HET BESTE ■mmnnsiEN DAÏÏSP Christian 4 THEATER 5 DA^ÜPZEELAI\ Het theater met de vele mogelijkheden. (Q Husqvarna oS'-SW Coiffures I mijn kopper Amateurtoneel brengt 'Schilders-produkties' De gekkengalerij van Waardenberg De Jong Schitterend tweeluik van Stuffed Puppet Theatre Josine van Dalsum in 'Jeanne d'Arc' Poolse week vol cultuur café-restaurant molenwater 99, 4331 SG middelburg, tel. 01180-25156 petit specialiteiten restaurant Uw evenementencentrum voor: vergaderingen diverse zalen (10 tot 800 personen) bruiloft congressen catering personeelsfeest beurzen recepties buffetten bedrijfspresentaties diners avondje theater compleet voor informatie of documentatie: 01180-25156 K WAL Lil T /WLfl.liEN Uw Husqvarna dealer: WILBRINK Lange zelke 95. Vlissmgen. Tel. 01184-13694 Segeerstraat 24, Middelburg Tel. 01180-12127 Lange Vorststraat 104, Goes. Tel. 01100-16221 Contactpersoon H v tongeren Adres Londensekaai 1 4331 JG Middelburg Teleloon 01180 35732 rbinne" ZnSnn^e,ane' 'n ^Werken sa^iïand» radrrtir1|S'r -n i accountants- administratieconsulenten 01184-17164 Oude Markt 15 - 4381 ER Vlissingen Twee amateurgezelschappen brengen in februari stukken, waarvan de teksten zijn gemaakt door de immer aktieve Ans Schilders uit Kapelle. 'Mooi Bruin', een komedie met toneel, zangvoordracht en muziek, wordt gespeeld door Het Middelburgs Theater onder regie van Gerard Baijens. Naast de teksten van Ans Schilders is er muziek van Willem-Jan Gevers, Peter Adriaanse en Jo den Hollander; een puur Zeeuwse aangelegenheid dus. Alle voorstellingen van februari (4,11,18 en 25) worden gebracht in het Middelburgs Minitheater aan de Verwerijstraat. Onder de naam 'Starlight Company' brengen de dames Connie Ligthart en Karin Starmans de eenakter 'Zusterschap', eveneens geschreven door Ans Schilders. Onderwerp is de botsende karakters van twee zusters. De voorstelling (12 februari) is in De Piek te Vlissingen. In Vlissingen kan men op 3 februari nog één keer gaan kijken naar 'Tropenjaren' van Adriaan van Dis, gespeeld door toneelgroep Split. Het is te zien in het Vestzaktheater. De Zeeuwse Komedie brengt onder regie van Willem Huybreghs nog twee uitvoeringen van de eenakters 'White Lies' en 'Public Eye' van Peter Schaffer. Eveneens in het Vlissings Vestzaktheater, en wel op 18 en 25 februari. Ook de Amateurkomedie Zierikzee is in februari in het Vlissingse Vestzaktheater te zien. Op de eerste van de maand brengt dat gezelschap onder regie van Cees Möhlmann het stuk 'Een man van adel' van W. Somerset Maugham. Op 18 februari staan ze op de planken van De Schutse in Haamstede met hetzelfde stuk. De toneelvereniging Sempre Avanti heeft het stuk 'het huis met de zeven balkons' van Mare Alliët ingestudeerd. Op 18 en 19 februari is het resultaat te zien in het Gildehuis te Sluiskil. De Camera Rhetorica uit St. Jansteen komt met 'Doe het zelf neushoorn' van Pierre Soeteweij. Op 19 februari is de première in De Warande te St. Jansteen. Een tweede voorstelling staat geprogram meerd op 25 februari in dezelfde zaal. Op 11 maart staat het stuk in Den Dullaert te Hulst. Kluchten Geen amateurtoneel zonder kluchten, ook deze maand zijn er op minstens twee plaatsen van die vrolijke stukken te zien. De toneelvereniging Noordgouwe brengt op 3 februari in het Dorpshuis te Noordgouwe de première van 'Voor drie dagen mijn vrouw'. De toneelvereniging De Reilanders in Rilland-Bath koos voor de klucht 'Hé, mag ik mijn echtgenote terug?'