L SINDS 1875 Industriële bedrijvigheid, innovatie en betrouwbaarheid in de vestigingen Vlissingen, Middelburg, Goes, Terneuzen en Rotterdam. 3750 technisch hooggeschoolde mede werkers zijn werkzaam in de: Scheepsbouw civiele en marinebouw Scheldepoort: scheepsreparatie onderhoud Machinebouw: scheepsdieselmotoren tandwieloverbrengingen voor civiele en marine vaartuigen Scheldebouw: aluminium produkten: -gevels voor utiliteitsbouw -scheepsmeubilair -shelters voor EMP bescherming -pantservoertuigen Ketelbouw: stoomketels voor: -energiecentrales -chemische en petro chemische industrie -wervelbed- en vuil verbranding -speciale toepassingen Apparatenbouw: hoogwaardige componenten voor nucleaire en proces industrie Schelde Industrial Construction B.V. (SICON): montage van kracht centrales en chemische installaties tankboüw: olie - LPG - LNG modulebouw off-shore Wester Pijpleidingen B.V. Leak Repairs B.V.: voor chemische, petro chemische en gas installaties AKF B.V. (Goes): hoogwaardige produkten voor proces industrie en energiecentrales zoals warmtewisselaars, gelaste titaan condensors Gieterij Middelburg B.V.: handvorm gietwerk tot 36.000 kg Schelde-Rademakers B.V. Rotterdam: tandwieloverbrengingen en losse vertandingen B.V. KONINKLIJKE MAATSCHAPPIJ 'DE SCHELDE' Postbus 16, 4380 AA Vlissingen, Tel.: 01184-83911 telex 37815 Cultureel programma gemeente Kapelle 1986-1987 Heer Hendrik Jenny Arean Hans Li berg Joop Doderer 't Kliekske Barbershopkoren commissie kapelle X 7,50 X 17,50 =f =f Op vrijdag 10 oktober brengt toneelvere niging Heer Hendrik in het Dorpshuis te Wemeldinge het blijspel 'The Sunshine Boys'- Aanvang 20 uur; toegang f7,50. Het culturele seizoen in Kapelle opent met een avondje amateurtoneel uit de regio. Heer Hendrik uit 's Heer Hendrikskinde ren brengt een blijspel van de Amerikaan Neil Simon, van wie dezelfde groep vorig seizoen het stuk 'Op blote voeten in het park' bracht. In 'The Sunshine Boys' (ver taling Annie M.G. Schmidt) gaat het om twee acteurs, die na 43 jaar samenwerking met hooglopende ruzie uit elkaar zijn gegaan. Al elf jaar hebben ze elkaar niet meer gezien als ze het aanbod krijgen om nog één keer samen op te treden in een tv- programma. Die hernieuwde ontmoeting roept niet alleen herinneringen op, maar ook veel oud zeer en andere verrassende verwikkelingen. Het nieuwe programma van Jenny Arean heet 'En voort gaat ie weer...' Op zaterdag 8 november staat ze ermee in De Vroone in Kapelle. De aanvang is om 20 uur en de toegangsprijs bedraagt f 15.- Na het overrompelende eerste solopro gramma van Jenny Arean kon een vervolg niet uitblijven. 'Gescheiden vrouw op oor logspad' was een regelrechte hit. Als ver volg op dat grote succes komt ze nu met een nieuw, groter gemonteerd program ma onder de titel 'En voort gaat ie weer...'. Het karakteristieke stemgeluid van Jenny Arean zal muzikaal begeleid worden door de rasmuzikanten Cor Bakker en Paul van Vlodrop. Martin van Dijk schreef de mu ziek en heeft ook de muzikale leiding van het geheel. Met schitterende teksten van o.a. Robert Long, Dimitri Frenkel Frank, Flip Broekman en Willem Wilmink zal Jenny Arean onder regie van Lodewijk de Boer het publiek opnieuw verbazen èn verrukken. in De Vroone in Kapelle brengt Hans Uberg op zaterdag 17 januari zijn tweede toio-programma 'Berg Berg'. Aanvang 20 uur; toegangsprijs f 15.- De voorstelling Berg Berg is een hyper- ■ndividueel, avondvullende one-man-act, organisch gegroeid met veel subtiliteiten en banaliteiten, vol romantische piano muziek en gevoelens, quasi intellectuele oonferences, verbaal virtuoos over niets alles, over oorsprong en oorspronke- 'Jkheid, over Zweden, zijn kom-af, ballet, cultuur, veel zeeën, golven, strandwande- 'n9en en een matroos. Een show, hele maal alleen achter de piano, ieders fanta- le Prikkelend, beeldend, filmisch, vol srh^°r en f,auwiteiten> v0' waarheden, e °onbeid en balletdanseresjes, alles in door elkaar tuimelend als een