M U z i E 'OKTOBER n Tröckener Kecks Gore (met supp-act MOT) The Mice Rosa King Upside Down Eikie Deadman met 'Fair Riotry' Reflud Drie Vlaamse troubadours: Belcanto - Cools - Vermandere Liesbeth List Hanny Vree zaterdag 2 zondag 3 maandag 4 dinsdag 5 woensdag 6 donderdag 7 vrijdag Amsterdamse band, opgericht in '80alseen chaotische Nederlands-talige punkband. Na een aantal personele wisselingen zijn ze intussen een stuk volwassener geworden, maar hun teksten zijn nog altijd Neder landstalig. Hoewel de Kecks nooit echt zijn doorgedrongen, hebben zij binnen het popcircuit een aardige reputatie opge bouwd. De Piek Vlissingen, 21 oktober Gore heeft in de twee en een half jaar dat ze bestaat met haar muziek (die ze zelf omschrijft als een puur instrumentale hel) een solide live reputatie opgebouwd. Twee maal eerder stond Gore al op het podium van 't Beest. Wegens succes geprolongeerd zo moge duidelijk zijn! Na wisselingen in de bezetting spelen in Gore: Frankie Stroo, gitaar; Danny Arnold, drums; Joes Benly, gitaar en Marij Hel op bas. In het voorprogramma MOT, een veelbelovende speedmetalband uit Goes. 't Beest Goes, 1 oktober Een Amerikaanse groep uit Cleveland Ohio, bestaande uit de broers Bill en Tom Fox en Ken Hall. De band werd opgericht in 1985 en leverde een enthousiast onvangen debuut l.p. met 'Scooter', een plaat met songs die refereren aan de vroege Jam, The Who en DB's. Intense, gedreven en melodieuze muziek. 't Beest Goes, 29 oktober De van oorsprong New-Yorkse tenorsaxo- foniste brengt swingende interpretatie van diverse muziekstijlen van rock tot jazz en salsa. Na gastoptredens met Little Richard, Ben E. King en Bertus Borgers, wordt ze in Brogum bijgestaan door haar vaste bege leidingsband Upside Down, bestaande uit de gitaristen Robbie Schoute en Richard Pattiselano, de bassist Reinier Holliday en de drummer Dennis Briedel. Brogum Zierikzee, 1 oktober Engelstalige show waarmee Elkie Dead man eerder dit jaar een verrassing was op het Vlissingse Straatfestival. Sketches en pakkende teksten vormen het raamwerk van een show met trefzeker neergezette komische en ontroerende karakters. Bij gestaan door een geluidsband heeft zij in haar repertoire nummers van Tina Turner, Madonna, The Andrew Sisters, Shirley Temple, Nana Mouskouri, Bill Haley, Bob Seger en Frankie goes to Hollywood. Brogum Zierikzee, 16 oktober Wie de laatste single 'High Noon' heeft gehoord, heeft een aardige indruk van de muzikale veelzijdigheid van tenorsaxofo nist Hans Dulfer, de spil van Reflud, een speedmetaljazz- formatie waarvan de mu ziek ook wel wordt omschreven als 'Latinsoulfunkbebopswingpunkmetavant- garderock'. Duidelijker kan het niet.^ Vanaf '57 speelt Dulfer in verschillende groepen, waarvan Hans Dulfer en de perikels wel één van de meest gerucht makende is geweest. Hij schrikt er niet voor terug om met de meest uiteenlopende muzikanten samen te spelen en staat zodoende de ene avond met Theo Loeven- die op de planken om binnen 24 uur als lid van Groep 1850 het dak van een jeugdsoos te blazen. Dulfer speelt op los-vaste basis in Barrel house en werkte in '85 samen met Claw Boys Claw zanger Peter te Bos aan een bluesproject. Na een aantal recente wisse lingen spelen op dit moment in Reflud 3 gitaristen, te weten Wouter Planteijt, Mag gie en Tony. Op bas Thijs Vermeulen en op drums Roland Zeldenrust. Brogum Zierikzee, 29 oktober Drie Vlaamse troubadours doen in oktober Zeeland aan: Guido Belcanto, Miel Cools en Willem Vermandere. Belcanto, vooral bekend als vertolker van het 'moderne' levenslied is op 5 oktober present tijdens J opening van de Middelburgseschouwbuh? Miel Cools zingt op 23 oktober in m Lunchcafé onder het stadhuis van G0es I dat doet hij —zoals het hoort in lunchcafévanaf 12 uur 's middags. Willem Vermandere ten slotte, komt al op] oktober met zijn begeleidingsgroep naJ De Halle in Axel. De beeldhouwer-lie 5 zanger uit de Westhoek komt al jaren afl toe eens naar Zeeland en is dan vrijwelaltl goed voor uitverkochte en enthousiaj' zalen. Want zijn liederen (en verhaal^ tussendoor) over de gewone mensen |a het Vlaamse platteland spreken erg aan^ de gewone mensen van het