HEART of Middelburg carli APARTE DAMESMODE DE SPIEGEL' SARIE MAAS LANGE GEERE 28 4331 LX MIDDELBURG 01180-35213 CARLIER dagtochten en middagtochten (in binnen- en buitenland) —avondje uit (theaterbezoek, Bourgondische avond of Breugheliaanse maaltijd) —tips voor de zomermaanden: canal-bike in Amsterdam; kayaktochten op de Lesse; kanotochten; fietsen op 12,3 of 4-persoonsfietsen —shopping: Dagtocht Parijs, Brussel, Düsseldorf of Keulen —weekend: Maastricht, Moezelgebied, Parijs, Londen, Ardennen, Kopenhagen, Berlijn —weekje weg: Harz, Teutoburgerwald, Sauerland, Moezel, Drente, Limburg, Veluwe, Devon en Cornwall üdzaam wachten op he Last Emperor lar Fly Wish you were here Stake Out Sammy and Rosie get laid Prick up your ears m Voor informatie: Touringcarbedrijf Carlier Tours Elektraweg 9 4338 PK Middelburg tel. 01180-15015 Reisbureau Carlier Tours Opril Grote markt 2 4461 AK Goes tel. 01100-30991 ..lijft moeilijk voor de Zeeuwse bios- TSloitanten om lang tevoren te p welke films ze kunnen draaien. Ze hooguit vertellen, welke films ze zouden willen draaien. De film- a*9 -c van dit blad vormen daar nu al ^"maanden het bewijs van. h december wordt de vertoning van Sas emperor' aangekondigd, maar die doet het zo goed in de grote steden, dat Zeeuwse bioskoopbezoeker tot eind Lnari in elk geval tevergeefs op de laatste Eer van China wachtte. Hopelijk is het in iiart dan zover. «tzelfde geldt voor 'Fatal Attractiondat Ek in Nederland een kassukses aan het den is. Misschien kunnen we in maart «ze tot de laatste minuut spannende erfilming van de gevolgen van 'een vondje vreemd' gaan zien in de Zeeuwse ioskopen. tmsterdamned ;e film die wel snel kwam is Amsterdam- ed het nieuwe spektakelstuk van Dick jaas die eerder met Flodder hele drom en naar de bioskoop lokte. Of dat met imsterdamned ook gaat gebeuren, is de raag. Weliswaar zijn er veel spektaculaire cènes in te zien en dat nog wel in de Amsterdamse grachten— komen er moor- jen in voor, een romance en spannende chtervolgingen, maar het verhaal zelf blijft en beetje erg voor de hand liggend en reinig verrassend. imper is Crazy Love uit de bioskoop lerdwenen of daar is de volgende film, lebaseerd op een boek van Bukowski al: 3ar Fly'. Het is een halve autobiografie van tukowski, die bekend staat als een loorwinterde kroegtijger. Mickey Rourke in Faye Dunaway spelen twee onverbeter- ijke alcoholisten, die het grootste deel van Ie dag doorbrengen in de kroeg en die ook huis de fles niet kunnen laten staan. Een ilm over het bohémienbestaan aan de Amerikaanse westcoast met veel lol, maar >ok af en toe hard knokken in donkere iroegjes, masochisme, melodrama, pathe- ische dronkemansteksten en af en toe een daag vertedering. Barbet Schroeder maak- e deze film, waarin de kroegtijgers zelden e betreuren schepsels zijn, maar waarin volop te lachen valt (Middelburg). Een serie interviews met 50-jarige vrouwen vormt de basis van de film Wish you were here. Het gaat over het 16-jarige meisje Lynda, wonend aan de Engelse zuidkust, blakend van levenslust en branie. Ze probeert de verveling te verdrijven door achter de jongens aan te lopen. Maar ze stuit herhaaldelijk op detaboes van de jaren vijftig: frustraties, onbekwaamheid, lafheid en onbegrip bij de mannen. Regisseur David Leiand (de man van de interviews) debuteert met deze film, waarin we niet alleen prachtige decors te zien krijgen maar ook gaaf gespeelde scènes. De vertolkster van de hoofdrol, Emily Lloyd, die debuteert in deze film, speelt fantas tisch. Al met al dus een aanrader ft Beest Goes). Twee rechercheurs beloeren vanuit een kamer een huis aan de overkant. Daar woont een vrouw, die ooit bevriend was met een zojuist ontsnapte pathalogische moor denaar. Richard Dreyfuss (één der recher cheurs) raakt verliefd op de vrouw, die hij beroepshalve moet beloeren; een kompli- catie die voor extra spanning zorgt. Want zoiets kan natuurlijk gebeuren, maar daar mag je als rechercheur nooit aan toegeven. Hier gebeurt dat wel. Regisseur John Badham zorgt er echter voor, dat er ook nog veel te lachen valt en dat de liefhebbers van geweldscènes zich ook niet bekocht zullen voelen. Voor elk wat wils dus en bij elkaar niet eens in zo'n slechte vorm. (Vlissingen, Goes, Hulst en Terneuzen). Stephen Frears, voor t.v.-kijkers bekend van My beautiful Laundrette, maakte een bittere komedie over het Engeland van Thatcher met 'Sammy and Rosie get laid'. Maar ook over de verloren idealen, de algehele verwarring en verloedering van het linkse, artistieke Engeland. Veel ironie in een film waar je toch met plezier naar kijkt, maar die te weinig engagement vertoont om echt uit te groeien tot een aanklacht tegen het Thatcher-regiem. (Middelburg) Tot slot nóg meer Engeland. Na de jaren vijftig (Wish you were here) en de jaren tachtig (Sammie and Rosie) de jaren zestig in Prick up your ears: Stephan Frears verfilmd het leven van de jong door zijn minnaar vermoorde schrijver Joe Orton: spits, cynisch en vol zwarte humor. Een komisch én serieus portret en tegelijk een fraai tijdsbeeld van Londen anno de jaren zestig ('t Beest Goes) BAR FLY

Mooie moeite / Uitblad voor Zeeland | 1988 | | pagina 6