grote ozikale verbale compositie, vluchtig als droom. I Joop Doderer is één van de spelers in de klucht 'Drie is teveel' van Jan Blaaser, die op donderdag 19 februari in De Vroone te Kapelle wordt gebracht. Aanvang 20 uur; toegangsprijs f 17,50. Juist op de dag dat de familie 's Gravesan- de bezoek krijgt uit Amerika valt de echte huisknecht, Emiel, van de trap, hierbij geholpen door de dochter des huizes, Emmy. Driekus, een loodgieter, wordt tijdelijk als huisknecht aangesteld. Deze in scène gezette duik in het diepe en de aanstelling van Driekus zorgen voor aller lei ongewenste, maar o zo komische situa ties. De rol van Driekus geeft Joop Dode rer de gelegenheid eens goed uit te pak ken in allerlei verwarrende en doldwaze situaties. Zijn talenten op het gebied van het kluchtspel zijn genoegzaam bekend. Voor de liefhebbers van kluchten en be wonderaars van Joop Doderer zal er dan ook weer veel te lachen zijn. De Vlaam%e muziekgroep 't Kliekske brengt inJiet Dorpshuis te Schore op vrijdag 27 maart het programma 'In volle bloei'. Aanvang 20 uur; toegangsprijs f 10.- 'In volle bloei' is de titel van de nieuwe lp van 't Kliekske. De uit Vlaanderen afkom stige, maar sinds lang ook in Nederland populaire groep begon 18 jaar geleden met het verzamelen van oud repertoire en het bouwen van een uitgebreid instru mentarium naar originele voorbeelden. Voor de begeleiding van de liedjes en voor het instrumentale repertoire, voor een deel bestaande uit eigen composities in traditionele stijl, maken de vier leden van de groep gebruik van zo'n dertig verschil lende Vlaamse volksinstrumenten, varië rend van het simpelste rietfluitje tot draai lier en doedelzak. Na het concert worden alle instrumenten tentoon gesteld. Twee Vlissingse zogenaamde barber shopkoren, de 'Sea Sound Singers' en de 'Flushing Boy Barber Friends' zijn op vrijdagavond 24 april te horen in het Dorpshuis te Wemeldinge. Aanvang 20 uur; toegangsprijs f 10.- De voorverkoop vindt voor alle voor stellingen plaats bij: - de VVV-kantoren in Goes en Yerseke; - de zaal waar de voorstelling wordt gehouden. Verder zijn op de avond zelf kaarten verkrijgbaar aan de zaal. De voorver koop start steeds 3 weken voorafgaan de aan de datum van de voorstelling. Nadere inlichting kunt u krijgen bij de afd. Algemene Zaken op het gemeente huis, 01102-1230, toestel 21. Het is mogelijk om vooraf in te tekenen op de 6 voorstellingen. Daaraan is wel de voorwaarde verbonden dat ingete kend wordt op minimaal drie verschii- lenmde voorstellingen per persoon. Bij voorintekening onder de gestelde voor waarde wordt een korting van 20% toe gepast op het totale entreebedrag. Voorintekenen kunt u door inulling van onderstaand formulier. U ontvangt een rekening en na betaling krijgt u de kaarten toegestuurd. -op verzoek worden kaarten aangetekend verzonden; h iervoor wordt wel f 7 - extra i n rekening gebracht. -bij verlies van kaarten worden géén ver vangende kaarten of enig andere vergoe ding gegeven. Eenmaal gekochte kaarten kunnen niet ingewisseld worden, -voorintekenformulieren moeten uiterlijk vóór 26 september bij de gemeente binnen zijn. Na deze datum vervalt de mogelijk heid van voorintekening en wordt geen korting meer gegeven. Met blokletters invullen s.v.p. INSCHRIJFFORMULIER CULTUREEL PROGRAMMA GEMEENTE KAPELLE Naam: Adres: Woonplaats: Postcode:Tel: Wenst in te tekenen op: Voorstelling kaarten 1. 'Heer Hendrik', Wemeldinge 10 oktober 2. Jenny Arean, Kapelle 8 november 1986 3. Hans Liberg, Kapelle 17 januari 1987 4. Joop Doderer c.s., Kapelle 19 februari 5. 't Kliekske, Schore 27 maart 1987 6. Barbershopkoren, Wemeldinge 24 april Minimaal intekenen op drie verschillende voorstellingen. Op het totaalbedrag wordt 20% korting verleend. Formulieren zenden aan: gemeente Kapelle, algemene zaken, postbus 79, 4420 AC Kapelle Entree Bedrag X/ 15,- X/ 15,- X/ 10,- =f X/ 10,- Totaalbedrag: september 23

Mooie moeite / Uitblad voor Zeeland | 1986 | | pagina 13