altena 3 GARUDA M U Z I E K ICAN AL HEART of Middelburg mm modern en eigentijds' Javaans lopend buffet 4381 RP vltssingen scfteldestraat 25-29 telefoon (01184) 134 76 Dansfestival in Zuidlandtheater the Nits Nieuwe Muziek start kamermuziek-series fhe Magnificent Seven The Urban Dance Squad The Paranoiacs Sellfs without Shells Krampff Twee liedjeszangers m HOTEL-INDONESISCH RESTAURANT ••,-vaw»*. --L-: Nieuwendijk 23-25 4381 BV Vlissingen Tel.: 01184-11127 Dagelijks geopend van 12.00-23.00 uur (Ook afhalen) (Ook telefonische bestellingen) Airconditioning Onze keuken biedt u naast dé è-la-cartemenu's ook nog een Ma.t/m do. van 17.30-21.00 uur: 25 gerechten f 19,50 per persoon Vrij. t/m zo. en op feestdagen van 17.30-22.30 uur: 28 gerechten, met soep vooraf f 25,75 per persoon Dans, heel veel dans op 19 en 20 november in het Zuidlandtheater in Terneuzen. Bijna tweehonderd Zeeuwse amateur dansers, verenigd in een kleine twintig groepen laten op zondag 20 november vanaf 13.30 uur zien wat zij 0p dansgebied presteren. Klassiek ballet, moderne dans, jazzdans, folkloristische dans, Surinaamse set-dans, Molukse dans, enzovoorts. Alle dansdiciplines waarin in Zeeland |es wordt gegeven zijn te zien op het Amateur Dansfestival Zeeland 1988. Doel van het festival is te laten zien met hoeveel kundigheid en plezier er in Zeeland op verschillende manieren wordt gedanst. Maar dit festival is meer. Het Zeeuwse festival is ook een voorronde voor het landelijk amateur dansfestival dat in 1989 in Amsterdam wordt gehouden. Een landelijke jury reist alle provinciale festivals af en selecteert uit iedere provincie een groep die in Amsterdam mag aantreden. Zeeland is het eerste festival in de reeks. Natuurlijk is deze afwisselende voorstelling, die wordt gepresenteerd door Lex Maes, toegankelijk voor het publiek. Voor de prijs hoef je niet thuis te blijven: 2,50 per persoon. In het kader van het dansfestival wordt op zaterdag 19 november in het Zuidlandtheater een aantal dansworkshops gehouden onder leiding van landelijk bekende dansdocenten I op het gebied van jazzdans, volksdans en moderne dans. De belangstelling hiervoor bleek zo groot dat in allerijl extra docenten gezocht moesten worden voor extra workshops. En die zitten ook al vol. De eerste festivaldag wordt zaterdag 19 november afgeslote met een voorstelling van de Stichting Dansz. Dansz is een Zeeuwse groep van vergevorderde, streng geselecteerde amateurdansers en jeerlingen van dansvakopleidingen 'a Terneuzen brengt Dansz een heel nieuw programma. Zuidlandtheater Terneuzen, 19 en 20 november. pi eerste l.p. maakten The Nits in 1978. j0ven l.p.'s later kan worden gezegd dat e Nederlandse band een onmisken- r eigen geluid heeft ontwikkeld en jok internationaal flink aan de weg limmert. De live-optredens kenmerken 2jch door een bijzondere sfeer. Niet dat groep voor een spetterende show zorgt, Kiaar waarojri zouden ze ook. Hun kwaliteit ligt in de muziek en spektakel gveren al die andere groepen al. fhe Nits bezingen een wereld aan beide lijden van het onnaspeurbare Neder landse gebergte. Ervóór zweven de terinneringen van een jongen aan ^sterdam-noord, waar hij opgroeide. Daarachter, in de beslotenheid van de sigen omgeving, gebeuren vreemde dingen. The Nits tonen een duidelijk gezicht. luidlandtheater Terneuzen, 26 novem- Twee van de vier concertseries, die Nieuwe Muziek dit seizoe brengt, starten in november: op 7 november het eerste van d: vier concerten met uitsluitend kamermuziek van Sjostakovit en op 20 november het eerste van drie concerten mCl kamermuziek uit de twintigste eeuw. Reinbert de Leeuw bespeelt piano wanneer op 7 novem Claron McFadden (sopraan), Jard van Nes (mezzo) en Ad vai Baasbank (tenor) een avondlang liederen van Dimitf Sjostakovitzj (1906-1975) zingen. Geoffrey Madge komt op 20 november weer eens na Middelburg. De omstreden pianist solleert in een concerto hij samen met het Xenakis Ensemble geeft van werken va John Cage, Stefan Wolpe en lannis