GARUDA ICAN AL HEART of Middelburg Javaans lopend buffet modern en eigentijds' "12 voorstellingen" 4381 RP vlissingen scheldestraai 25-29 telefoon (01184)J34 76 |\/lark Kingsford His Limited Compagny met Off Limits ilkie Deadman Firn Jones Sjoukje Dijkstra HOTEL-INDONESISCH RESTAURANT Nieuwendijk 23-25 4381 BVVIissingen Tel.: 01184-11127 Dagelijks geopend van 12.00-23.00 uur (Ook afhalen) (Ook telefonische bestellingen) Airconditioning Onze keuken biedt u naast de è-la-cartemenu's ook nog een Ma.t/m do. van 17.30-21.00 uur: 25 gerechten f 19,50 per persoon Vrij. t/m zo. en op feestdagen van 17.30-22.30 uur: 28 gerechten, met soep vooraf f 25,75 per persoon Decembermaand van pepernoten, kerstkransjes, oliebol len en champagne. Maand van huiselijke feesten en veel vrije tijd. En dan wil je wel eens wat? Eruit bijvoorbeeld. Even wat anders. Aan amateurtoneelvporstellingen geen gebrek: VLISSINGEN: 'Vestzaktheater', De Zeeuwse Komedie. Twee één-akters van Peter Shaffer (auteur van o.a. Equus Amadeus). White lies Public Eye. Data o.a.: 3, 9, 17 december en 6 januari, aanvang 20.30 uur. Reserveringen: 01184-65624. RENESSE: 'Dorpshuis', Op Drift met het blijspel 'Wat doen we met Jenny?' Zaterdag 10 december, aanvang 20.00 uur. HULST: 'De Waranda', Camera van Rhetorica St. Jan ten Steene met 'Waar de ster bleef stille staan' van Felix Timmermans. Zaterdag 10 december, aanvang 20.00 uur; zaterdag 17 december, aanvang 20.00 uur, maar dan in 'Den Dullaert'. TERNEUZEN: 'Zuidlandtheater'. Blijft diezelfde ster stil staan om 15.00 uur op zondag 18 december. AXEL: 'De Halle'. Laatste kans om dit traditionele nostalgische kerstspel van felix Timmermans te zien. Dinsdag 27 december om 20.00 uur. ST. MAARTENSDIJK: 'De Haestinge' P.J.Z. Tholen/St. Philipsland met de klucht 'Ja, zo'n man ben ik' op zaterdag 7 januari om 19.45 uur. MIDDELBURG: In de loop van december try.outs van het cabaret/toneelprogramma 'Mooi Bruin' met teksten van o.a. Ans Schilders en Leonard van de Berge. Door leden van het Middelburgs Theater. Voor informatie over wanneer precies, bellen: 01180-36605 of 01180-33996. De amateur-toneelmotor draait weer op volle toeren. We komen die decembermaand wel door, al mis ik zo rond de jaarwisseling wel wat pittige cabaretvoorstellingen. Ideetje voor de toekomst, misschien? En wil uw kind zelf eens een middagje toneelspelen, en is hij of zij tussen de 8 en 12 jaar, dan kan dat ook in de diverse kindertheaterateliers. Voor informatie bel: Zierikzee: 01110-15699 Vlissingen: 01184-14928 Goes: 01100-12577 Middelburg: 01180-15266 Ik zie u vast ergens in december, veel plezier. ton de Rode Duivels, ooit drummer, [dromend van een carrière. Zijn derde poging jam succesvolte worden lijkt te lukken, nu als [schrijver. De kritieken worden steeds loven- lier, terwijl de verkoop van zijn boeken een Jstijgende lijn vertoont. Zijn boeken bevatten [jen grote dosis humor, meligheid en absurdisme. Samen met Tom Lanoye wordt prusselmans ook wel gerekend tot de 'angry j|0ung men' onder de hedendaagse Vlaamse Schrijvers. pes, 16 december |/!ark Kingsford (geboren in Londen, 1952) perkte bij Rob van Reijn, de technische iheatergroep Perspekt en hij trok 's zomers Inet zijn eigen theatergroep door Europa. J/an al deze aktiviteiten zijn elementen herwerkt in zijn huidige stijl met Limited jCompagny. Off Limits is een aaneenschake ling van gags en pantomime acts met iuzikale begeleiding op gitaar en toetsen jioor Auke Hofstra. ïoes, 2 december Ikie Deadman komt op 2 december in De iek in Vlissingen met haar eerste, uit 1985 laterende, one-woman-show. Met deze how, Fair Riotry, die qua inhoud steeds isselt, maar dezelfde naam heeft gehou den heeft ze tot nu toe veel succes gehad, floor ondersteuning van muziek op band [leeft ze nu meer ruimte om een 'kabaretesk entertainment' te brengen haar eigen, zo jspeciale stijl ergens tussen muziek, kabaret en theaterdan in haar vroegere muziek theater Titanic, waar haar mogelijkheden werden beperkt doordat ze drie of vier nstrumenten tegelijk bespeelde. Ilissingen, 2 december Tim Jones is een Engelse komiek en mime- ipeler, die sinds '82 professioneel aan de is in tal van theatervormen. Hij heeft alles al gedaan, van het kindertheater tot v.-shows, van straat- en circusacts tot solo- Iheater. Ms lid van The Foreign Bodies trok-hij van I983 tot 1986 door West-Europa, met uitbundige en succesvolle straatshows. Ook in Vlissingen was hij daarmee enkele malen te zien. Vanaf 1987 is hij weer bezig met een eigen show, onder de titel 'Super Booper Bonga Woppela'. Vanaf eind '88 heet zijn program ma 'The Chuckle Club', en daarmee is hij op 17 december in Ovezande te zien. In The Chuckle Club is hij te zien samen met zijn veelzijdige muziekant Nick Procyk. Tim speelt daarin de afstandsbediening van de t.v. Een programma vol mime, dans, improvisaties en zang. Ovezande. 17 december Een elektronies-alchemisties atelier met herkenbare techniek en rotzooi. Luidspre kers op hun kop. Hier een kindergitaar, daar êen emmer. Daarmee en daarin speelt een flinke snuif Freek: scherpe waarneming, snel, gevat, een dosis harde cynische noten a la Jules Deelder; geklutst met de gein en gekke dingen van Urbanus. Overgoten met de ontwapenende saus van Harm oet Riessen denk je dat dit gerecht Sjoukje Dijkstra is. Maar de smaak is anders: het is helemaal Sjouk. Zijn solotoneel wordt aangekondigd als cabaret en dat is het ook wel in een stijl en vorm die hardcynisch en een understatement is. Steeds weer verrassende wendi ngen en een onverwacht gebruik van decorstukken en van woorden. 'Even later was ik van de dood van 2 Jehova's getuige. De overheid? Een burgermeester met een krans van steek penningen om zijn hals. Integriteit ligt te kreperen in de sloot.' In z'n eentje speelt hij de hele familie Flodder. Beeldend is de eetscène bij Mac met als een van de hoogtepunten een mondharmonica in een Big Mac. Kortom fragmenten uit het optreden 'Betty, ofwel een dag uit het leven van een panisch optimist.' Vlissingen. 2 december

Mooie moeite / Uitblad voor Zeeland | 1988 | | pagina 5