o geluidsverhuurbedrijf ultuur aan kust Libris.Uw Complete Boekhandel. HARD Y/BRILLEN/LENZEN Van Benthem Jutting m X O S&c^e' paJebie' VERKOOP - VERHUUR GROOTBEELD PROF. GELUIDSAPPARATUUR VIDEO VERHUUR OOK ONS KOMT U OVERAL TEGEN drommen toeristen, die deze baanden de Zeeuwse stranden !Pzoeken kunnen niet alleen enieten van zon (hopelijk) en zee, daar ook van allerlei kulturele yenementen. Naast Vlissingen met ijn traditionele Straatfestival heeft it jaar ook Westerschouwen een igen zomerfestival, waarop - in egenstelling tot Vlissingen - vooral rtiesten optreden, die in Nederland I grote bekendheid hebben, en ander verschil is, dat er in Burgh- Haamstede n wèl betaald moet Ujrden. Naast die twee festivals zijn er in de toeristenplaatsen langs de kust natuurlijk weer volop braderiëen en folkloristische evenementen. In westkapelle hebben ze een speciaal JDijkfestival ter gelegenheid van het gereedkomen van de verhoogde dijk. j:n dan vallen de laatste Veerse Meer- dagen nog net in juli. Over al die {evenementen aandacht op deze jagina èn in de agenda. Boekverkopers sinds 1801 03 Het literaire hart van Middelburg Literatuur Mod. Antiquariaat Buitenlandse pockets Div. wetenschappen Reis-taal gidsen Kunstkaarten [Straatfestival Vlissingen kiest voor kwaliteit Zomerfestival in Burgh-Haamstede Dijkfestival Westkapelle PODIUM-WAG EN VERHUUR 60 m2 LICHT-INSTALLATIE VERHUUR 25.000 watt Lange Vorststraat 73 4461 JN Goes f 2x3 t Tel. 01100-13313-30495 Café La Strada St. Jacobsstraat 48 - Goes - Tel. 01100-12669 Open: maandag t/m zaterdag 11.00-02.00 uur zondag 16.00-02.00 uur bellafnypark 38, vlissingen. lel. 01184-IOTi E Lange Delft 64 - 4331 AR Middelburg tel. 01180-12630 Nieuwe Burg 3, 4331 AG Middelburg tel. 13253 Er hangt nog een sfeer van geheimzinnig heid over het Straatfestival 1988. Als alles wat de organisatoren voor ogen staat lukt vindt het Straatfestival plaats van 25 juli t/m 3 augustus. Vorig jaar bood Vlissingen voor en na het Straatfestival nog een uitgebreid zomer- programma met optredens van de Interna tionale Nieuwe Scene, Toots Thielemans, het Salsafestival en de Tour Klabodder. Dit jaar koncentreert de Culturele Raad Vlissingen haar zomerprogramma rond de periode van het Straatfestival. Het ministerie van WVC kent opnieuw geen subsidie toe, de provincie Zeeland verlaagt de subsidie tegenover vorig jaar, de gemeente Vlissingen kan de kar niet alleen trekken. Een succesvolle sponsoraktie verlicht enigzins de problemen, die Klaas Overdam en Leon Riekwel van de Culturele Raad Vlissingen moeten oplossen om toch een Straatfestival met kwaliteit te kunnen bieden. De kosten van de techniek (podia, geluid en licht) en de kosten van de optredende groepen onttrekken zich aan de bezuinigingsgolf, integendeel kwaliteit kost geld. Daar kiezen we ook voor zeggen beide funktionarissen in koor. Het Straatfestival kent meer premières dan ooir. Marino Basso uit België, Archeos uit Frankrijk, Het Crisiskoor uit Nederland, Pigeon Drop uit de Verenigde Staten, Cirque du Trottoir uit België, Tascabile uit Italië en Artifictions uit Frankrijk zijn voor het eerst met hun recente werk In Nederland te zien. Andere namen, die de aandacht trekken zijn: Joe Louis Walker, Generaal Heusden- broeck, Professor