8 POP 9 Libris. Uw Complete Boekhandel Berdien Sternberg Festival de Oriënt Tweemaal Madge met Russische muziek Death Herb Mews The Mules Kaz Lux en Eelco Gelling plus Blues Connection The Jack of Hearts Elkie Deadman till: CC COPIPUTERTIJDSCHRIFTEN de Ruiter Zweden zal in dit prachtige werk begeleid worden door de twintig leden van strijkor kest La Primavera onder leiding van dirigent Maurice Broussard. La Primavera is een nog jong strijkorkest, dat desondanks al diverse optredens voor radio en televisie achter de rug heeft. Gestimu leerd door dirigent Broussard —die studeer de bij ondermeer Anton Kersjesblinkt het orkest met name uit in werken uit de Romantiek. Werk dat ook in Terneuzen uitgevoerd zal worden, want naast het vioolconcert van Bach staan stukken van Dvorak, Elgar en Tsjaikovski op het program ma. De pers schreef over La Primavera inmiddels in superlatieven: 'een kwaliteits ensemble', 'een enorm brok vitaliteit', 'warmbloedige uitvoering', 'een soms haast onwaarschijnlijke perfectie'. Er zijn nog kaarten! Zuid/andtheater Terneuzen, 16 febr. Concertzaal Zierikzee, 3 febr. (zonder Jaap van Zweden) Berdien Sternberg volgens haar impres- sariaat 'de beroemdste en populairste fluitiste van Europa'staat op 18 februari met haar nieuwe show 'Pirouette' in De Zaete te Yerseke. Met een goed orkest, in een fraaie aankleding en met prachtige arrangementen brengt ze de van haar bekende romantische balletmuziek, maar ook een klassiek gearrangeerde reeks Beatle-melodieën, vervolgd door een ode aan Amadeus (Mozart) en de Strauss-wals 'Rosen aus dem Süden'. Maar op haar best is ze volgens de kenners in de melancholieke 'Danzas Espanolas'. Het publiek kan dus rekenen op een 'avond van verfijning en gezelligheid', zoals ze het zelf aankondigt. De Zaete Yerseke, 18 februari Op 3 en 4 februari sluitJMieuwe Muziek het Festival de Oriënt af met een pianoconcert door Kyoko Hashimoto en een concert waarin het Gijsbrecht van Aem stel kwartet werk speelt van de Japanse componist Isang Yun. Kyoko Hashimoto komt uit Tokio waar ze ook haar eerste pianolessen ontving. Later studeerde ze in Zwitserland en de VS. Ze treedt regelmatig op in Amerika, Canada, heel Europa en het Verre Oosten. Het concert dat ze op 3 februari brengt bestaat uit Cosmos Haptic van Joji Yuasa, Paino Media van Tishi Ichiyanagi, Paino Distance van Toru Takemitsu, Alpha und Beta van Makoto Mori en Piano Sonata van Akira Miyoshi. Isang Yun, van wie het Aemstelkwartet vier werken uitvoert (Etudes voor fluit, Duo voor cello en harp, In Ballance voor harp en Novelette voor fluit, viool, cello en harp), kwam in 1964 naar West-Berlijn en bleef daar wonen. Hij is docent aan de Hannover Musikhochschule. Zijn composities worden sinds 1959 regelmatig uitgevoerd op avant- garde-festivals en later ook in het klassieke muziek-circuit. Het Gijsbrecht van Aemstel Kwartet bestaat sinds 1978. De bijzondere bezetting (fluit, harp, cello en viool) inspireerde veel componisten tot speciaal voor dit kwartet geschreven werk. En dat resulteerde weer in meer dan twintig wereld-premières, die door dit orkest werden uitgevoerd. Het kwartet speelt overigens ook werk van Bach, Schubert en Telemann, maar experimen- LA PRIMAVERA. FOTO ROELANDT VAN DER WORP teert daarnaast ook met laserlicht, vecht sport en Japanse avantgarde-mode. Kloveniersdoelen Middelburg, 3 en 4 februari. De huispianist van Nieuwe Muziek, Geoffrey Madge en de Japanse violiste Mifune Tsuji brengen op 12 februari in de Kloveniers doelen een concert met werken van de 