FOUNDED 1744 VEILINGNIEUWS VAN SOTHEBY MAK VAN WAAY B.V. Regelmatige Veilingen van Kunst en Antiek De Kunstveilingen Sotheby Mak van Waay b.v. beschikt over een uitgebreide staf specialisten die u inlichtingen verschaft over de mogelijkheid tot het veilen van kunst en antiek. Via onze vestigingen kunnen artikelen eventueel geveild worden op plaatsen waar de verkoopmogelijkheden het gunstigst liggen. Tevens kunnen onze medewerkers taxaties verrichten voor verzekeringsdoeleinden, successie, boedelscheidingen en onderlinge verdeling. Buitenlandse veilingen: Voor inlichtingen betreffende alle buitenlandse veilingen kunt u bellen met Albertine Verlinde. Kunstveilingen Sotheby Mak van Waay B.V. Rokin 102, 1012 KZ Amsterdam. Telefoon 020-27 56 56. HET VEILINGNIEUWS VAN SOTHEBY MAK VAN WAAY B.V. verschijnt tienmaal per jaar, ten gerieve van cliënten en abonnees op de catalogi van Sotheby Mak van Waay B.V. Samenstelling E. M. T. Romijn en F. F. Barends Kunstveilingen Sotheby Mak van Waay B.V., Amsterdam 1986, Rokin 102, 1012 KZ Lezers van Mooie Moeite kunnen het Veilingnieuws van Sotheby Mak van Waay aanvragen door onderstaande bon in te vullen en op te sturen. Bellen is ook mogelijk, 020-275656. Het veilingnieuws is een uitgave van Sotheby's wat u als service van het veilinghuis gratis thuisgestuurd kunt krijgen. naam: adres: postcode/plaats: Telefoon: Wil graag het veilingnieuws ontvangen. U kunt de bon opsturen naar: Sotheby's, Rokin 102, 1012 KZ Amsterdam, t.a.v. Diana Ridderikhof; telefoon: 020-275656. tentoonstellingen: Maquettes verbouwing Centrum Nieuwe Muziek Eleonoor van Beusekom en Brigit Laken Cor van Dixhoorn Diek van 't Hoff-Boerman Francois Rijckhals Wolf Vostell Mare Ruijgrok Ivertentie SOTHEBY3 Foto: Sotheby Mak van Waay aan het Rokin te Amsterdam. (Het voormalige leesmuseum). 30 december Centrum Nieuwe Muziek Middelburg Uit de inzendingen voor de verbouwing van de Kloveniersdoelen zijn inmiddels vier koppels gese lecteerd. De namen staan in de agenda. Het gebouw moet geschikt gemaakt worden voor het geven van concerten en de gemeente heeft daar geld voor beschikbaar. Uit de studies van de vier koppels architecten/beeldende kunstenaars kiest een com missie er een uit. De commissie bestaat uit vertegen woordigers van de gemeente Middelburg, de Stich ting Nieuwe Muziek (die zich laat adviseren door componist/architect lannis Xenakis), het Praktijk bureau Beeldende Kunstopdrachten in Den Haag en het Zeeuws Kunstenaarscentrum dat de beneden verdieping in gebruik heeft. Mogelijk valt het laatste commissielid af vanwege de verhuizing naar de Zeeuwse Bibliotheek. Kunstuitleen Middelburg Naast hun eigen werk ontwerpen Eleonoor van Beusekom uit Amsterdam en Brigit Laken uit Haar lem sinds 1981 gezamenlijk sieraden onder de naam bel design. Door de keus van materiaal en bewerking wil bel design de sieraden betaalbaar houden. Sieraden van het duo, dat de Rietvald Academie in Amsterdam volgde, zijn te koop bij galerieën in Zoetemeer, Nijmegen, Tilburg en Utrecht. Zeeuws Kunstenaarscentrum Middelburg De Middelburgse schilder Cor van Dixhoorn expo seert vooral de laatste twee jaar druk: Galerie 66 in Oostburg, Bagger in Tilburg, 3 X schilderen in verschillende steden, de Grote Kerk in Goes en nu in het ZKC. Werk van hem is te vinden in collecties van de provincie Zeeland, gemeente Vlissingen, Kunst uitleen Amersfoort en Middelburg. Zeeuws Kunstenaarscentrum Middelburg De technieken die Diek van 't Hoff toepast zijn aquarel en ei-tempera. De Paterswoldse maakte de afgelopen zomer deel uit van de Nederlandse kunstenaars die in de marge van de Biennale van Venetië een groepstentoonstelling vormden. Ze typeert haar werk als lyrisch abstract. Het beste is dit maar weer meteen te vergeten. Zeeuws Museum Middelburg Eén schilderij vult de ruimte van het Zeeuws Museum. Het is een bijbels tafereel uit Genesis: Jacob hoedt het vee van Laban. Het is een van de belangrijkste schilderijen van de in 1917 door toedoen van Bredius herontdekte Middelburgse schilder Rijckhals. Het schilderij is in 1642 gemaakt en geldt als een van de weinige landschappen die Rijckhals maakte. Het meet 125 bij 211 cm. Vóór Bredius schreef men zijn werk toe aan een zoon van Frans Hals. In 1802 werd het schilderij door een Zweedse adellijke familie gekocht. Het Zeeuws Museum wil deze Rijckhals graag kopen en gaat op zoek naar sponsors om die wens te verwezelijken. De Stenge Heinkenszand Vostell, Duits, is een van de pioniers in de actiekunst, de happening. Er zijn gouaches, tekeningen en een enkel schilderij van hem te zien. Mare Ruijgrok, Oliepastel 1985 Galerie Bellamy 19 Vlissingen De Amsterdammer Mare Ruijgrok (1953) ging na een jaar academie naar Ateliers 63 in Haarlem om zich daar verder te bekwamen. Hij maakt zowel beelden als tekeningen. In Bellamy 19 zijn alleen tekeningen van hem te zien. Hij tekent met pastel en oliestift en gebruikt vaak een van zijn beelden als uitgangspunt. Overigens zijn de kleurencombinaties in de tekenin gen vaak van invloed op de beelden. De tekeningen ontwikkelen zich verder onafhankelijk van zijn beel den. Bij zijn tentoonstellingen in Boymans van Beuningen schreef Hanneke de Man in de catalogus onder meer: 'Zowel in de tekeningen als in de sculpturen toont Ruijgrok een voorkeur voor com pacte, krachtige vormen. Deze vormen ontwikkelen zich in de beelden en tekeningen echter opeen bijna tegengestelde wijze. In de sculpturen wordt iedere zwaarwichtigheid uitgebannen door het lichte kleur gebruik en de 'nonchalante' uitvoering. In de teke ningen hebben de vormen een tastbaarheid en aanwezigheid, waaraan de sculpturen zich juist december 31

Mooie moeite / Uitblad voor Zeeland | 1986 | | pagina 16