Pardouche, Sam Angeli- co, Junior Walker and the Oldstars, Womack and Womack en Johnny Pacheco. Het thema van het Straatfestival is dit jaar THEATER EN VUURWERK. Op 5 podia in en rond het Vlissingse Arsenaal zal het programma zich afspelen. De speciale Straatfestivalkrant met alle gegevens over het programma verschijnt op 6juli huis-aan-huis in Walcheren. Verder is de krant vanaf 8 juli bij alle VVV's in Zeeland verkrijgbaar. Tijdens het Straatfes tival is iedere dag op het festivalterrein de Festival-dagkrant gratis te verkrijgen. De dagkrant biedt aktuele informatie over het Straatfestival. En voor wie het nog niet weet het Straatfestival Vlissingen is gratis te bezoe ken. Lee Towers, Gerard Joling, Henny Huis man en Hans van der Togt. Zij, plus nog een rij iets minder bekende namen van podium en t.v. zijn in de tweede week van juli allemaal in levende lijve op de Kop van Schouwen. Het theater prod uktieburo Joop van den Ende ziet wel wat in de enorme massa toeristen, die dan de Zeeuwse stranden komen opzoeken. Dus wordt een vierdaags Zomerfestival georganiseerd in een grote tent op het terrein van vakantie centrum De Burght te Burgh-Haamstede. Elke dag is er een middag- én een avondprogramma, beurtelings gepresen teerd door Henny Huisman en Hans van der Togt. De middagvoorstellingen zijn spe ciaal voor kinderen bedoeld. Naast de kindershows kunnen ze zich ook vermaken met allerlei kermisachtige attrakties in de feesttent. Wat de voorstellingen voor de jeugd betreft: maandag 11 juli staat de 'Lach-express' van Tony Wilson en Peter Crooneyrop het podium, op 12 juli verzorgt Henny Huisman de sound-mixshow, op 13 juli worden er echte t.v.-opnamen gemaakt van KRO's 'Mini-moppentrommel' met gastoptreden van Pommetje Horlepiep en op 14 juli is de aloude Film van Ome Willem in Burgh Haamstede present. De avondvoorstellingen beginnen op 11 juli met een optreden van Lee Towers, de man die verleden jaar acht avonden achter eikaar de Ahoyhal vol kreeg. Behalve Lee Towers staan dieavond ook het orkest Mick de Boer en de damesgroep Frizzle Sizzle (o.a. bekend van het Eurovisie-songfesti val) op het podium. Op 12 juli is Willy Dobbe gastvrouw op de speciale schlager-avond, waarop het orkest Greeniight Express de begeleiding verzorgt van toppers als Denny Christian en Mieke en Freddy Breek. Gerard Joling is de topper op 13 juli. Vóór hij verschijnt zal de man, die verleden jaar derde werd in de soundmix-show, David Ray laten horen waartoe hij allemaal in staat is. Op de laatste avond zal de Engelse zangeres Marjorie Barnes, hoofdrolspeel ster in de musical Bubbling Brown Sugar voor een swingend optreden zorgen, waarna de al even Engelse groep Wall Street Crash een spektakel van zang, dans, muziek, drama, humor en show op de planken zal brengen, waar de bezoekers achteraf van zullen moeten zeggen, dat het die vijf gulden extra ook waard was. Want, normaal kost zo'n avondje/25,00, maar de laatste avond 30,00. De middagvoorstel lingen zijn voor 12,50 te bezoeken. Ter gelegenheid van het gereed komen van de verhoogde dijk heeft een speciale festivalcommissie een tiendaags Dijkfesti val (13 juli - 23 juli) op poten gezet. "7 Hoogtepunt naast vele attrakties in de

Mooie moeite / Uitblad voor Zeeland | 1988 | | pagina 4