POP Oor test Zeeuwse podia Funky Stuff Randan en Surrender Terrible Tango Gotcha! Skyblasters Montezuma's Revenge In het kader van de serie 'Plankenkoorts' (over diverse aspecten van het vader landse popcircuit) testte Oor 50 zalen waar regelmatig popmuziek staat gepro grammeerd op service, interieur en geluid. Hieronder waren drie Zeeuwse zalen, te weten 't Beest in Goes, Brogum in Zierikzee en de Piek in Vlissingen. Oor geeft zelf aan subjectief te werk te zijn gegaan maar desondanks is het toch de moeite waard om enige uitkomsten onder de aandacht te brengen: Om te beginnen is het opvallend om te constate ren dat er in verhouding tot het bevolkingsaantal een groot aantal zalen uit het Nederlandse popcircuit in Zeeland is gesitueerd, zo mag althans uit de geografische spreiding der aan de tekst onderworpen zalen worden afgeleid. Laten we hopen dat het hier niet slechts gaat om een erfenis uit de tijd dat de vergrijzing van de Zeeuwse bevolking nog niet zulke verontruste vormen had aangenomen.... In de test werden voor de verschillende aspecten cijfers gegeven, waarbij de landelijke nummer 1 een score van totaal 26 punten haalde. 't Beest scoorde in zeeland het hoogst met 21 puntenservice wordt matig met een zes beoordeeld (die ellendige toilet ten), maar interieur en geluid worden respectievelijk met een 7 en een 8 beoordeeld, terwijl over 't Beest wordy opgemerkt dat voor Zeeuwse begrippen 'Goed aan de weg wordt getimmerd, maar dat de zaal groter moet'. Brogum haalt 19 punten; Zevens voor service en interieur, maar een onvol doende voor geluid. Met typisch Holland se arrogantie wordt een laatdunkende opmerking gemaakt over de 'modern op z'n Zierikzeesch' beschilderde deuren en wanden en de top-40 muziek met countdown video-clips. De Piek scoort eveneens 19 punten, waarbij de service ondanks het charman te spel van portier en barkeepertje toch maar met een zesje wordt beoordeeld, terwijl het geluid als 'een beetje vlak' wordt omschreven. "De Piek ploetert voort, met spijbe/buspubliek en 'geen woorden maar daden'-volk" analyseert Oor tot slot de situatie.... Nadat het publiek in Zierikzee en omstreken in oktober de gelegenheid kreeg om de vader met zijn band Reflud te gaan beluisteren, komt nu de gelegenheid om de dochter met haar band Funky Stuff te gaan zien en horen. Immers op 13 januari speelt Candy Dulfer met haar band in Brogum. Geïnteresseerden doen er goed aan deze kans niet te laten schieten, want de ster van dochter Duiver is de laatste tijd pijlsnel omhoog geschoten en het is zeker niet uitgesloten dat dit talent wordt weggekaapt van vaderlandse bodem. Na haar uitein delijk toch nog als een verrassing geko mengastoptreden tijdens één der Prince concerten (waar ze aanvankelijk als voor programma geprogrammeerd stond) blijkt de meester uit Minneapolis dermate onder de indruk van haar saxofoonspel dat hij devage verwachting heeft gewekt haar voor zijn eigen stal 'Paisley Park' naar de VS te willen halen. Maar ook andere reacties naar aanleiding van haar frequente optredens op Neerlands podia zijn enthousiast over de op funk en jazz geïnspireerde muziek van Funky Stuff. Brogum Zierikzee. 13 januari Twee Zeeuwse bands, respectievelijk uit Zierikzee en Goes. Surrender vierde onlangs het tien-jarig bestaan met een jubileumcon cert, waarbij tevens een reünie werd georganiseerd voor de fanclub van de band. Sands, de voorloper van Surrender, werd opgericht door Kees Wondergem (gitaar) en Fons van Swaal (drums). Na toetreding van zanger bassist Johan van de Swaluw werd de naam gewijzigd in Demolition. Sinds de band twee jaar geleden besloot in muzikaal opzicht iets rustiger aan te gaan doen werd de huidige naam geïntroduceerd. Het trio heeft met een repertoire van hardrock en bluesrock een gevestigde live reputatie opgebouwd. Zij spelen eveneens 'Bevelands-talige nummers als 'Arjoan van Pier' Brogum Zierikzee. 