23 woensdag 24 donderdag 25 vrijdag 26 zaterdag 27 zondag 29 dinsdag 30 woensdag 31 donderdag ,nger ziet Zeeland Kunst in de voorkamer door Nico Out Prijsvraag: maak een kamer-museum Speeltheater Gent (kindertheater) met 'Wie troost Muu?' Zuidlandtheater Terneuzen, 15.00 uur; Toe gang f4,00; Volwassenen f 6,00. 'Open Huwelijk' (komedie) van Dario Fo met Hugo Metsers en Pleuni Touw. Schouwburg Middelburg, 20.00 uur; Toegang f20,50; CJP/Pas 65 f 15,50. Beperkt aantal kaarten! Les Quatres Avontures (film) Filmhuis Zuidland Terneuzen, 20.00 uur; Toegang f6,00; Seizoenkaarthouders f 5,00; CJP/Pas 65 f4,00. Wish you were here (film) Regie: David Leland 't Beest Goes, 20.30 uur; Toegang f 6,00 Mariken Zandvliet (klassiek konsert) (piano) met werken van Beethoven, Berg, Chopin e.a. Concert- en Gehoorzaal Middelburg, 20.00 uur; Toegang f 15,00; CJP/Pas 65 f 11,50 Jeggpap Jazz Band (muziek) Café Jopie Sluis, 21.00 uur; Toegang f 10,00 Laurens van Rooyen en Ensemble (konsert) Zuidlandtheater Terneuzen, 20.00 uur; Toe gang f20,00; CJP/Pas 65 15,00. De Henny Huisman Soundmix Theatershow Den Dullaert Hulst, 20.00 uur; Toegang f 15,00; CJP/Pas 65 f 12,75. Tom Lanoye (kabaret) Vestzaktheater Vlissingen, 20.30 uur; Toe gang f 12,50; CJP/Pas 65 f 10,00. Hilde van Kuyeren (sopraan), Matthy Soet- houdt (sopraan), Naomi Hirschfield (viola da Gamba) en Geert Bierling (orgel) Burgerzaal Stadhuis Middelburg, 20.15 uur; Toegang f 15,00; CJP/Pas 65 12,50. Mattheus Passion Mattheus Passion van Kohnhausen, uitge voerd door Chr. Zangvereniging Asaf. Kath. Kerk Axel, 20.00 uur; Toegang f 10,00; Kinderen f5,00. I've got the bullets (muziek) De Piek Vlissingen, 22.00 uur; Toegang f 10,00. 'Pan' (toneel) door De Tijd Zuidlandtheater Terneuzen, 20.00 uur; Toe gang f 15,00; CJP/Pas 65 f 9,00. 'De vossenjacht' (komedie) van Hugo Claus door De Zeeuwse Komedie Vestzaktheater Vlissingen, 20.30 uur; Toe gang f 10,00. NCRV-Disneydag Scheldekwartier Vlissingen, 10.00-13.00 uur; Toegang f 10,00 Vijfde Lentefeest Britannia Watertoren Vlissingen, inlichtingen Dhr. van Heulen, 01184-65877. Mattheus Passion met: Koor en Barokorkest van de Nederlandse Bachvereniging en het Rodens Jongenskoor. Solisten zijn: Babara Schlick (sopraan), de counter-tenor Christoph Homberger, de tenor Nico van der Meeuw, de bassen Stephen Varcoe en Bas Ramselaar (Christus-partij). O.l.v. Jos van Veldhoven. St. Baafskerk Aardenburg, 14.00uur; Toegang f27,50. Het Mendelssohn Trio (koffiekonsert) Kloveniersdoelen Middelburg, 11.30 uur Toegang f8,00; CJP/Pas 65 f 6,00; Jeuèri 12 jaar f3,50 New Orleans Red Beans (muziek) Café De Geere Middelburg, 15.00 u Toegang gratis, (onder voorbehoud). Operaconcertfilm Koning van Engeland Hulst, 12.00 uur P 'Dag en nacht' (dans) door St. Dansproduktie Schouwburg Middelburg, 20.30 uur; Toe gé f 12,50; CJP/Pas 65 f 10,00. Mattheus Passion w Mattheus Passion met dezelfde uitvoerend! ja als op 12 maart in Hulst. Grote Kerk Goes, 19.00 uur TOM LANOYE 'Nonsens' (kleinkunst) met Nelly Frijda, Josine van Dalsum, Sylviai Leur, Nelleke Burg en Milly Scott Zuidlandtheater Terneuzen, 20.00 uur; gang f24,00; CJP/Pas 65 f 19,00. The Killing (film) Filmhuis Zuidland Terneuzen, 20.00 t/u Toegang f6,00; Seizoenkaarthouders 5,5! CJP/Pas 65 f4,00. 'Heimwee' (muzikaal volkstoneel) door het Nederlands Volkstoneel met o, Carry Tefsen, Conny Vandenbosch e.v.a. Schouwburg Middelburg, 20.00 uur; Toegw f 19,50; CJP/Pas 65 f 14,50. Meyer toont vanaf 28 februari leert- oen en schilderijen in Galerie Esprit 3ker"n e Meyer was jarenlang docent aan Cl'n9 de Qroningse akademie voor ^Hende kunsten. Sinds '81 wijdt hij zich volledig aan zijn eigen werk. Veel op met zijn camper, is hij op zoek naar elStcfin die kleur en beweging paren aan i te en licht. Hij verbleef een tijd in tië aeboeid door het zuidelijk licht dat en® n' glans over de stad heen legt. land is voor Meyer ook een aantrekke- •t aebied. Hij komt er regelmatig, over- Leat er zelfs te gaan wonen, i er is, zegt hij 'Geen vernieuwer; dat vind ok niet interessant. Ik teken en schilder nderwerpen die mij bevallen, ga indivi- ueel mijn gang. Hij oriënteert zich daarbij terk op de schildertechniek die iemand als ubens —'hopelijk vergeeft hij het me'— teert. Dat levert een boeiende synthese van traditionele schilderkunstige waar- en en een hedendaagse kijk op de dingen, leur en beweging zijn elementen die feyer benadrukt in zijn olieverven van aarden, stranden, schepen en scheeps verven. 