hairstiilist frans tammel KELDERTJE modern en eigentijds' ,£>mrsè\ Utes-ei) Kis- ^pzdditdim teel de SHOW met dzjem-fashion because feels so good ROTISSERIE MICHEL Korte Geere 19, Middelburg, tel. 01180-11596 telefoon (01184) 134 76 Voor complete ^haar verzorging tvoor hem en haar. ^Nieuwendijk 96 (4381 BX Vlissingen \Tel.: 01184-19233 De Tijd toneeltalent uit Vlaanderen Het Vlaamse toneelgezelschap De Tijd debuteerde dit seizoen met een prachtige voorstelling van Shakespeare's 'Macbeth', die on dermeer te zien geweest is in de schouwburg van Middelburg. De tweede grote zaal-produktie van dit nieuwe gezelschap, 'Pan', wordt op zaterdag 26 maart gespeeld in het Zuidlandtheater Terneuzen. een kort portret van een veelbelovend Vlaams fusie gezelschap. door Henk Scholten Uitblad voor Zeeland Restaurant SmalLekade j3,Bellamppark. VÜsjingfeti. 5 Liefde en toewijding zijn naast verse ingrediënten de grondstoffen voor onze gerechten. Rustiek restaurant met 32 zitplaatsen Aperitief bar Open keuken Onze spijskaart biedt u een keus aan lekkernijen zoals o.a.: Gravlax en verfijnde bereidingen van Tong, Tarbot, Zeeuws Lamsvlees en Kalfszwezerik. Ivo van Hove en Lucas Vandervorst. Twee talentvolle jonge theatermakers, twee to taal verschillende stijlen. Tot vorig seizoen was Van Hove artistiek leider van Akt Vertikaal uit Gent; Lucas Vandervorst leidde het Gezelschap van de Witte Kraai. Beide gezelschappen oogstten veel sukses in de kleine zalen. Akt Vertikaal speelde vooral stukken van 'oude en nieuwe klassieken' als Euripides, Shakespeare, Duras en Heiner Muller, in een stijl waarbij driftig en gepassioneerd akteren kontras- teerde met abstrakte en vaak over-geësthe- tiseerde toneelbeelden. De Witte Kraai, ooit opgericht door Sam Bogaerts, kwam uit een kabaretteske traditie en zette in vaak eigen skripts de oppervlakkigheid, het opportunisme en de bekrompenheid van de mens te kijk. Eind vorig seizoen besloten de twee gezelschappen tot een fusie. Lucas Van dervorst motiveerde die stap destijds als volgt: 'Waarom die fusie met Art Vertikaal? We zijn nu op een punt waarop we nog een paar jaar kunnen teren op iets wat we nu hebben gehaald. Maar we kunnen beter nu stoppen en de moeilijkheidsgraad iets verhogen. Dat kan alleen door te fuseren "■met een groep die op dezelfde manier denkt, maar datzelfde op een andere manier poogt te bereiken. We hebben onze doelstellingen zeer hoog gesteld. De suksessen van Akt en van ons zijn even groot, maar liggen op andere terreinen. Als je ze samenvoegt, kan het grandioos mislukken of grandioos lukken, maar Dit blad verschijnt 10 keer per jaar in een oplage van' exemplaren. Uitgave: Stichting Uitblad voor Zeeland, Middelburg Redaktie-adres: Molendijk 46,4339 AD Nw.- en St. Jooslanö] 01182-2741. Het Uitblad is gratis af te halen in bibliotheken, schouw] filmzalen, VVV-kantoren en andere openbare gebouwen en adverteerders in dit blad. Wie het blad maandelijks thuisgestuurd wil krijgen, kan dq worden. Dat kost minimaal/30,00 per jaar, te storten op rek. 84 648 van de Rabo-bank Middelburg t.n.v. Stichting Uitbia Zeeland. Aan dit nummer werd meegewerkt door: Jean Quist, Ram Nennie, Nico Out, Geert Overdam, Henk Scholten, Hans Hamelink, Willem Huijbreghs en Jaap van Mourik. Vormgeving en zetwerk: Trudi Warns Drukwerk: Drukkerij Zoeteweij, Yerseke Informatie over de komende evenementen op kultureel Zeeland moet uiterlijk de 5e van de maand vóór verschijning redaktie aanwezig zijn. Omdat het Uitblad nauw samenwerkt) Provinciale VVV, kunnen agenda-gegevens, eveneens vóór] van de maand, gestuurd worden naar: VVV-Zeeland, Postbir 4330 PC Middelburg. vzjej- wijngaardstraat 22 (achter C&A) 01100-38082 Advertenties (en veranderingen in advertenties) moeten uit 1e van de maand vóór verschijning binnen zijn op het r adres. Advertentie-tarieven zijn op aanvraag verkrijgbaar. DE KEUKEN IS GEOPEND VAN grandioos zal het zijn.' De eerste produktie van De Tijd, 'Macbeth' van Shakespeare in een regie van Ivo van Hove en met Lucas Vandervorst in de titelrol (als je fuseert moet je het ook meteen goed doen!) was inderdaad gran dioos èn gelukt. Opmerkelijk was dat door de inbreng van akteur Vandervorst de voorstelling een lichtheid en humor mee kreeg, die in de produkties van Akt Vertikaal vaak ontbraken. De nieuwe produktie 'Pan' wordt geregis seerd door Vandervorst, maar Akt-dekor- ontwerper Jan Versweyveld zorgt voor het toneelbeeld, terwijl ook de akteurs voor een deel uit Akt afkomstig zijn. De première vindt pas plaats op 2 maart in De Singel in Antwerpen, zodat we over de voorstelling nog weinig kunnen zeggen. Het stuk zelf is gebaseerd op het toneelwerk 'Pan' van de Gentse dichter Charles van Lerberghe (1861-1907). Het verhaalt over een god die aanspoelt op een eiland, een kudde verleidt en daarmee de herders in verlegenheid brengt. Die beleggen een liefdesconcilie. Het kontrast tussen hun bombastische grootspraak en de aardse liefde, die de aangespoelde god propageert en in praktijk brengt, vormt het thema van het stuk. De bezetting van de voorstelling is veelbe lovend: voortreffelijke jonge akteurs als Dirk Roofthooft en Mark Verstraete staan naast bekende namen als Warre Borgmans, Johan van Assche, Bob de Moor en Lucas Vandervorst zelf, die niet alleen regisseert, maar ook een rol speelt. Inmiddels zijn de plannen van De Tijd voor het seizoen 1988-1989 ook al bekend. Opnieuw worden twee grote zaal-produk- ties uitgebracht: Ivo van Hove regisseert 'Don Carlos', idealistisch koningsdrama van Schiller; Lucas Vandervorst doet 'Congo', een nieuw te schrijven stuk van Paul Pourveur, die ook al de bewerking maakte van 'Pan'; en Geert de Jong en Warre Borgmans spelen tenslotte voor de kleine zaal het stuk 'Decadence' van de Engelse schrijver Stephen Berkoff. Ons zou het niet verbazen, wanneer De Tijd Foto voorpagina: Nelleke Burg, Josine van Dalsum, Nelly ri Milly Scott presenteren het Uitblad voor Zeeland (foto RiemensL M.OO-ZZ.OO RESERVERINGEN 0I)84-I7l6i

Mooie moeite / Uitblad voor Zeeland | 1988 | | pagina 3