s bijzondere produkties Feike Boschma Rob van Houten De Babysit-revue The Stuffed Puppet Theatre Die Fledermaus 22 m 1986/1987 Het Verdronken Land van Milo Het Lelijke Jonge Eendje Theater Skoop Noten kijken zffiü) 1986/1987 23 (kindertheater wacht waarin Jozef de improvisatie en het kontakt met zijn publiek niet schuwt. Al leen voor avonturiers dus? Integendeel, voor iedereen die van echt theater houdt! Als overal -in België, Frankrijk, Polen, Zwitserland, Duitsland, Japan, Hongarije, de VS, Canada en het overgrote deel van Nederland- het publiek stormloopt, dan moet dat toch ook in Zeeland kunnen. Jozef van den Berg verdient ook hier een groot publiek. En ook hier verdient een groot publiek Jozef van den Berg wo. 18 februari - Middelburg ab nr 056 Hootenanny! Spin Marty's Beef Squad in 'Rendez-vous' 'Rendez-vous' is een artistieke ontmoe ting van twee grootmeesters. Beiden al jaren werkend in de vaderlandse theaters - beiden graag geziene gasten in menig buitenlands theater - beiden alom ge roemd om hun kreativiteit. In 'Rendez-vous' kombineren Rob van Houten en Feike Boschma hun beider talenten, marionettenspel en mime. Het resultaat: een internationale produk- tie van eigen bodem, boordevol artistiek amusement waarbij iedere rechtgeaarde theaterliefhebber ademloos zal genieten. Uit de pers: 'Verrassend rendez-vous van poppenspel en mime', 'Verfijnde theater ontmoeting', 'Fraaie toneelbeelden in Rendez-vous imponeren', Superieur pop penspel'. vr. 27 februari - Vlissingen ab nr 111 za 28 februari - Vlissingen ab nr 112 Met o.a. Johnny Kraaykamp jr en Sylvia Millecam. Teksten: Robert Long, Paul Haenen, Haye van der Heyden. Muziek: Henny Vrienten. Regie: Haye van der Heyden (voorheen Purper). Vier babysitters, die door een misverstand allen op hetzelfde adres belanden, heb ben hun handen vol aan een elfjarig meis je wier ouders een avondje uit zijn. Het kind in kwestie is een ongelooflijk kreng en totaal onhandelbaar, ledereen wil weg, dus blijft iedereen en doet zijn best om haar in slaap te krijgen. Als dit ook niet wil lukken probeert het viertal haar bezig te houden door het opvoeren van een ter plekke bedachte revue waarbij alle rekwi sieten, kostuums en dékorstukken uit het huishouden worden gehaald, van fluitke tels tot geprepareerde beddelakens. Alexandra van Marken, Jan Misdag, Sylvia Millecam, Johnny Kraaykamp jr, Maeve van der Steen in 'de Babysitrevue' Wanneer de babysitters hierdoor onder ling grote onenigheid krijgen, laat het kind zich van een onverwachte kant zien Musical - blijspel - kabaret - toneel, 'De Babysit-revue' is het allemaal tegelijk, wo. 18 maart - Middelburg ab nr 066 Speelt 'Manipulator/Underdog'. Nederlandstalig poppentheater voor vol wassenen. De Australische Neville Tranter is een uiterst talentvol poppenspeler die sinds zijn optreden in het Festival of Fools 1978 in Nederland woont. Hij verraste twee jaar geleden met zijn poppenversie van een thema uit het Faust-verhaal: 'De Zeven Hoofdzonden'. Ook zijn nieuwe voorstel ling toont dezelfde sterk persoonlijke stijl, want opnieuw tovert hij met zijn poppen een vreemde wereld tevoorschijn, die ge lijktijdig zowel sprookjesachtig, griezelig als wonderschoon is. 'Manipulator/Underdog' is een tweeluik over macht en onmacht. In 'Manipulator' wordt dit thema op een luchtige, cartoon achtige manier gebracht aan de hand van machtstrijd tussen poppen en poppen speler. na de pauze bent u in 'Underdog' getuige van het dramatische konflikt tus sen de oude, norse poppenspeler Lazaril- lo en zijn getraumatiseerde zoon Boy. Lazarillo wil dat Boy hem opvolgt maar de jongen weigert om onbekende reden al jaren anders dan via zijn poppen te spre ken. Uit de pers: 'Eigentijds machtspel', 'Boei end kontrast', De wrede èn tedere wereld van Neville Tranter', 'Underdog een toon beeld van monumentaliteit', 'Humor op het randje van het pijnlijke', za. 21 maart - Middelburg ab nr 069 Van Johan Strauss jr. door Toneelgroep Globe. Met o.a. André van den Heuvel, Ferd Hugas, Huib Rooymans. Vertaling: Jenny Tuin. 'Die Fledermaus' wordt meestal gebracht in de operette-traditie. Oorspronkelijk is het echter een uit de sfeer van de 19de eeuwse komedies van Feydeau en Offen bach afkomstige muzikale komedie met even weemoedige als ironische en cy nische kanten. Het libretto is oorspronke lijk van Meilhac, een van de scherpste auteurs van zijn tijd. 