28 januari 4 Zwols-Groningse formatie, opgericht in '86 met een gevarieerd repertoire waarin, zonder muzikale consessies te doen, alleen eigen composities worden gespeeld. Terri ble Tango speelde o.a. in het voorprogram ma van de Comsat Angels, Herman Brood en Frank Fish. Midgard Middelburg. 20 januari Slagerij van Kampen De Eindhovense slagwerkgroep Slagerij van Kampen neemt een bijzondere plaats in binnen de Nederlandse muziekwereld. Door hun fascinerende vermenging van Westerse percussie met Afrikaanse en Oosterse invloeden beweegt de groep zich ergens in het grensgebied tussen pop, klassiek en etnische muziek. Door het gebruik van zowel accoestische als electronische instrumen ten weten zij een gevarieerd klankbeeld te scheppen dat bovendien met prachtige visuele effecten wordt ondersteund. Het verloop van de dageraad tot de avond èn de werking van de natuurelementen zijn de twee centrale thema's die door dit dyna mische theaterprogramma lopen. Deze thema's worden zichtbaar gemaakt door middel van een speciaal decor met diapro jecties. 'Out of the doldrums' is een overrompelende en originele show die zeker niet alleen jongeren zal aanspreken. Stadsschouwburg Middelburg. 20 januari Onder het motto 'Have fun yo' speelt de 9- mans formatie 'Gotcha!' in 't Beest ter muzikale inwijding van het nieuwe jaar. 'Gogo' staat centraal tijdens de zonodig uren durende funkshow van op Earth Wind Fire, Chuck Brown en Trouble Funk geïnspireerde 'zwarte' muziek. Gedrevenheid en enthousiasme samen met een niet te stuiten, loeizware beat brengen zelfs bij de meest lusteloze toeschouwer niet te onderdrukken danskriebels boven; het publiek rest slechts één keuze: PAAAAARRRTY 't Beest Goes, 7 januari Multi-raciale reggae-formatie uit België, waar ze al menig stadfeest hebben opgeluis terd met muziek, die wordt gekenmerkt door strakke drumritmes, een door het middenrif snijdende bas, stuwende blazers en een bezielde podium-act van Edward 'Vice' Otis Buadee en zijn bloedbroeder Prince Far Out. De teksten van de Skyblasters gaan over discriminatie, imperialisme en vervuiling en verraden een sterk sociaal engagement van deze 9-mans formatie die, ongeveer een jaar geleden opgericht, na de Belgischenu ook de podia in de omringende landen wil gaan bestormen. 't Beest Goes, 21 januari 'Pop a capella. Zangstemmen zonder in strumenten. Nooit van gehoord? Dan vlug naar Montezuma's Revenge, een vocale groep van vijf mooi gelukte heren. Een waarschuwing! Dit wordt de rage van het l nieuwe theaterseizoen'. Dat schreef Jacques d'Ancona over Monte zuma's Revenge, kort nadat de groep de Pali Mall Export Prijs gewonnen had als bewijs, dat we hier met veelbelovend vakmanschap te maken hebben. De vijf mannen van de Montezuma brengen inderdaad een spette rende show met hun arrangementen van toppers uit de popmuziek. Met veel grappen en volop variatie in de repertoire-keuze. Wat dacht u van 'Voulez-vous coucher avec moi', 'The lion sleeps tonight' (een oerwoud komt CANDY DULFER tot leven!) en 'Stop in the name of love' in rage. Zorg dat u er bij bent. één programma? Dit wordt inderdaad een Zuidlandtheater Terneuzen, 13 januari

Mooie moeite / Uitblad voor Zeeland | 1989 | | pagina 6