. Op 24 februari is het resultaat te zien in het Dorpshuis te Rilland-Bath. Tenslotte nog een mededeling voor mensen, die zelf willen gaan spelen. In Oud-Vossemeer start op maandag 13 februari een spelcursus van 12 lessen onder leiding van Willem Huybreghs. CABARET DE KUIL Wegens enorm succes geprolongeerd mag zeker gesteld worden voor 'De gekkengale rij', die dit seizoen voor de tweede maal in 't Beest geprogrammeerd staat. Slapstick, zo zou je de show kunnen omschrijven: flitsend, verbluffend en met een ongelooflijke snelheid wordt de toe schouwer overdonderd met een dosis grappen en grollen, waarbij Van Waarden- berg en De Jong elkaar zeer hardhandig te lijf gaan. Het van de ene verbazing in de andere rollende publiek sleuren zij met zich mee: staan zij het ene moment elkaar de capuchon van een veel te klein regenjasje om het hoofd te snoeren, het volgende moment duiken zij er als zeehondjes mee, van een stapel binnenbanden, in een plas water. Van Waardenberg en De Jong sparen noch zichzelf, noch de zaal noch het publiek. Toch hoefje zeker geen masochist te zijn om deze behandeling te willen ondergaan, in een voorstelling die van het begin tot het eind een niet te stuiten kriebel op de lachspieren veroorzaakt. 't Beest Goes, 8 februari Stadsschouwburg Middelburg, 23 febr. De Vossekuit Oud-Vossemeer, 25 febr. Op 10 februari komt Stuffed Puppet Theatre naar Terneuzen met het tweeluik 'Manipula tor' en 'Underdog'. Het eerste programma wordt gekenmerkt door een cartoon-achtige aanpak. Tranter speelt hier een ietwat verlopen circusbaas die problemen heeft met zijn artiesten (de poppen). 'Underdog' sluit thematisch bij 'Manipula tor' aan, maar de sfeer is veel beklemmen der. Hoofdfiguur is hier een jonge poppen speler, die de taak van zijn vader heeft overgenomen. De poppen zijn voor hem echter figuren uit een nachtmerrie die hem het spelen en zelfs letterlijk het spreken langzamerhand onmogelijk maken. De grootste kracht van het werk van Tranter is de visuele pracht en zeggingskracht van zijn poppen, waarmee hij werkelijk surrea listische effecten weet te bereiken. Deson danks zijn de voorstellingen niet te zwaar, omdat humor een zeker zo belangrijk bestanddeel van Tranter's werk is. Terecht is Stuffed Puppet Theatre momen teel een van de meest gevraagde groepen op festivals in de hele wereld. De taal van dit beeldende theater met poppen is universeel en van een grote schoonheid. Zuid/andtheater Terneuzen, 10 febr. Drie jaar nadat Jeanne d'Arc op 16 mei 1920 heilig was verklaard, schreef de Engelse toneelacteur Bernard Shaw 'Saint Joan'. Anders dan in veel eerdere literaire en dramatische verwerkingen van het leven van Jeanne d'Arc komt 'de maagd van Orleans' bij Shaw naar voren als een 'gewoon mens', een jonge bevlogen vrouw met een krachtige geest en een sterk karakter, maar ook met zwakheden. Tien jaar geleden maakte regisseur John van de Rest een televisie-uitvoering van 'Jeanne d'Arc'. Net als toen speelt Josine van Dalsum nu de titelrol in de toneelopvoe ring. Naast Van Dalsum spelen Paul Röttger, Henk van Ulsen en Piet Römer belangrijke rollen. In totaal werken liefst elf acteurs aan de voorstelling mee. Voeg daarbij een prachtig decor (zes scène-wisselingen) en indrukwekkende kostuums en u begrijpt, dat deze 'Jeanne d'Arc' een ouderwets goede repertoire-voorstelling is geworden. Zuid/andtheater Terneuzen, 1 febr. Van 17 tot 26 februari wordt in Terneuzen een Poolse Week georganiseerd, waaraan in samenwerking met de Poolse Ambas sadewordt meegewerkt door ondermeer het Churchill Hotel, de Kamer van Koophan del en het Zuidlandtheater. Naast culinaire genietingen en evenementen op het gebied van sport en commercie vinden ook een aantal culturele evenementen plaats. Zo kunt u op verschillende locaties in Terneu zen terecht voor exposities van Poolse kunst en kunstnijverheid. Poolse folkloristische dans komt aan bod tijdens een optreden van twee volksdansgezelschappen in het Zuid-

Mooie moeite / Uitblad voor Zeeland | 1989 | | pagina 3