'Het gaat me om het schilderen en aarvoor is onbevangen staan ten opzichte an m'n onderwerp belangrijk. Voor mij enminste. Ik heb bijvoorbeeld geen ver- tand van paarden.' En hoewel hij een jdlang heeft gevaren is hij beslist niet eïnteresseerd in het weergeven van llerlei scheepstypen. deyer schildert graag op de gladde kant lan boardplaat; zo kan hij zelf de textuur an het oppervlak bepalen. Op het stralend [rijtwit geprepareerde board brengt hij .-dun, maar niet gelijkmatig— een oker- ichtige, naar oranje neigende verflaag aan. )an volgen in oker de met penseel angeduide hoofdlijnen, waarna Meyer in avendige toetsen trefzeker het schilderij ipbouwt. De laatste tijd besteedt hij steeds leer aandacht aan het over elkaar heen- len van kleurlagen —glaceren— waar- loor ze elkaar versterken. Zo verhoogt hij e intensiteit van de kleur, die in zijn werk Jlond' oogt. )e tekeningen van Meyer, op de expositie ijner zo'n twintig te zien, zijn fors opgezet net een zacht (6B) potlood. Grote halen onthullen scheepswerven (Antwerpen, ïreskens, Brouwershaven) en het scheep- aartverkeer op de rede van Vlissingen. Het blonde' van zijn schilderijen is ook in zijn ekeningen terug te vinden: het zwart is niet Ta ai '1GG1 *99' dicht, maar gearceerd en de werking van de opengelaten witte stukken is karakteristiek voor zijn komposities. Galerie Esprit Clinge, 28 februari t/m 27 maart. GEERT MEYER, GALERIE ESPRIT Sinds december vorig jaar kent Vlissingen haar eerste vitrine-galerie: 'Art-Titude'. Het bij elkaar naar binnen kijken —vooral in de avond-uren— levert meestal een ander beeld op: kunst staat tenslotte minder centraal in het 'woonkamerlijke' dan t.v. en schemerlamp. Leon Riekwel sluit met zijn vitrine-galerie aan bij deze Nederlandse gewoonte. Zijn aan de straat gelegen voorkamer herbergde eerst werken van Jan de Haas en nu exposeert Eric Brandts er. De keten van vitrine-galeries is nog niet uitgebreid met nieuwe 'vestigingen', zoals Riekwel voorstelt, maar hij krijgt veel positieve reakties. 'Er bellen regelmatig mensen aan, die ook binnen eens een kijkje willen nemen. En ik zie vaak mensen voor het raam staan.' Riekwels initiatief is ook bedoeld om het idee dat kunst niet iets voor in je woonkamer is te beïnvloeden: 'De mensen zien dat zelfs grote beelden als Icarus van Jan Haas, heus niet alleen in de galerie op hun plaats zijn. De niet eens zo grote woonkamer, kompleet met schoor steenmantel, blijkt een goede omgeving voor kunst.' Eric Brandts is meestal speels in de weer met vlieg- en ander tuig. In 1985 heeft bijvoorbeeld een toestel van zijn hand een tijdlang op een sokkel bij de Schelde- smederij gestaan. Maar ook op kleiner formaat prikkelt hij de fantasie met in vrolijke kleuren beschilderde vliegtuigen en raketten. De frisse uitmonstering die Brandts zijn aërodynamische objekten meegeeft ontneemt ze hun koele, soms agressieve, uitstraling. Ze worden voertui gen voor een reis door de verbeelding. Riekwel trakteert de voorbijganger én diegene die speciaal een omweg maakt de komende maanden op nog meer kunst. Hij heeft daartoe al diverse kontakten gelegd. Reinier de Muynck, Martin McNamara, Nico van de Boezem en Willy de Houck zijn enkele van de kunstenaars die op zijn verlanglijstje staan. Art-titude, Singel 14 Vlissingen, tot 26 maart Zeeland heeft in totaal 29 museums en de organisatoren van 'Zeeland Museumland' vinden dat wat weinig. Vandaar een oproep aan de Zeeuwse jeugd om hun kamer tot museum te maken. Dat gaat in de vorm van een prijsvraag. De opdracht luidt: 'Stel je voor dat jouw kamer een museum wordt. Kijk eens goed naar wat er nu al allemaal staat of hangt. Maak een lijstje van alles wat je in je kamer-museum wilt bewaren. Wat wil je er nog meer bij hebben? Wat is het top-stuk in jouw kollektie en hoe heet jouw kamer-museum?' De driehonderd origi neelste inzendingen, die voor 18 maart binnen zijn in het Zeeuws Museum, postbus 378 te Middelburg, worden beloond met een museum-paspoort. Met zo'n paspoort (ook te koop bij de musea, die meedoen aan de aktie 'Neder land Museumland' voor een rijksdaalder) kun je gratis of goedkoper allerlei musea bezoeken. Bij elk bezoek krijg je een stempel en zo gauw je tien stempels hebt en een slagzin bedenkt, kun je weer een gezelschapsspel 'Uit de kunst' winnen. 1 7

Mooie moeite / Uitblad voor Zeeland | 1988 | | pagina 9