Zeeu platteland. Schouwburg Middelburg, 5 oktober Lunchcafé Goes, 23 oktober De Halle Axel, 1 oktober Twee zingende dames met een eigen programma: Liesbeth List in de Middj UlUyiailima. - - burgse Schouwburg en Hanny Vree in( iRosa King and Upside Down M.G. Schmidt en anderen, afgewisselde raptoe conferences, die onder meer door Rer badhuisstraat Oud Vossemeer, 19.30 -riin nDcrhrAVPn KortOnfl! Campert zijn geschreven. Kortom: andere Liesbeth List dan men tot nu gewend was; niet slechts dechansonni! maar nu een vrouw die ook geestige tekS kan brengen en absurdistische liedjes natuurlijk ook chansons. Hanny Vree is een zeer veelzijdige vro Ze zong in operettes, speelde in t.v- filmproducties, draaide een aantal ji mee in het volkstoneel en heeft nu' eigen muzikale solo gemaakt van door zelf geschreven liedjes en monologen, beetje kind gebleven' is de titel. Het is verrassende show vol levenslust, hum emoties geworden. Schouwburg Middelburg, 5 oktober Prins van Oranje Goes, 14 oktober Vincent van Gogh Over het leven van Vincent door het Area Theater ]/estzaktheater Vlissingen, 20.30 uur; Toe gang 15,00/CJP/Pas 65/11,50 lOtto is een neushoorn (Kinderfilm) Schuttershoftheater Middelburg, 14.00 uur; joegang/ 5,00 rock, blues, jazz, soul, salsa, rhythm blues /rogum Zierikzee, 22.30 uur; Toegang f8,00 Prins van Oranje te Goes. Liesbeth List komt met haar nieui programma 'List Nu' de (her)openingn de Schouwburg opluisteren. Onder rej Willem Vermandere van Willem Nijholt heeft ze een sli'zogezeid, zo gezongen opgebouwd met een geheel nieuw reperj gg Halle Axel, 20.00 uur; Toegang/ 12,50; re, waarin liedjes op tekst van Hermann CJP/Pas 65/10,00 Veen, Hans Dorrestijn, Ivo de Wijs, Am' I iore (met supp.act MOT) Beest Goes, 22.00 uur; Toegang8,50 uur 'Metin' (kinderfilm) Schuttershoftheater Middelburg, 14.00uur; Toegang 5,00 Tob de Bordes voordrachtskunstenaar brengt een pro gramma onder de titel 'Kooien'. Hierbij speelt hij teksten van Herbert Lange, Godfried Bomans en Manfred Kijber Kapel van St. Maarten Hoogelande, 14.30 uur Emma Crebolder 'Zwemsonnetten' voordracht t.g.v. uitkomen bundel Boekhandel Van Geyt Hulst, 12.00 uur Taaldrukken (4-6 jaar) Openbare bibliotheek uur Goes, 15.30-17.30 Taaldrukken 6-9 jaar 15.45-17.45 uur Workshop korte verhalen schrijven door Sasah Verroen 19.15 uur (Volgeboekt) Openbare Bibliotheek Goes Entree! Feestelijke manifestatie ter gelegenheid van de heropening van de Stadsschouw burg en de start van het nieuwe theatersei zoen: Gevarieerd kabaret- en kleinkunst- programma met o.a. Liesbeth List, Bram Vermeulen, Waardenberg de Jong, Magnolia, Ollum, Guido Belcanto, Verreck Pleijsier, Tentoonstelling '100 jaar amu sement in Nederland' Schouwburg Middelburg, 19.00 uur; Toe gang/2,50 Poppentheater Robhetty (4-12 jaar) 14.00-15.00 uur Taaldrukken (12-14 jaar) 18.30-20.30 uur Optreden Scaldis Kwartet 20.15 uur Openbare Bibliotheek Goes Cabaret 'Zindroom' Herman Boon en Bert Schuiling met 'Bekijk het maar' Dorpshuis 'Luctor et Emergo'Rilland, 20.00 uur; Toegang 10,00; CJP/Pas 65/8,00 'Achterberg' Toneelstuk met Huib Broos, Marja Habra- ken en van Manuel van Loggem over leven en werk van de beroemde dichter Gerrit Achterberg Zuidlandtheater Terneuzen, 20.00 uur; Toegang 7,50 Het Scapino Ballet danst 'Pulcinella' 'D.C.' en 'Museum'. Choreografie Nils Christe Schouwburg Middelburg, 20.00 uur; Toe gang/20,50; CJP/Pas 65/15,50 Waardenberg De Jong met 'De gekkengalerij' 't Beest Goes, 21.00 uur; Toegang 13,50; CJP/Pas 65/11,00 Taaldrukken (9-12. jaar) 15.45-17.45 uur Lezing Jan de Zanger 20.00 uur Openbare Bibliotheek Goes Marie-Cecile Moerdijk Als gastsoliste bij jubileumkonsert 'Excel sior' Ned. Herv. Kerk Yerseke, 19.30 uur; Toegang 7,50; CJP/Pas 65/5,00 Hans de Booy in 'Vertrouwen' (konsert) Zuidlandtheater Terneuzen, 20.00 uur; Toegang 15,00; CJP/Pas 65/10,00 'Twee op de wip' Comedy-drama van William Gibson met Pleuni Touw en Hugo Metsers Den Dullaert Hulst, 20.00 uur; Toegang 17,50; CJP/Pas 65/15,00 Sophisticated Ladies door The New York Harlem Opera Ensemble Musical over leven en muziek van Duke Ellington

Mooie moeite / Uitblad voor Zeeland | 1988 | | pagina 7