20ste eeuwse Russische componisten Sjostakovitj en Roslawetz. Madge hoeft amper nadere toelichting voor het Zeeuwse publiek. Mifune Tsuji gaf haar eerste recital in 1974 en dat resulteerde in de uitnodiging om lid te worden van The International Menuhin Academy en con certmeester van Camarata Lysy. In 1977 won ze de Reina Sofia International vervolg op pagina 10 Na overweldigende optredens van Whiplash en Mucky Pup nu het derde Amerikaanse trash speed metal zondagmiddagconcert in 't Beest. Opvallend is de grote belangstelling voor deze concerten die tot nu toe steeds waren uitverkocht en een zeer enthousiast publiek op de been wisten te brengen. Death staat als één van de bands binnen het genre aangeschreven, dus liefhebbers moe ten snel zijn want de zaal is wellicht vlug uitverkocht, (voorverkoop vanaf 11 febr.) 't Beest Goes, 26 februari In Brogum bewaren ze leuke herinneringen aan Herb Mews, zodat zij hem wederom met the Mules, na de recente kersttour nog steeds uitgebreid met twee zangeressen (één van de Bombita's en één van I've got the Bullets), naar Zierikzee halen. Na zijn vorige optreden in de hoopvolle verwachting, dat hij zich met zijn show, opnieuw niet tot het podium zal beperken. Brogum Zierikzee, 25 febr. Twee oudgedienden die bij de wat oudere popliefhebbers ongetwijfeld nostalgische gevoelens over de vervlogen zestiger jaren zullen losmaken. Kaz Lux, samen met Jan Akkerman, oprichter van de Brainbox, had met zijn klaaglijk hese stemgeluid een bepalend aandeel binnen het geluid van deze legendarische band. Denk maar aan hits als Down Man en Dark Rosel Eelco Gelling, ooit nog bij de Asser Courant ontslagen vanwege zijn lange haar, richtte in '64 samen met Harry Muskee, Cuby the Blizzards op en speelde binnen deze formatie samen met Van Morrison en Eddy Boyd. Na een aantal zeer succesvolle l.p.'s en het winnen van een, door Wim Sonneveld overhandigde, Edison werd de band meteen officieel afscheids-concert in het t.v.-pro- gramma 'Nederpopzien' in '73 opgeheven. Gelling speelde daarna o.a. een aantal jaren in de Golden Earring. Wie wil beoordelen in hoeverre deze twee kopstukken in staat zijn de voorbije jaren te doen herklinken mag de kans om ze te gaan THE JACK OF HEARTS. FOTO PETER GRAMBERG beluisteren niet laten schieten. De Piek Vlissingen, 24 februari Enthousiast groepje van eigen bodem, die aanstekelijke rock 'n roll brengt. Voorman Fred Kienhuis verdiende eerder zijn sporen in Black Slacks en World War Rockers en Kors Eykelenboom (ex Blue Murder) geniet, behalve vanwege zijn drumstel, bekendheid als lijdend voorwerp uit de Tröckener Kecks song 'Niet alle meisjes zijn verliefd op Kors'. Kortom: wie zich een beeld wil vormen van de Nederlandse popscène mag de komende concerten van The Jack of Hearts niet missen. Midgard Middelburg, 10 febr. De Piek Vlissingen, 25 febr. Op haar toernee langs Zeeuwse jongeren centra, ditmaal in Brogum, Elkie Deadman, waarover in Oor's 'Herrie'-rubriek onlangs lovende kritieken stonden. Begeleid door een tape zet ze onder de noemer 'satyrical parody' de meest bizarre karikaturen neer van uiteenlopende grootheden als Bette Midler, Tina Turner, Madonna, Kate Bush en Annie Lennox. Een vrouw met veel gedaan ten en een uitstekende stem. Brogum Zierikzee, 10 febr. HEER DAN 1500 COMPUTERBOEKEN IN VOORRAAD geopend: naandag t n vrijdag van 9.00- 12.30 uur van 13.30 - 18.00 uur zaterdag van 9.00 - 10.00 ui.fr Paul Krugerstraat 55-57 4382 MB Vlissingen.. tel. 01184-12733

Mooie moeite / Uitblad voor Zeeland | 1989 | | pagina 5