Xenakis. Beide concerten zijn in de Kloveniersdoelen te Middelbuj Men kan per serie een voordelig abonnement kopen (0118c 23650). Een band, die zich zonder bescheiden heid The Magnificent Seven noemt, die noet wat in z'n mars hebben. Dat klopt jok wel,want de groep herbergt zeven jrominente musici, die elk voor zich uimschoots hun sporen hebben ver- iiend in de Nederlandse popmuziek. Wat lacht u van Henny Vrienten, Fay Lovski, loost Bellinfante, Jan de Hont, Jacob (laasse, Jan Kooperen Jan Pijnenburg? e naam 'The Magnificent Seven' is ook liet zonder toeval de titel van een roemde film. Immers, de groep heeft ich toegelegd op het brengen van [Jomposities die oorspronkelijk geschre- len werden voor de film, maar die in de oop der tijd een eigen leven zijn gaan eiden. Sfeervolle werkjes uit goede en j itinder goede films, die stuk voor stuk feest van herkenning teweegbren- en. 'chouwburg Middelburg, 11 november De meest frisse Nederlandse rap- en gogo-formatie van dit moment is onge twijfeld The Urban Dance Squad, die eind '86 werd opgericht door voormalig GaGa-bassist Silvano Matadin. Intussen heeft de band een gevestigde live reputatie opgebouwd, waarbij het optre den op het Haagse Parkppp-recentelijk nog het meest in hét"oog sprong. De Squad gebruikt naast de draaitafels van de scratcher het gebruikelijke roek instrumentarium (drums! bas, gitaar). De gitarist (o.a. ex Rufus Thomas) laat zijn gitaar regelmatig klinken alsof hij auditie doet bij Alice Cooper. De drummer (afkomstig uit de Div) en de bassist zorgen voor de stuwende beat. De scratcher laat de draaitafels klinken als een instrument, zonder teveel op de voorgrond te treden. De rapper slingert zijn rhytmes met energie de zaal in. Het repertoire bestaat voornamelijk uit rap, maar muziekstijlen als gogo en heavy metal zijn ook duidelijk te horen. Improvisatie js bij ieder optreden een belangrijk uitgangspunt. Het charisma is gegarandeerd aanwezig. t Beest Goes, 25 november The Paranoiacs uit Antwerpen is meer dan een sixties band. Daarvoor spelen zij teveel eigen nummers en naast covers van Phil Spector aarzelen zij bovendien niet in de sporen van AC/DC te treden. Daarmee spelen zij af en toe dwars door de fundamenten vele zalen 'totaal loss' en brengen bovenal ongecompliceerde en lekker dansbare rock. 't Beest Goes, 19 november. 'Sellfs without Shells' bestaat uit twee Axelse muzikanten die al enige tijd in het muziekwereldje meedraaien. Sinds ruim een jaar spelen zij in de huidige bezetting, gekenmerkt door het gebruik van drumcomputers, synthesizers en vocalen als voornaamste muzikale uiting. Na deze 'seJf-supporting trances' volgt de instinctherrie van Krampff, een band uit Haarlem die sedert zes jaar langs Nederlandse podia reist met bizarre geluiden en afwijkende ritmes in een stijl die valt te vergelijken met die van de New Yorkse Swans. Midgard Middelburg, 11 november De liedjeszangers zijn deze maand te horen in Axel en Tholen. In De Hal Ie te Axel brengen Joost Prinsen en pianist Dick van der Stoep op zondag 13 november 's middags een koffieconcert 'op orthodoxe grondslag'. Dat wil zeggen: zonder tussenkomst van een koffief abri kant als sponsor. Wat de inhoudelijke grond betreft: Prinsen zingt oudeen nieuwe liedjes, geschreven door o.a. Willem Wilmink en Hans Dorrestijn, op muziek van Harry Bannink en Dick van der Stoep. Wat Prinsen ook graag zingt zijn liederen van de straat, waarvan de meeste mensen alleen de eerste regel kennen. Kortom: mooie liederen, verge ten liederen, bewerkte liederen en ge stolen liederen. Hans de Booij zingt op 19 november in Meulvliet te Tholen een avondlang liedjes, die als centraal thema 'Vertrou wen' hebben. Er zijn een paar oude en bekende nummers bij, maar het meren deel is nieuw. Begeleid door Lené te Voortwis (gitaar) en Koen van Baal (piano) maakt hij er een intiem theater concert van. De Halle Axel, 13 november Meulvliet Tholen, 19 november

Mooie moeite / Uitblad voor Zeeland | 1988 | | pagina 5