LIEDEREN VAN WANHOOP EN ONGELOOF Het Middelburgse Café Meccano biedt Mooie Moeite en lezers/ lezeressen een feestavond aan ter gelegenheid van het éénjarig bestaan. Dat wil zeggen: een optreden van Hans Dorrestijn, een concert door Sint Juttemis en een gratis drankje voor de abonnee met eventuele partner. Hans Dorrestijn laat in Meccano een gedeelte horen van het nieuwe programma dat hij op 't ogenblik aan het maken is. Het bestaat uit oude, nog niet op elpee verschenen, en nieuwe liederen. De titel: Dorrestijn zingt liederen van wanhoop en ongeloof. Naast zijn theaterprogramma's en de merkwaardige nieuwsbe richten van het D.P.A (Dorrestijn Pers Agentschap) schrijft hij boeken. Van hem verschenen de verhalenbundels Met dichtge knepen keel (Bert Bakker), Het graf van Couperin (Peter Loeb) en De donkere kamer van Dorrestijn (Contact), voor alle leeftijden de verhalen De wraak van de Spaanse kat en De terugkeer van de Spaanse kat (Bert Bakker) en, tenslotte, een serie liedboeken, waaronder de horrorbundel voor kinderen De bloeddorstige badmeester (Bert Bakker). Bij wijze van voorproef enkele liedteksten, de muziek mag u er zelf bij fantaseren. hans dorrestijn hans dorrestein ifö Meccano Iddelburg: \NS DORRESTIJN .00 uur NT JUTTEMIS .00 uur december >egang gratis. 12 december mm Rondeel Ik wil in de wasbak pissen, dus ik verkies de eenzaamheid. Ander gezelschap kan ik missen want ik wil in de wasbak pissen. Een nette dame, vrouw of meid, zal maar al te gauw beslissen: 'Je mag niet in de wasbak pissen, dus ik verkies de eenzaamheid. Als kat en hond 't Lot kwam niet meer tot bedaren, 't Kookte, ziedde al die jaren dat we bij elkander waren. Ach, dat het altijd moest gebeuren: razernij, het slaan met deuren, oude wonden openscheuren. Onze vrienden gaan ons mijden want de stemming is te snijden. Men zegt al jaren: 'Die? Gaan scheiden. Zie onze kinderen verbleken bij onze wilde woeste streken om eikaars verzet te breken. En we groeien in het slechte wij die slechts een twist beslechten als we moe zijn van het vechten. We maken kat en hond te schand, maar we blijven bij elkander want dat samen vechten schept een band, een hechte band, een Huwlijksband. De vader Ik heb een kind dat wil ik houden. Kinderen horen niet te sterven. Maar het gebeurt: door autoband of vuur, door staal, door glas (in splinters of in scherven) door mensenhanden, uur na uur. Zoveel duizend mogelijkheden en ik heb aanleg voor het visioen. 'k Moet veel tijd en energie besteden aan wat de Dood hem aan kan doen. Ik ben iemand die zichzelf moet temmen. Ik ga toch al door de hel. Mijn bezorgdheid heeft geen remmen. Men zegt mij: brommers, autoos wel. Maar mijn bezorgdheid heeft geen remmen. Demp elk kanaal en elke sloot! Twee jaar is hij, hij kan niet zwemmen. Ik wil niet zijn verdrinkingsdood. Overwoeker gras de wegen. Verhinder onkruid elk verkeer. Ik heb een zoon van twee gekregen en zijn leven is zo teer. En het noodweer dient verboden. Bliksem, rukwind-wat niet al. Want ieder noodweer eist zijn doden. Hoe vaak komt er een boom ten val? Wie mij bemint die doofde vuren. Geen laswerk, waakvlam, haard of gas. Opdat niet mijn zoontjes laatste uren het werk van uw handen was. Ik heb een kind dat wil ik houden. AA AA mm december 13

Mooie moeite / Uitblad voor Zeeland | 1986 | | pagina 7