musical - operette I 18 zffltfc» 1986/1987 Madame Arthur De Hoofdstad Operette Die Fledermaus Intro-dans Het Dansers Collectief De Nieuwe Danserije Theater Dance Workshop zïïJfc 1986/1987 19 Musical met o.a. Jos Brink, Frank Sanders, Lucie de Lange, Georgette Hagendoorn, e.v.a. 'Madame Arthur': een on-Nederlands groots schouwspel dat vorig seizoen over al in ons land volle zalen trok. Nu eindelijk ook in Zeeland te zien. Het vrolijke verhaal van 'Madame Arthur' speelt zich af in de jaren dertig. Als er in die magere jaren al wat te lachen viel dan was het bij de revue of in het kabaret. Boekhouder Kleinman (Jos Brink) is in 1933 al vier jaar werkloos en ziet geen kans zijn zoon van een tientje steun per week te onderhouden. Om wat bij te verdienen stapt Kleinman op het podium van een dubieuze nachtclub 'Madame Arthur', daar waar de mannen Arthur heten en Madame als costume hebben. Hij kijkt vreemd aan tegen de wereld van netkousen en wimpers, prui ken en kunstboezems. Maar geld verzoet veeltotdat Kleinman herkend wordt 'Madame Arthur': een tintelende musical, met een jongensachtig meisjesballet, sfeervol en veervol, lippenrood en oorbel len, prachtige pruiken en de langste wim pers ter wereld. wo 21 januari - Middelburg ab nr 044 Brengt 'Der Bettelstudent' van Carl Millöcker. Regie: Alexander Pichler (Weense Ope ra) De Hoofdstad Operette pakt dit seizoen fors uit. Niet minder dan 75 medewerkers worden ingezet om de overbekende ope rette 'Der Bettelstudent' groots op de planken te brengen. Onder hen zijn tal van bekende solisten: Marga de Boer, Ger- maine Compier, Ton Hoffman, Jacco van Renesse, ze zijn allemaal weer present. Evenals het groot koor, het ballet en het heuse orkest 'in de bak'. En natuurlijk niet te vergeten de oogstrelende fleurige kos tuums van de Weense Lambert Hofer. Alle ingrediënten vooreen grandioze ope rette-avond zijn dus weer voorhanden, wo. 8 april - Middelburg ab nr 075 vr. 10 april - Goes ab nr 094 za 11 april - Zierikzee ab nr 016 De Hoofdstad Operette met Tier Rettofoti iHent' Van Johan Strauss jr. door toneelgroep Globe. Met o.a. André van den Heuvel, Ferd Hugas, Huib Rooymans. Vertaling: Jenny Tuin. vr. 24 april - Middelburg ab nr 076 Zie rubriek 'Bijzondere Produkties'. Jos Brink in 'Madame Arthur' Foto Kippa Eigentijdse balletgroep. Dit seizoen bestaat Intro-Dans 15 jaar. Geen zaak om lang bij stil te staan (zegt Intro-Dans zelf) maar een uitstekende opmaat voor de schaalvergroting die dit gezelschap voor ogen staat. Intro-Dans heeft zich de afgelopen jaren een vaste plaats verworven in de nederlandse schouwburgen en heeft het image van 'kleine dansgroep' definitief achter zich gelaten. Het repertoire van Intro-Dans is van een volstrekt eigen karakter, maar gericht op een breed publiek. De stukken zijn eigentijds, maar gebaseerd op de klassie ke ballettechniek, met moderne invloe den. 'Dansplezier' en 'toegankelijkheid' vindt Intro-Dans belangrijke begrippen. Op het programma staan de volgende choreografieën: 'Bourrasque' van Nils Christe, 'White streams' van Ed Wubbe en 'Nadat' van Ton Wiggers. dl. 21 oktober-Middelburg ab nr 020 Brengt 'Blues'. 'Blues': het Dansers Collectief plaatst hier kanttekeningen bij het hedendaagse handelen. Is de liefde verworden tot een mechanisme? Is beheersing de kontroleur van de emotie? Geen klaagzang maar het falen staat centraal. De spelers hebben geen motief én de volgorde is niet anekdotisch. De vorm is uitgebeend en tot zijn essentie teruggebracht. Muziek (van Tom Waits) als dwingend geluidsdékor is slechts nu en dan aanleiding tot ritmische overgave. 'Blues': 5 vrouwen en 1 heer vinden hun narcissus in het boudoir van de jaren '80. vr. 31 oktober-Vlissingen ab nr 099 lawine van Feliksdal'. za. 8 november-Zierikzee ab nr 005 do. 15 januari-Middelburg ab nr 042 Brengt: 'Chihuhua'. De Nieuwe Danserij uit Breda is niet in een bepaald kader of bepaalde traditie te plaatsen en is geen progressieve reaktie op de traditionele dans. Het gezelschap brengt naast repertoire uit voorgaande jaren jaarlijks nieuwe choreografieën voor het voetlicht, waarmee in het hele land wordt opgetreden. De Nieuwe Danserije is in 1982 tot stand gekomen op initiatief van Margriet Franken, die tevens de artistieke leiding heeft. 'Chihuahua' is een choreografie van Tamara Huilmand, die ook als danseres aan het gezelschap verbonden is. Zij maakte vorig jaar het verrassende ballet 'Zuil van Volta'. In 'Chihuahua' tekent zij de relatie tussen vier vrouwen die zich in één ruimte bevinden. Zij vragen elkaar om aandacht. Subtiel eerst, maar als de vrouwen afzonderlijk zich gaan manifesteren, verstooft dat de rusten wordt de uitdaging groter. 'De muziek wordt gekomponeerd en op slagwerk uitgevoerd door Frits van der Vlis en Stefan Campenhout. za. 20 december-Middelburg ab nr 036 Folkloristisch Danstheater Jazz- en tapdansgezelschap De Theater Dance Workshop heeft zich in zijn korte bestaan van nog geen twee jaar stormachtig ontwikkeld en gemanifes teerd als een workshop die in een behoefte blijkt te voorzien. Benjamin Franklin, de initiatiefnemer van deze amsterdamse dansgroep, heeft klaarblijkelijk lang genoeg in de danswe- reld vertoefd (Het Nationale Ballet, de European School of Jazz-dance) om dit gat in de markt met sukses aan te boren. 'New Yorick' (te zien in Zierikzee) is een avondvullend theaterprogramma, opge bouwd uit verschillende dynamische jazz- en tapdanschoreografieën, van het meer serieuze jazzdanswerk 'Plaza', via de amerikaanse tapdanstraditie in het titel stuk tot het humoristische en perfekt 9etimede finalenummer 'V.J. Stomp'. 'Exploring Gershwin' (te zien in Middel burg) is een energieke, dansende ontdek kingsreis doorde muziek van het muzikale fenomeen George Gershwin. Uit de pers: 'Exploring Gershwin bolwerk van talent', 'Jazz-en tapdansgroep belofte voor toekomst', 'New Yorick: tap-dance- Intro-dans met Bourrasque Foto Hans Gerritsen Werkcentrum Dans Foto Leo van Velzen

Mooie moeite / Uitblad voor Zeeland | 1986 | | pagina 11