'Die Fledermaus' is in wezen een geestige onthulling van burgerlijke gedragingen en menselijke zwakheden. De muziek van Strauss is in de muziekhis- torie méér dan luchtig burgerlijk divertis sement gebleken. In de Globe-enscene ring zal een hedendaagse komponist de muziek in de geest van de Weense traditie bewerken voor een kleine bezetting, be staande uit vijf strijkers, twee blazers, piano en harmonium. De bezetting zal bestaan uit akteurs en operazangers met een dubbelkwartet als koor en figuratie, vr. 24 april - Middelburg ab nr 076 Toneelstuk voor kinderen vanaf 8 jaar door theatergroep Mevrouw Smit. Duur: ca. 60 minuten - geen pauze. ■Mevrouw Smit' bewijst met deze produk- tie opnieuw tot de top van het Nederland se jeugdtheater te horen. Het is het sfeer volle verhaal van drie mensen die langs een eindeloze zee trekken, op zoek naar een verloren paradijs: Milo, een stomme jongen, zijn vriendin Lot en haar kreupele zusje Hanne. Plotseling duikt achter een zandduin een geheimzinnig wezen op, dat in een aangespoelde sloep woont en daar om van Lot de naam Sloep meekrijgt. Sloep wil Lot naar een andere wereld brengen. Waarom? Stukje bij beetje wor den geheimen duidelijker en tegelijk nog mysterieuzer. Uit de pers: 'Een edelsteen, pracht toneel stuk over leven en dood', 'Zeer sfeervol kinderstuk', 'Een spannend verhaal in as sociatieve stijl, krachtig en emotioneel gespeeld'. wo. 15 oktober - Goes ab nr 082 wo 25 maart - Middelburg ab nr 070 Voorstelling voor kinderen van 6 tot 12 jaar door Kindertheater NJT. Duur: ca. 60 minuten - geen pauze. 'Het lelijke jonge eendje' is een toneelbe werking van het bekende sprookje van Hans Christian Andersen, een voor kinde ren zeer herkenbare voorstelling over za ken als eenzaamheid, jaloezie, buiten de groep gestoten worden en opkomen voor jezelf. Een verhaal over een jong eendje dat door alle dieren wordt gepest omdat ze zo lelijk is. Ze gaat op de vlucht voor haar eigen 'anders zijn' en beleeft zodoende bizarre avonturen, na vier seizoenen ontdekt ze dat ze een zwaan geworden is (de mooiste van allemaal) en iedereen is aardig. Valt of staat vriendschap bij hoe je eruit ziet? Het aloude sprookje krijgt een onverwachte wending za. 1 november - Zierikzee ab nr 003 za 22 november - Middelburg ab nr 031 Speelt 'Glas', een voorstelling voor kinde ren vanaf 6 jaar. Duur: ca. 60 minuten - geen pauze. Een jongetje is net acht jaar geworden en ontdekt op zijn verjaardagsfeestje hoe hij ooms en tantes kan laten schrikken van vallend glas. Als hij na het feestje de lege flessen naar de glascontainer moet bren- 9en, sluit hij vriendschap met een spre kende fles en ontdekt dat er in de glasbak iemand woont. Als dan ook nog zijn bril in het gat valt, heeft hij alle reden om 's nachts terug te komen en in de wereld van het glas te stappen. Het begin van een vreemd avontuur. De Vlaamse theatergroep Skoop maakte deze voorstelling in opdracht van het 6e internationale Poppenfestival te Neerpelt en leverde een visueel meesterwerkje af dat nog extra bijzonder is doordat de hoofdrollen ook echt door kinderen wor den gespeeld. Meer dan een kindervoor stelling is dit theater voor het hele gezin: van 6 tot 70 jaar. za. 3 januari - Middelburg ab nr 039 Voorstelling voor kinderen van 5 tot 12 jaar (en hun ouders) door Ensemble 'Hoor 's hier'. Duur: ca. 90 minuten. Even lijkt het erop dat 'Noten Kijken' een gewoon konsert zal worden, maar de spe ciale gast uit Hongarije, die een fraai stuk volksmuziek zou spelen, blijkt nergens te vinden. Dus proberen de zeven musici van 'Hoor 's hier' de zaal zolang bezig te houden met een programma waarin het licht een bijna net zo grote rol speelt als de muziek. Want in 'Noten Kijken' kun je de muziek niet alleen horen maar ook zien En aan het eind komt ook de gast uit Hongarije toch nog opdagen. 'Noten Kijken' is een verrassend program ma waarin de kinderen op een bijzondere, speels#" manier worden gekonfronteerd met muziek in al haar verschijningsvor men - van klassiek tot hedendaags, van lichte muziek tot volksmuziek. Een instru mentarium bestaande uit harp, trompet, slagwerk, vibrafoon en fagot duidt daarbij op een eigenzinnige aanpak waarin even wel de humor en de belevingswereld van het kind centraal staat, za. 21 februari - Middelburg ab nr 057 Kindertheater NJT Het lelijke jonge eendje Noten kijken Foto Joris de Wijs Het verdronken land van Milo Foto Clemens Boon

Mooie moeite / Uitblad voor Zeeland | 1986 | | pagina 14