MUZIEK 7 'Nachtwake' van Norén spannend toneelstuk Hans Liberg met Wortel Bach Live Ellen Vogel in Ibsen's Spoken Met gratis concert en t.v.-programma Sint Juttemis neemt definitief afscheid Reinbert de Leeuw Jaap van Zweden in vioolconcert van Bach landtheater op zondag 19 februari, aanvang 15.00 uur. De toegangsprijs voor deze kleurrijke matinee-voorstelling bedraagt slechts ƒ7,50. Op woensdag 22 februari wordt in het kader van de filmprogrammering in Porgy Bess 'Blind Chance' van de Poolse regisseur Kieslovski vertoond. Eveneens in Porgy kunt u op vrijdag 24 februari om 20.00 uur komen kijken naar grootbeeldvertoningen van vi deofilms over geschiedenis, cultuur en toerisme in Polen. Een artistiek hoogtepunt belooft tenslotte het optreden van twee Poolse musici te worden in Porgy Bess op zaterdag 25 februari om 20.00 uur. Deze twee topmusici zijn zowel instrumentaal (viool en piano) als vocaal van bijzonder hoog nivo. Zij presente ren een afwisselend programma, waarin klassieke muziek, jazz en populaire muziek alle aan bod komen. De toegangsprijs bedraagt 10,00. Kaarten voor genoemde evenementen kunt u telefonisch bestellen bij hetZuidlandthea- ter: 01150-95555. Kaartverkoop aan de zaal vanaf een half uur voor aanvang van het evenement. Poolse Week Terneuzen, 17-26 februari Het Zuidelijk Toneel speelt dit seizoen in samenwerking met De Blauwe Maandag Compagnie uit Antwerpen 'Nachtwake', een fascinerend psycho-drama van de Zweedse toneelschrijver Lars Norén. Het stuk speelt zich af in het appartement van John en Charlotte. De moeder van John is gestorven en het echtpaar komt terug van de rouwdienst met de urn waarin zich de as bevindt van de overledene. John, die psychiater is van beroep, spot met het feministische en modieuze gedrag van Charlotte. Zij verwijt hem op brutale manier zijn zelfingenomenheïdv Wat later op de avond verschijnen Alan, de oudere broer van John, en diens vrouw Monica. Dit echtpaar, minder intelligent en welbespraakt als John en Charlotte, is aan kleinburgerlijkheid ten onder gegaan. Hij houdt nog steeds van haar, zij niet meer van hem. de confrontatie van beide echtparen levert bloedstollende taferelen op met een ondertoon van bijtende humor. In regie van Guy Joosten wordt 'Nachtwake' gespeeld 6 door Luk Perceval, Els Dottermans, Lieneke Ie Roux en Mark Rietman. De voorstelling is een reprise van een produktie van vorig seizoen. Vanwege het grote sukses bij publiek en pers werd besloten tot prolonga tie over te gaan. 'Nachtwake' is zeker geen gemakkelijke avond, maar liefhebbers van levend en indringend toneel mogen van deze voorstelling een hoogtepunt in het toneel seizoen verwachten. Stadsschouwburg Middelburg, 15 febr. Zuidlandtheater Terneuzen, 23 febr. Al bijna twee seizoenen trekt toetsenvir- tuoos en droogkomiek Hans Liberg rond met zijn solo-cabaretprogramma 'Wortel Bach Live'. De voorstelling biedt een aaneèn- schakeling van maffe invallen, conférences en muzikale hoogstandjes. Stadsschouwburg Middelburg, 10 febr. Concertzaal Zierikzee, 11 febr. Ellen Vogel, Frans Vorstman en Cor van Rijn spelen belangrijke rollen in een voorstelling van Ibsen's 'Spoken', die geregisseerd is door Joanna Bilska. Hoofdpersoon in het stuk is een vrouw die haar man heeft verlaten, maar door haar dominee (tevens minnaar) wordt overgehaald om terug te keren naar haar gezin. Zo stelt Ibsen het van hem bekende thema weer aan de orde: de (onoverbrugbare) kloof tussen morele en sociale verplichtingen enerzijds en het individuele streven naar geluk en vrijheid anderzijds. Concertzaal Zierikzee, 25 februari HANS LIBERG IN "WORTEL BACH LIVE". FOTO BART VAN LEEUWEN Met een (gratis) concert in Middelburg en een televisie-optreden wordt in februari een definitieve streep gezet onder het bestaan van een van Zeelands bekendste muziek groepen, Sint Juttemis. Opgericht in 1975 kreeg de groep al snel internationale erkenning. Niet alleen op de podia in binnen- en buitenland, maar ook op langspeelplaten was het specifieke Juttemis-geluidte horen. De laatste jaren kwam de klad er een beetje in. Componist en leider Dies Ie Due raakte uitgekeken op de groep en wilde er mee stoppen. Uiteindelijk werd daartoe ook besloten. Verleden najaar werd nog een^.d. opgenomen met de nieuwste composities en werd tegelijk een afscheidstoernee aange kondigd. Van dat toernee is weinig terecht gekomen. Uiteindelijk is nu het definitieve einde gepland op 17 februari in de Middelburgse Kloveniersdoelen. De provin cie Zeeland zet het afscheidsconcert luister bij door een aardige subsidie te verstrekken, zodat alle liefhebbers van de Juttemis- sound gratis naar het concert kunnen. Ze kunnen rekenen op een langdurig optreden, want de muzikanten hebben zélf een wensenlijstje opgesteld van de stukken, die ze nog een keer wilden spelen. En dat loopt dan vanaf het allereerste nummer 'De Fluus' via bekende nummers als 'Moeder der Zee', 'Zamac', 'Camion' tot aan stukken uit 'Woyzeck' en 'Stratus'. Een van de mannen van het eerste uur, Jan van Westen, heeft speciaal voor het afscheids concert een tentoonstelling gemaakt met foto's, en ander illustratiemateriaal uit de voorbije veertien jaar. Het televisieprogramma 'Van Gewest tot Gewest' heeft tijdens een van de laatste concerten (in Enkhuizen) nog opnamen gemaakt. Die, samen met eerdere opnamen en enkele vraaggesprekjes, worden uitge zonden in februari op Nederland 3. Kloveniersdoelen Middelburg, 17 februari Reinbert de Leeuw is in Zeeland ondertus sen een regelmatige gast en gelukkig weer hersteld van de verwondingen die hij bij een nachtelijk auto-ongeluk bij vertrek uit onze provincie opliep. Waren het de laatste tijd voornamelijk concerten met kamermuziek van Sjoztako- vitsj, georganiseerd door Nieuwe Muziek, waar De Leeuw voor naar Zeeland kwam, in 't Beest zal hij zich beperken tot de pianowerken van Satie, waarmee hij bij al zijn activiteiten de grootste belangstelling kreeg. 't Beest Goes, 9 februari Na zijn optreden met het Zeeuws Orkest, vorig seizoen, is Nederlands bekendste violist Jaap van Zweden deze maand al weer terug in het Zuidlandtheater. Nu treedt hij als solist op in het vioolconcert in E gr. t. BWV 1042 van Johann Sebastian Bach. Van ST. JUTTEMIS, IN EEN SAMENSTELLING VAN ENKELE JAREN GELEDEN

Mooie moeite / Uitblad voor Zeeland | 1989 | | pagina 4