van hedendaagse kunst te stimuleren èn om kunstliefhebbers in staat te stellen kunstwerken in huis te halen. Dit jaar is f. 235.000,- beschikbaar voor een dergelijk beleid. Lees maar eens verder waar het geld naar toe gaat en wat de mogelijkheden zijn om kunst in huis te halen. 55.000 gulden gaat naar de Stichting Beeldende Kunst Zeeland, de Kunstuitleen in de Kuiperspoort, voor aankopen en huren van werkstukken; 130.533 gulden is bestemd voor vergroting van de eigen kunstcollectie. Opzet is een collectie op te bouwen die een evenwichtig beeld geeft van de stromingen in de hedendaagse beeldende kunst in Zeeland. In beginsel wordt maximaal 10.000 per aankoop besteed. De aangekochte werken worden gebruikt ter verfraaiing van provinciale gebouwen, voor tentoonstellingen en voor de kunstuitleen. Uiteindelijk is het de bedoeling ze op te nemen in de collectie van de Zeeuwse Museumstichting. Een provinciale adviescommissie adviseert g.s. over de aankopen. 50.000 gulden stroomt via subsidies naar kunstaankopers: particulieren, gemeenten en bedrij ven, eventueel ook als opdrachtgever. Dezelfde provinciale aankoopcommissie adviseert g.s. aan gaande de subsidie-aanvragen. Subsidie De subsidies moeten worden aangevraagd bij het dagelijks bestuur van de provincie - Gedeputeerde Staten. Particulieren Particulieren kunnen op aankopen van kunstwer ken twintig procent subsidie krijgen. De bijdrage wordt verstrekt op werk van kunstenaars die bij de Zeeuse Culturele Raad zijn ingeschreven. Het werk moet worden aangekocht in galeries of op tentoonstellingen; dat kan ook buiten Zeeland zijn. De verkooppunten moeten aan bepaalde kwaliteitseisen voldoen, te bepalen door de provinciale adviescommissie. Galeries of exposi tieruimten die niet op de lijst zijn vermeld, kunnen ook onder de regeling vallen. Per geval moet de aanvraag dan worden bekeken door de adviescommissie en Gedeputeerde Staten. De aanvragen moeten worden ingediend door de kunstenaar, de galeriehouder of de organisator van de tentoonstelling. Er zijn standaardformulieren verkrijgbaar bij de provincie en bij de Zeeuwse Culturele Raad. De aankoopsubsidie is alleen van toepassing op kunstwerken die minimaal f. 250,- kosten. Per aankoop kan nooit meer dan duizend gulden subsidie worden verstrekt. Gemeenten en bedrijven Gemeenten en bedrijven in zeeland die werk van beeldende kunstenaars kopen of de kunstenaars opdracht geven voor het maken van een kunstwerk, kunnen aanspraak maken op een subsidie. Bij aankoop is de subsidie hoogstens de helft van de prijs met een maximum van f. 5000,-. Bij opdrachten wordt een bijdrage in honorarium van de kunstenaar verleend tot ten hoogste f. 10.000. De overige kosten komen voor rekening van de opdrachtgever. Het gaat dan om het restant van het honorarium, materiaal- en plaatsingskos ten. De verzoeken moeten zo spoedig mogelijk drie maanden voor de aankoop of de opdracht verstrek king worden ingediend. Zij moeten zijn voorzien van informatie. 86 advertentie Werkstuk van Marinus Boezem. Aangekocht door de provincie. Te zien in de Grote Kerk Goes, juni). I zomer advertentie zomer 87

Mooie moeite / Uitblad voor Zeeland | 1986 | | pagina 44