kabaret - kleinkunst Kabaret Honoloeloe Martine Bijl Waldo Geert zïïlb 1986/1987 13 I Tineke Schouten Kabaret Dubbel Dwars Peter Faber Jasperina de Jong Foto Jan Swinkels 'vrijheid' en de grenzen daarvan door middel van een skala aan personages en kan kernachtig worden samengevat als aktueel, doorrazend, diepgravend, kri tisch kabaret waarbij ook de bevrijdende lach niet vergeten wordt, vr. 20 maart - Middelburg ab nr 067 Brengt 'Gescheiden dragen'. Van 1971 tot 1978 vormden Hessel van der Wal en Rob van de Meeberg het Kabaret Honoloeloe. Met eigen teksten, voorzien van muziek door Henk Alkema brachten zij drie programma's voor het voetlicht en gingen toen ieder hun eigen weg. Maar nu is Kabaret Honoloeloe weer helemaal te rug met een gloednieuw, zeer muzikaal programma. 'Gescheiden dragen': kolderiek, bruisend, aktueel en met een duidelijke stellingna men. Een programma over vitaliteit, soli dariteit en de weigering om je neer te leggen bij alles wat er om je heen gebeurt. In 'Gescheiden dragen' wordt de mens heid gelukkig zeer serieus genomen, dus valt er heel wat te lachen, za. 21 maart-Vlissingen ab nr 114 Met haar nieuwe theatershow 'Bijl'. Martine en haar medewerkers stonden voor de niet eenvoudige opgave een nieuwe theaterproduktie te maken, die op zijn minst zo aantrekkelijk zou moeten zijn als de veelbejubelde en enkele malen bekroonde eerste show. Daarnaast had Martine de behoefte dit programma min der vrijblijvend te maken. De moeilijkste kombinatie, die er in alle media is: inhoudsvol en toch aantrekkelijk voor een groot publiek. Als je je dit hoge doel stelt, ben je niet bij voorbaat verze kerd van algemene bijval. Maar gelukkig was het publiek ook ditmaal weer zeer te spreken over het eindresultaat. De pers trouwens ook: 'precisie in lied en konfé- rende', Martine Bijl bekent kleur', 'een heerlijk avondje theater', 'nieuwe show vermaakt en raakt'. Martine Bijl en Henk van der Molen schre ven een groot deel van de teksten en de muziek, aangevuld met bijdragen van o.a. Jan Boerstoel, Youp van 't Hek en Robert Long. wo. 1 april - Middelburg ab nr 072 Komisch duo. Waldo Geert zijn twee vlaamse komie ken, die hun sporen al ruimschoots op de meest uiteenlopende vlakken hebben ver diend. Zij hebben hun eigen moderne clown gekreëerd, niet de triest-ogende, geschminkte clown maareerdereen soort anti-artiest. Waldo Geert: borrelende ideeënvaten, kunstenmakers, met slechts één doel: het publiek verwonderen, laten glimlachen en schateren. Mime, goochelen, illusie en spektakel zijn daarbij hun instrumenten, vr. 10 april-Vlissingen ab nr 115 Met haar nieuwe show 'Tien in topvorm' Tineke Schouten is voor velen inmiddels een begrip geworden dat geen toelichting meer behoeft. Gekke typetjes, bij voor keur van utrechtse origine (en uitgerust met dito aksent), vlotte konférences en leuke liedjes .zijn de vaste ingrediënten van haar shows. Een onbezorgd avondje uit met een grote grap-dichtheid, een prima kombo en Tineke Schouten in top vorm. Wat wilt u nog meer? wo. 18 maart-Goes ab nr 093 Met 'De Vogelaar'. Kabaret Dubbel Dwars bouwde met de eerste twee programma's snel een gede gen reputatie op als maker van geënga geerd, maatschappij-kritisch kabaret. De programma's werden vrijwel unaniem en thousiast ontvangen, hoewel een enkeling struikelde over de soms harde toon in 'Levend Verbrand'; de nederlandse thea- terkritici moesten blijkbaar weer aan het genre wennen. In 'De Vogelaar' worden enkele lijnen uit beide vorige programma's doorgetrok ken. De snelle ontwikkeling van Jack Spij kerman als konferencier zal leiden tot versteviging van zijn centrale rol en voorts zal de interaktie met het publiek en de bijtende aktualiteit weer sterk op de voor grond treden. De gedegen muzikale on dersteuning door Joop van Dijk en Arie van der Wulp blijft daarbij uiteraard aan wezig. 'De Vogelaar' behandelt het begrip Tineke Schouten Met 'Cupido'. 'Cupido' (God van de Liefde) is de veel zeggende titel van Peter Faber's nieuwe soloprogramma. De liefde is nu eenmaal een dagelijkse bron van inspiratie voor deze artistieke duizendpoot. Net als voor schrijvers als Jan Wolkers, Rob Chrispijn, Jacques Brei en William Shakespeare. Uit hün repertoire zal Peter Faber voor'Cupi do' putten, om zijn eigen teksten te kom- pleteren. De vormgeving, waarin circusat tributen, weer een grote rol spelen wordt verzorgd door Jeroen Henneman en voor regie-adviezen tekent Lodewijk de Boer. 'Cupidó belooft een avontuurlijke thea teravond te worden die u recht in het hart zal raken. di. 3 maart-Middelburg ab nr 060 wo. 4 maart-Goes ab nr 092

Mooie moeite / Uitblad voor Zeeland | 1986 | | pagina 8