N.V. SPORTFONDSENBAD VLISSINGEN uitkrant voor zeeland mm december 41 Publiciteit in Mooie Moeite nu ook over de Zeeuwse grenzen Mooi weer - slecht weer bij ons kunt u altijd zwemmen Op initiatief van de provinciale VVV Zeeland bestaat de mogelijkheid om te adverteren in een aantal landelijke dagbladen. Mooie Moeite wil op de ZEELAND pagina in het Algemeen Dagblad, (welke wordt geplaatst zaterdag 10-01-1987) onderstaande advertentie plaatsen: Mooie Moeite uitblad van Zeeland Voor inkomenden die willen uitgaan in Zeeland Maandelijks 60 pagina's over kunst, cultuur en evenementen. Bovenstaande advertentie kan worden vervolgd met een regel: Uit de inhoud. Organisaties en instellingen kunnen daarbij hun informatie plaatsen met vermelding van de aktiviteit en naam en adres, als zij in het januari nummer van Mooie Moeite een artikel of vermelding krijgen. Voor adverteerders komt vervolgens een regel: Adverteerders in het januari nummer o.a.: Bedrijven/organisaties/instellingen die adverteren in het januari nummer kunnen dat vermeld krijgen in de AD advertentie. Wij vragen voor deze vorm van co-adverteren f. 25,00 per mm regel over 2 kolommen. Maximaal kan 3 regels per participant worden meegenomen, wat dan f. 75,00 kost excl. 6% BTW. Het lijkt ons een interessante mogelijkheid om samen met Mooie Moeite aandacht te krijgen bij een groot publiek voor uw aktiviteit en aanwezigheid in Zeeland. Een 'handreiking' naar mensen die wij te gast willen hebben, om als bezoeker/klanten te ontvangen. Inlichtingen/opgave voor deelname: Luc Markies 01184-16588/12145. U kunt ook onderstaande bon sturen Wenst inlichtingen over adverteren in Mooie Moeite AD 10-01-1987 naam: straat: postode: woonplaats: telefoon: film International Gay and Lesbian Filmfestival Lonesome cowboys Cat on a hot tin roof Dona Erlinda y su hijo Mëdchen in Uniform Le lieu du crime Target advertentie BASKENBURGPLEIN 2 - TELEFOON 011 84-1 7442 BUITENBADEN: 50 m x 21 m 50 m x 20 m kleuterbad zonne- en speelgazons BINNENBADEN: 23 m x 8V2 m 25 m x 1 5 m golfslag recreatiebad restaurant met bikini bar Openingstijden: inlichting Kassa zwembad. Verkrijgbaar bij VVV-kantoren en boekwinkels f. 4,00. Abonnement f. 30,00 (10 nummers), giro 26.41.959 t.n.v. Mooie Moeite Middelburg. mooie mooie 1 Opsturen naar Luc Markies, Postbus 5050, 4380 KB Vlissingen. 40 december [UITl In december zijn in het hele land onder bovenstaand motto een groot aantal films te zien. Meccano in Middelburg pikte vier films uit het aanbod, Lone some cowboys van Andy Warhol, Cat on a hot tin roof van Richard Brooks, Dona Erlinda y su hijo van Jaime Umberto Hermosillo en Madchen in Uniform uit 1931. Deze laatste film is in de ongekuiste versie te zien, in tegenstelling tot die uit 1958 met Romy Schneider. Vanaf 2 december is in de Middelburgse filmtheaters een festivalkrant verkrijgbaar, gratis. Beschrijvingen van de festivalfilms volgen hieron der. Volgens velen is deze laatste film van Warhol een mislukking, omdat Warhol teveel vertrouwde op de wetten van het Western-genre en zijn vaardigheden aan de montagetafel. Anderen vinden Lonesome cowboys boeiend door de verhelderende beelden van Warhols obsessie voor het mannelijke narcisme* Misschien gebeurt dat wel in een té simpele vorm: relaties tussen mannen en vrouwen leveren haat, geweld, vernedering en walging op, tussen mannen ontstaat er uitsluitend tederheid, vrijheid, spontani teit. Dat gaat zo: twee cowboys rijden de stad in en stuiten daar, bij een saloon, op Viva, die onmiddelijk ontploft van haat. Ze scheldt de mannen de huid vol, ze walgt van die macho's met lang haar. De cowboys reageren niet, gaan verder en praten over balletoefe ningen en hoe je meer ritmische beweging in je vetkuif krijgt bij het lopen. Als ze de stad weer verlaten en het wijde westen inrijden, trekken zij hun kleren uit en beleven de toppunten van onschuld, plezier en vrijheid. De verfilming is gebaseerd op het gelijknamige theaterstuk van Tennesee Williams, al zijn de homo- sexuele kanten, die in het stuk een belangrijke rol spelen, vrijwel verdwenen. De zieke Big Daddy Pollitt (Burl Ives) viert zijn 65ste verjaardag, gestoord door de problemen van zijn twee zoons. Brick (Paul Newman) heeft een ongelukkig en kinderloos huwe lijk met Maggie (Liz Taylor). De andere zoon bereidt zich voor op een volgende 'in de eindeloze reeks worpen van kleine nekloze monsters.' Maggie pro beert Brick van de drank te houden en blijft hem tegelijkertijd pesten met de verhouding die hij heeft gehad met een overleden vriend. Als bekend wordt dat Big Daddy aan kanker zal ovbrlijden, bereiken de spanningen hun hoogtepunt. Richard Brooks maak te de film in 1958. Dona Erlinda's zoon Rodolfo heeft een gepassio neerde verhouding met Ramon, een muziekstudent die op een klein kamertje woont. Dona Erlinda besluit hem te vragen in haar grote comfortabele huis te komen wonen. Ze doet alsof ze niets in de gaten heeft, maar werkt ondertussen aan het voor komen van een schandaal. Het wordt compleet schijnheilig als ze een huwelijk voor haar zoon weet Zie voor data en tijden de agenda. LA LIEU DU CRIME en TARGET draalen mogelijk In december In Meccano en Electro te arrangeren. Als er een kind wordt geboren, valt een datum is nog niet Ramon de eer toe peetvader te worden. Dona Erlinda te stellen. laat vrolijk een extra vleugel aan het huis bouwen, zodat alle vijf bewoners verzekerd zijn van voldoende leefruimte. Het lijkt onder de omstandigheden een goede oplossing. Er ontstaat in elk geval een gezellige ménage cinq waaruit elk het beste kan nemen van wat de verschillende leefstijlen hebben te bieden. Rodolfo's vrouw blijkt zich er ook uitstekend in te kunnen vinden. Met deze film wordt het festival in Nederland geopendeen première in Meccano. Deze film wordt gezien als een van de klassieke meesterwerken. In de kritieken na het uitkomen van de film in 1931 wordt, in overeenstemming met de Freudiaanse theorie, Manuela gezien als een meisje dat haar moeder verloren heeften déérom haar liefde op een andere vrouw richt. Het lesbische is pas 40 jaar later onderkend door de feministische filmkri tiek. Leontine Sagan maakte de film naar het boek en scenario van Christa Winsloe. Beiden moesten nazi- Duitsland ontvluchten. De opkomst van het nazisme speelt een belangrijke rol in de film. Manuela moet na haar moeders dood naar een streng pensionaat waar alles wat menselijk is door het Pruisische opvoe dingssysteem wordt onderdrukt. De meisjes moeten sterke vrouwen en moeders van soldaten worden. Een van de vrouwen die zich verzet is Fraulein von Bernburg, lieveling van de leerlingen. Vanaf het begin voelt Manuela veel voor haar en dat ontwikkelt zich tot een hevige verliefdheid. Door haar tempera ment en openhartigheid gaat Manuela met haar gevoel anders om dan de andere meisjes. De Fraulein beantwoordt Manuela's gevoelens onmis kenbaar, maar blijft op beslissende momenten afwerend. Als ze, in een feestroes, haar liefde aan de Fraulein bekent, is dat een fatale overschrijding van het geoorloofde. Ze wordt geïsoleerd en gestraft voor een 'misdaad' waarvan ze zich niet bewust is. De andere meisjes zijn solidair met haar. v Catharine Deneuve speelt een gescheiden exploi- tante van een romantische dancing aan de Garonne, de geboortestreek van regisseur AndréTéchiné. Het verhaal is eenvoudig en wordt verteld met sobere middelen. De emoties duwen onderhuids, Téchiné laat pas in de kleuren van het herfstige landschap vurigheid zien. Ze woont er met haar moeder en haar zoon. Het op het eerste gezicht idyllische leven wordt verstoord door een ontsnapte gevangene. Hij bedreigt haar zoon, maar redt hem vervolgens als zijn vluchtmakker hem probeert te wurgen. De hoofdpersonen in Téchiné's films hebben altijd de behoefte om zonder concessies te leven. Zo ook Deneuve die alle bruggen achter zich verbrandt door verliefd te worden op de ex-gevangene. De Amerikaanse regisseur Arthur Penn liet van zijn vakmanschap getuigen in films als The chase, Bonnie en Clyde en Little big man. In Target gaat het om' spionage. Een voormalige CIA agent, die onder een andere naam al jaren in een klein stadje woont,

Mooie moeite / Uitblad voor Zeeland | 1986 | | pagina 21