GARUDA DZJ€r( modern en eigentijds Javaans lopend buffet steel de SHOW met dzjem-fashion because feels so good Middelburg ontvangt Drole-O-Drome RÓTISSERIE MICHEL 4381 RP schéldesf tefefoon(01184) 13476 Uitblad voor Zeeland 1988 Zeeland is in de zomermaanden een attraktie rijker. Techniek, kunst en amusement zijn door 15 jonge Belgen samengebracht in een fantastisch bouwsel: de Dröle-O- Drome. Die domineert van 28 juni tot 4 augustus het Middelburgse Damplein. Korte Geere 19, Middelburg, tel. 01180-11596 Liefde en toewijding zijn naast verse ingrediënten de grondstoffen voor onze gerechten. Rustiek restaurant met 32 zitplaatsen Aperitief bar Open keuken Onze spijskaart biedt u een keus aan lekkernijen zoals o.a.: Gravlax en verfijnde bereidingen van Tong, Tarbot, Zeeuws Lamsvlees en Kalfszwezerik. HOTEL-INDONESISCH RESTAURANT Nieuwendijk 23-25 4381 BVVIissingen Tel.: 01184-11127 Dagelijks geopend van 12.00-23.00 uur (Ook afhalen) (Ook telefonische bestellingen) Airconditioning Onze keuken biedt u naast de d-la-cartemenu's ook nog een Ma.t/m do. van 17.30-21.00 uur: 25 gerechten f 19,50 per persoon Vrij. t/m zo. en op feestdagen van 17.30-22.30 uur: 28 gerechten, met soep vooraf f 25,75 per persoon Dit blad verschijnt 10 keer per jaar in een oplage van 10, exemplaren. Uitgave: Stichting Uitblad voor Zeeland, Middelburg Redaktie-adres: Molendijk 46, 4339 AD Nw.- en St. Joosla1 telefoon 01182-2741. Het Uitblad is gratis af te halen in bibliotheken, schouwburg filmzalen, VVV-kantoren en andere openbare gebouwen enl de adverteerders in dit blad. Wie het blad maandelijks thuisgestuurd wil krijgen, donateur worden. Dat kost minimaal 30,00 per jaar, te sto op rek. nr. 3350 84 648 van de Rabo-bank Middelburg t Stichting Uitblad voor Zeeland, of door het invullen van deb' op pagina 3, dan krijgt u een acceptgirokaart thuisgestuurd' Aan dit nummer werd meegewerkt door: Jean Quist, Ramon Nennie, Nico Out, Geert Overdam, Kees Slager, Trudi Wa Helen de Kam, Thérèse Adriaansens, Henk Scholten, Will- Huijbreghs en Jaap van Mourik. Vormgeving en zetwerk: Trudi Warns, Nw.- en St. Joosland Drukwerk: Drukkerij Zoeteweij, Yerseke Informatie over de komende evenementen op kultureel gebied Zeeland moeten uiterlijk de 5e van de maand vóór de maand v; verschijning bij de redaktie aanwezig zijn. Omdat het Uitbl nauw samenwerkt met de provinciale VVV, kunnen agend gegevens, eveneens vóór de 5e van de maand, gestuurd wordt naar: VVV-Zeeland, Postbus 123, 4330 PC Middelburg. Advertenties (en veranderingen in advertenties) moeten uiteri de 1ste van de maand vóór de maand van verschijning binn zijn op het redaktie-adres. Advertentie-tarieven zijn opaanvra verkrijgbaar. Foto voorpagina: Geert Hoste presenteert het Uitblad voi Zeeland (foto: Eddy Vangroenderbeek, Brussel) DROLE Wijngaardstraat 22 (achter C&A) 01100-38082 Van buiten lijkt de 14 meter hoge metalen konstruktie op een slakkenhuis —of zo men wil— hondedrol of Zeeuwse bolus van enorme afmetingen. Van binnen biedt de Dróle-O-Drome de bezoeker een reeks fantastische ervaringen. Op weg naar de top door een 40 meter lange spiralende gang smelten fantasie en wer kelijkheid samen tot een verwarrende droom. Kaleidoscopen, lichtbundels, ge luid, een hologram brengen de wandelaar in unieke situaties. De wereld staat in het bouwsel soms letterlijk op z'n kop. Op de tocht komen luister-en kijkervaringen niet altijd vanzelf tot stand: als reiziger naar de top kun je ook zelf ingrijpen en overwachte effekten kreeëren. liggers bevestigd, telkens 4 op een ander knooppunt. Op de liggers zijn de dragers van de kronkelgang geplaatst, die worden gevormd door zogenaamde driehoeken van verschillende grootte. Tien kilo papier gebruikten de komputerfanaten om afme tingen en konstruktie van de Dróle-O- Drome te berekenen. Uit 400 meter buis, 150 km lasdraad, 6000 bouten en 28,6 manjaren werk werd de droom werkelijk heid. De financiering was een hoofdstuk apart: het spaargeld van de 15 enthousias telingen was bij lange na niet voldoende voor de kosten van het gevaarte. Enkele leden van het gezelschap stortten zich op het karwei sponsors te vinden, toen bleek dat susidie niet kon worden verwacht. Ze wisten bedrijven zover te krijgen materialen gratis of tegen gereduceerde prijs te leveren, terwijl ook adviezen en geldelijke bijdragen werden binnengebracht. Vorig jaar stond de Dróle-O-Drome onder meer in Antwerpen, waar ruim 50.000 bezoekers de tocht waagden. De komst van het bouwsel naar Zeeland lijkt wonderwel te passen in het streven om het toeristisch produkt Zeeland met kulturele evenemen- C ten voor een groot publiek te verrijken. O 'O DROME De Dróle-O-Drome is een initiatief dat in 1984 begon. Een bouwkundig ingenieur, komputerfanaten, lassers, beeldend kuns tenaars en licht- en geluidstechnici wilden samen iets bijzonders maken. Het moest passen bij de laatste decennia van de 20ste eeuw: speels, spannend en grappig ('dróle') zijn. Uren praten en schetsen leidde tot het uitgangspunt: een ruimtelijke, voor bezoe kers toegankelijke konstruktie, waarin deze worden verrast door een speelse, verwron gen werkelijkheid. De buitenkant van de konstruktie moest door zijn vorm die verwringing al suggereren. Zo ontstonden de eerste tekeningen van een 'Spiraal van staal'. In een centrale huls staat een middenpaal. Daaraan zijn op verschillende hoogte 12

Mooie moeite / Uitblad voor Zeeland | 1988 | | pagina 3